Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó nézésnél illik elküldeni...

Autó nézésnél illik elküldeni a tulajt?

Figyelt kérdés

Csak annyira szeretném megkérni, hogy nyugodtan nézhessük meg a hirdetett autót, anélkül, hogy beleszólna, okoskodna a megjegyzéseinkre, tehát hogy ne folyásoljon be minket.


Ilyenkor illik megkérni a tulajt, hogy legyen szíves csendben maradni, esetleg menjen intézze a dolgait, hogy ne halljon minket? Szalonoknál odaadják a kulcsot és csináljunk amit akarunk, de most magánszemélyről van szó, aki várhatóan nem fog ilyen lazán hozzáállni.


A kérdés apropója, hogy tegnap néztünk egy autót, amin horpadások voltak. Mikor beszéltük, hogy itt is horpadt, ott is horpad, folyton odajött okoskodni, hogy hát ja az nem is így, ki lehet azt húzni, amúgy is olyan lesz, stb. Nagyon idegesítő volt és a feleségem úgy vettem észre, hogy be is vette a dumáját, tehát egyértelműen befolyásolt.



2021. márc. 17. 18:26
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
90%
Te egy tipikusan rossz vásárló vagy. Örülj neki, ha nem téged küldenek el. Gondolom nagyon okosnak képzeled magad, és nem akarod felülbírálják az agyszüleményeidet a feleséged előtt.
2021. márc. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
68%
Nem kell fintorgó megjegyzéseket tenni és akkor nem tud rá reagálni. Szépen csöndben egy állapotösszesítő lapon is lehet vezetni, ha a hirdetésben nem említett hibákat veszel észre és a megtekintés végén szépen benyújtani, hogy az irányár mínusz X ezer forintot ér szerinted a jármű tételesen levezetve, hogy az akku töltöttsége alacsony (-20e), az ajtókárpit kopott (-15e), a pótkerék hiányzik (-25e) és a fedélzeti számítógép is eltárolt egy központi zárra vonatkozó hibakódot (-30e). Milliószor kulturáltabb alku-kultúra ez, mint a "jájj, be van horpadva főnök, hát ne hogy már annyit elkérj érte, felének a feléért csak ma csak tőled megveszem".
2021. márc. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
85%
Asszony nelkul nem tudsz dontest hozni?
2021. márc. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem a válaszok alapján láthatod, kinek vannak illemproblémái...
2021. márc. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
76%

"Szalonoknál odaadják a kulcsot "

Ház ez az!

Te nem szalonautót szándékozol venni!


"Mikor beszéltük, hogy itt is horpadt, ott is horpad, "

Ez fikázásnak tűnik, főleg egy öregebb autónál.


A másik, ha ti ketten jöttök megnézni, mi is ketten leszünk az autónál!

2021. márc. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
41%

Megnézitek, elvonultok megbeszélni, ki mit látott, alkualap, súlyos hibák stb...

Az ő tulajdona, hülye lenne otthagyni idegeneknek.

2021. márc. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Sajnálom, hogy áttették ide a kérdést az etikett témakörből, mert így nem kaptam igazán hasznos választ. Engem az érdekelt volna, hogy illik-e megkérni ilyenre a tulajt és ha nem, akkor esetleg hogyan lehetne ezt illő módon megoldani. Résztippeket kaptam, hogy vonuljunk félre megbeszélni, stb., de szerintem az nem megoldás. Ha látom, hogy horpadás van az autón, akkor igenis látni kell és megbeszélni, hogy vajon mi okozta, nem félrehúzódva látatlanban találgatni.


Aki írta, hogy én fikázom a tulajt. Ember. Autót megyek venni. Nem 100 Ft.-os tamagocsit, autót! Ha horpad, meg van húzva, lötyög valami, igenis szóvá teszem, mert nekem ez számít. Nem egy törött, meghúzott autót szeretnék venni ugye. :) Nekem nincs bajom azzal, ha a tulaj elmagyarázza, hogy hogyan került oda, de amikor elkezd valaki okoskodni nekem, hogy az nem számít, mert úgyis lesz rajta, meg hogy az nem is törés volt, holott látszódik alánézve, hogy még heggesztve is volt... Ti tényleg nem akadnátok fent ilyeneket? Én kétlem.

2021. márc. 18. 11:58
 18/22 anonim ***** válasza:
Akit 1 hazugságon fogsz, ott lesz több is, ott kell hagyni a ilyen trógert köszönés nélkül.
2021. márc. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
83%

"Ha látom, hogy horpadás van az autón, akkor igenis látni kell és megbeszélni, hogy vajon mi okozta, nem félrehúzódva látatlanban találgatni."

Akkor nem elküldeni kell a tulajt, hanem odahívni és megkérdezni. Vagy szerinted a feleséged jobban tudja a választ?

2021. márc. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

"Nekem nincs bajom azzal, ha a tulaj elmagyarázza, hogy hogyan került oda, de amikor elkezd valaki okoskodni nekem, hogy az nem számít, mert úgyis lesz rajta, meg hogy az nem is törés volt, holott látszódik alánézve, hogy még heggesztve is volt...Ti tényleg nem akadnátok fent ilyeneket?"


Attól függ - ha egy 3 éves Porsche 911-et akarok venni akkor valószínűleg de, ellenben a 1,5-2 millió forint alatti használt autóknál ezek az esztétikai hibák teljesen átlagosak és elfogadandóak, csak akkor illik őket alkualapnak használni, ha vásárlást követően tényleg el akarsz menni a karosszérialakatoshoz és megjavíttatni. Én meg ezt kétlem.

Plusz a beltartalom helyett a külcsín folyamatos kritizálásával annyit árulsz el, hogy te rohadtul nem értesz az autókhoz, csak a feleséged előtt akarod tenni a műszaki zsenit, ezt azért bármely rutinosabb eladó felismeri és megpróbálja kettőtök közül az értelmesebbet meggyőzni (a nejedet).

2021. márc. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!