Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi történhetett a fényszóróval?

Mi történhetett a fényszóróval?

Figyelt kérdés

A napokban cseréltem fényszórót az autón és Tyc fényszóró került bele. Most vettem észre, hogy valamiért beszineződött a belső fele egy része, készítettem néhány képet, talán jobban látható, hogy mi is a gond: [link]

[link]

[link]

[link]


Ez esetben mit tehetek? Mi okozhatta? Vissza vihetem ebbe az esetben az fényszórókat? Befolyásolhatja a fényszóró működését? Köszönöm szépen a válaszokat! (Ugyanott vásároltam a fényszórókat ahol kicserélték azt)



2021. márc. 17. 17:36
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Hát 2-3 évig úgy ahogy, de valóban elfog menni, csak már most ilyen...
2021. márc. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Nem durrant el benne az izzó? Akkor szokott ilyen füstös lenni.

Arra viszont nem vonatkozik a garancia.

Miért nem a használt Valeo-t vetted?

2021. márc. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Nem durrant el, mindkét oldalt ilyen, és világít rendesen. Utángyártott Valeot szerettem volna, csak ahogy írtam, lebeszélt az eladó róla..
2021. márc. 17. 21:25
 14/20 A kérdező kommentje:
Valamint a képen nem látszik annyira jól, de a problémám az, hogy elszineződőtt a belső felének a felső fele, valamennyire kivehető a képekből.
2021. márc. 17. 21:26
 15/20 anonim ***** válasza:

Ez a fényszóró, amiről múltkor kérdeztél, hogy össze-vissza világít?


Milyen izzó van benne? led?

Hány wattos?

2021. márc. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Hagyományos standard halogén Hella 12V 55W-s izzó van benne. Ma voltam az üzletnél ahol vettem és azt mondták, hogy így valószínűleg ennyiért nem lehet visszaküldeni, de fényképezzem le, és 1-2 hónap múlva nézzem meg újra, és ha rosszabb lett a helyzet akkor lehet rá hivatkozni és úgy visszatudják valószínűleg küldeni. Ott az egyik szakember azt mondta, hogy ez semmit nem befolyásol és nem is fogok ettől rosszabbul látni később se, mivel nem maga a búra színeződött el, hanem az izzó körüli rész, és elvileg az ilyen még a Valeo fényszóróknál is előfordul. Erről mit gondoltok?
2021. márc. 18. 12:59
 17/20 anonim ***** válasza:
Én azt gondolom erről, hogy kicsit sem kéne elszíneződnie. Sem az izzó körül, sem máshol. Az ugye megvan, hogy a foncsor rész tükrözi ki a fényt a búrán keresztül? Ugyanis az adja meg neki a kellő fénytörést. Szóval az, hogy "jó lesz az úgy" rohadtul nem igaz. Ennyi pénzért én mindenképpen kivetetném és cseréltetném garanciában. Ha nem akarják, akkor fogyasztóvédelmi eljárás.
2021. márc. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

A "látás" több dolog tényezője.Ebből kettő az üveg fényáteresztő

képessége, és a foncsor épsége.

Nálad midkettő romlik.

2021. márc. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Szerintetek akkor inkább vigyem vissza most (le kell szedni megint, plusz költség gondolom ez, s nem biztos, hogy elfogadják a magyarázatot s az is lehet, hogy visszaküldik megint nekem), vagy várjak egy kicsit, hogy miképp alakul a jövőben, s ha súlyos a helyzet akkor próbáljam meg kicseréltetni? Elvileg 1 év garancia van rá.
2021. márc. 18. 17:44
 20/20 anonim ***** válasza:

"Elvileg 1 év garancia van rá."

Akkor van időd, várhatsz is, ha nagyon romlik kicserélteted.

2021. márc. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!