Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha a váltó olajban volt apró...

Ha a váltó olajban volt apró femszilank, kb úgy nézett ki mint az a gyerek fogkrém amibe ilyen apró csillogó cuccok vannak, akkor esélyes hogy tönkre verte a kuplungot és a kettőstomegut?

Figyelt kérdés
2021. márc. 14. 19:36
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:
De gyerekek, az olaj jo benne, nem mondtam hogy a kettostomegu meg a kuplung miatt lehet, hanem azt próbáltam kérdezni, hogy ha a szilánkok amik benne vannak a fogaskerekrol, azok tudnak kárt tenni a kettőstomegu illetve kuplungban? Nem mondtam egy szóval se hogy azokból tört le, azt kérdeztem, hogy a femdarabkak ehetik e a két említett alkatrészt, és mondtam hogy nem nem volt fos az olaj benne, meg féltengely is lett cserélve, és jo és új meg friss olaj van benne, szóval nem vagyok igénytelen sz@rrago hogy nem cserélek váltó olajat. És akkor ha kinyomva is van hangja. Akkor vajon mi más szólhat benne? Mert hogy a motorból nem jön az biztos, a vezérlésben alig van km meg a hosszbordas szij görgők meg minden jo állapotú szóval csakis a váltó lehet
2021. márc. 17. 19:20
 22/33 A kérdező kommentje:
De majd talán hamarosan szét lesz borítva aztán kiderul..
2021. márc. 17. 19:21
 23/33 anonim ***** válasza:
Ha kinyomva is meg nem kinyomva is van hangja az minden csak nem valto. Ugyanis kinyomva nincs kapcsolat a motor es a valto kozott. A masik kerdesedre; nem kerulhettek a valtoba kettostomegurol meg kuplungrol darabkak. Az a valtobol szarmazo termeszetes kopas.
2021. márc. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:
De ezt mondom, hogy ez nekem is egyértelmű hogy nem a kuplung/kettostomegu a ludas ezt én is tudom, hanem hogy azokban tud kárt tenni a sok fém részecske?
2021. márc. 17. 19:27
 25/33 A kérdező kommentje:
Ha váltó nem lehet, ami azért hülyeség mert ha alig van pár ezer a váltó olajban akkor nem lehet tele fém szilánkkal “mert termesztés elhasználodas” hat pár ezer alatt ha ennyit kopik akkor nincs benne fogaskerék 10e után...akkor ezek szerint kb 10e km óta a motorban lehet probléma??? Hat hatszor szetdurrant volna az egész blokk ennyi csapagyasssagtol
2021. márc. 17. 19:29
 26/33 A kérdező kommentje:
És akkor az alig futott váltó olajban a fém az hogy termett oda ha nincs a váltóval baj?
2021. márc. 17. 19:30
 27/33 A kérdező kommentje:
De biztos hogy ez lesz, csapagyas az a szar tengely és ezért nyalja a fogaskerekeket
2021. márc. 17. 19:31
 28/33 anonim ***** válasza:
Nem tud kart tenni mert az nem a valtohazban van. Na akkor lenne baj ha olajos lenne a kuplung, csuszna is rendesen. Tehat nem tud kart tenni. Es megegyszer ismetlem: nem lehet nyelestengely csapagy es semmilyen valto csapagy ha a kuplung kinyomasara nem marad abba a hang. Azok a fem darabkak siman lehetnek abbol hogy parszor nem lett rendesen hatramenetbe teve hanem ugymond ket fokizat koze csuszott. Ettol nem fog tonkremenni.
2021. márc. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 A kérdező kommentje:
Szuper, viszont a motor ha már így fut régóta, akkor nem kellett volna meg szétessen? Mármint a motor
2021. márc. 17. 19:54
 30/33 A kérdező kommentje:
Más nem lehet, minden gorgo meg szij, meg generátor szabadon futó, meg klíma kompresszor, szervoszivattyu, vízpumpa minden új, vagy tökéletesen fut, meg a hengerfej is új, vagyis felújított és keveset futott(vezermutengelyek állapotára gondoltam)
2021. márc. 17. 21:04
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!