Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motorozás földúton erdőbe...

Motorozás földúton erdőbe jogosítvány nélkül?

Figyelt kérdés
Mivel az AM-es jogsit nem tettem le,de viszont van még egy évem a B-s jogosítványig,nem bírom megállni hogy egyszer ,kétszer ne menjek el motorozni(a motor egy Simson s50) a pici falunk melletti erdei földutakra.Tisztába vagyok a jogi dolgokkal,inkább az érdekelne ,hogy ha bukosisakkal megyek,akkor mekkora esélye van hogy megállítanak ?(Nagy valószínűséggel nem lennék egyedül)És már jártam arra egy párszor ,de nem hogy rendőr meg autó se nagyon jár arra...(rendőrt is csak sztoriból hallotam hogy buntettek ott) Szóval most olyanok véleményére lennék kíváncsi,akik benne vannak vagy voltak eféle "rizikóba",de persze meghallgatom szívesen azokat is,akik ellenzik!

2021. márc. 15. 21:52
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Lutri...
2021. márc. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Kifejtenéd bővebbe?Persze csak ha nem probléma
2021. márc. 15. 22:11
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha van, akit zavarsz (lakók, kirándulók, erdészek, vadászok stb.), akkor nagy rá esély, hogy rádhívják a rendőrséget. De egyébként is belefuthatsz ellenőrzésbe.

Ráadásul ha természetvédelmi területen motorozgatsz, akkor súlyos, többszázezres bírságot is kaphatsz.

2021. márc. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem jellemző, hogy a mezőn ott keveregnének a rendőrök. De ha olyan hely ahol sokszor szoktak vadul motorozni és az valamilyen módon a rendőrök tudomására jut akkor nem kizárt hogy szándékosan mennek arrafele. És ha elkapnak akkor elég nagy bírság is lehet.

Igazából amit szoktak csinálni ilyenkor, hogy fel a földre vagy valami nagyon rossz utra ahova rendőrautó nem tud utánuk menni aztán eltünni előlük. Helyismeretbe valószínű neked van előnyöd.

2021. márc. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Pozitívum számomra hogy arra se vadászni se lakni nem laknak emberek,viszont ehez az egész témához kapcsolódóan írnám,hogy van egy barátom aki nyugott szívvel ajánlja ezt,mert ő rendes burkolt úton is közlekedik.... viszont nekem van egy érzésem hogy csak mázlista....bocsánat amúgy hogy szanaszét írok még hozzá infót
2021. márc. 15. 22:22
 6/10 D. Brasco ***** válasza:
35%

"mekkora esélye van hogy megállítanak "


Most őszinten...mit lehet erre irni....50-50mert vagy megallitanak vagy nem.......azert mert van rajtad egy bukosisak meg siman kiszedhetnek egy mezei kozuti ellenorzesre......egyebkent leirtuk mar ezerszer hogy sosem az lesz a draga ha jogsi stb nelkul elkapnak,hanem ha igy balesetet okozol....

2021. márc. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
83%
6: nem értette, h mi3rt írtam h lutri....
2021. márc. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Régen én is motorozgattam földutakon. Soha nem találkoztam rendőrrel.


Ahogy fentebb is írták: a természetvédelmi területeket, tanyákat, túrázó útvonalakat kerüld. Meg ne motorozz mindig ugyanazon az útvonalon, ugyanabban az időben.

A vadászokat is jobb ha kerülöd. Nekem nem volt velük problémám, de szeretnek köcsögölni a motorosokkal.


Jó tanács: gyertyakulcs, csavarhúzó, villáskulcs legyen nálad mindig. Kitudja mikor köpi be a gyertyát, vagy mikor dugul el a főfúvóka. Ja és benzin legyen benne elég. Én toltam már haza, nem kellemes.

2021. márc. 15. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
65%
Az én erdőmbe nyugodtan jöhetsz, csak figyelj az úton kifeszített kötelekre. A gyereknek úgyis kell már egy új motor. >:)
2021. márc. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
53%

Szinte minden hétre jut egy ilyen kérdés.

Úgy tűnik a Kárpát-medence, lassan a "földúton jogosítvány nélkül" közlekedők Mekkája lesz.


A kérdésedre:

Talán sokkal jobban jársz, ha "csak" egy rendőri ellenőrzése futsz bele, mert ha valami temperamentumosabb telekgazda a füleid közé csap a kapanyéllel, másnap reggelig fogják a kóbor kutyák nyalogatni a cipóra vert fejedet. :)

2021. márc. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!