Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó nézésnél illik elküldeni...

Autó nézésnél illik elküldeni a tulajt?

Figyelt kérdés

Csak annyira szeretném megkérni, hogy nyugodtan nézhessük meg a hirdetett autót, anélkül, hogy beleszólna, okoskodna a megjegyzéseinkre, tehát hogy ne folyásoljon be minket.


Ilyenkor illik megkérni a tulajt, hogy legyen szíves csendben maradni, esetleg menjen intézze a dolgait, hogy ne halljon minket? Szalonoknál odaadják a kulcsot és csináljunk amit akarunk, de most magánszemélyről van szó, aki várhatóan nem fog ilyen lazán hozzáállni.


A kérdés apropója, hogy tegnap néztünk egy autót, amin horpadások voltak. Mikor beszéltük, hogy itt is horpadt, ott is horpad, folyton odajött okoskodni, hogy hát ja az nem is így, ki lehet azt húzni, amúgy is olyan lesz, stb. Nagyon idegesítő volt és a feleségem úgy vettem észre, hogy be is vette a dumáját, tehát egyértelműen befolyásolt.



2021. márc. 17. 18:26
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
92%
Ha engem akarnál elküldeni, én küldenélek el.
2021. márc. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:
100%
Szerintem elküldeni nem de, viszont finom mond meg neki hogy, ne befolyásoljon a töntésben (ne szóljon bele amíg nézitek).
2021. márc. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Elmenni biztos nem fog, mert az ő tulajdonát képviseli az autó. Maximum megkéred, hogy szeretnéd átnézni tüzetesebben az autót és addig legyen kedves ne zavarjon.

Viszont ha van egy kis eszetek, akkor a felséged addig odébbáll és beszélget vele, így te zavartalanul átnézheted a kocsit.

2021. márc. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Egy ostoba kupecet bármikor elzavarok a πcsába.

A tulajt viszont nagyon nem illik.

2021. márc. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Neked jogod van megemlíteni a talált hiányosságokat, neki meg minden joga megvan hozzá, hogy ha fikázzák az autót, amit árul, magyarázatot adjon az említett problémákra. Neked szintén jogodban áll nem elhinni, figyelmen kívül hagyni, akár megvitatni az eladóval. Sőt, kérdezni is. Nem tudom, mivel jobb úgy autót vásárolni, hogy nem kommunikálsz az eladóval.
2021. márc. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Minek kell a tulaj előtt mondani ezeket a dolgokat? Átnézitek, félrevonultok, megbeszélitek. Senki nem szereti, ha előtte fikázzák a kocsiját, mert amit leírtál, az nagyon annak tűnik.
2021. márc. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
94%

Felejtsd el.

Te sem gondolod komolyan, hogy elmegyek, amíg te szépen beöntesz valamit az olajba, hogy utána henerfejre panaszkodhass?!

2021. márc. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
92%
Elküldhetsz, de aztán búcsút is veszünk, anélkül, hogy az autót megnézted volna rendesen.
2021. márc. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
92%
Nem illik. Ha zavar a tulaj közelsége, te távozz. AMeddig valaki ki nem fizette, nem maradhat az _én_ járművemmel "négyszemközt".
2021. márc. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell elküldeni, csak kérd meg hogy ne szoljon közbe, majd a végén mondja el a hozzáfűznivalóját (vagy az asszonyt hagyd otthon, az talán mégjobb)
2021. márc. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!