Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Üzemanyag pisztoly visszaugrik?

Üzemanyag pisztoly visszaugrik?

Figyelt kérdés
Ma találkoztam a következő jelenséggel: pisztolyon lévő ravaszt majd végállásig húztam, akkor folyamatosan visszaugrott. Tized literek mentek bele, de állandóan visszakattant. Kivettem, beraktam, igazgattam de semmi.

#tankolás #üzemanyag #üzemanyag pisztoly
2021. márc. 26. 21:56
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Akkor szokott ilyet csinálni, ha nem tud szellőzni. Ha belenézel a pisztolyba, láthatod, hogy a nagy csőben egy kisebb cső van. Ez a szellőzőcső, ha ez utóbbi nem átjárható, lekattan a pisztoly. Vannak olyan helyzetek, mikor teljesen nyitott töltőszelep mellett (ez a kattanásig húzott "ravasz") egyszerűen nem tud elég gyorsan eltávozni az üzemanyag gőze, a felhabzott üzemanyag elindul a szellőzőn át és lekattan a pisztoly. Ilyenkor nem lehet koppig húzott karral tölteni, csak kisebb átáramlási mennyiséggel.
2021. márc. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy az egyben így jártam én is a tegnap, a szellőzőt ki kell takarítani, légpárna van a tankban, és nincs hol kimenjen a levegő. Alig tudtam csorgatni bele a benzint. Már akkor lattam hogy baj lesz, hogy alig bírtam lecsavarni a tanksapkát, vákum keletkezett.
2021. márc. 27. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Végül sikerült ~26 litert beletölteni, de idegesítő. Úgy volt, ahogy írta az első válaszoló, félig húzott ravasszal.
2021. márc. 27. 07:34
 4/6 Beviz Elek ***** válasza:
58%
Van olyan autó ahol gyárilag rossz a kialakítás és nehezebb tankolni. Nekem segített hogy csak félig raktam be a pisztolyt, úgy teljes sebességgel sikerült tankolni
2021. márc. 27. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Amin gondolkodok, elvileg így sem történhet meg hogy túltankolom az autót, ugyanis a pisztoly benne van a tartályban és ha eléri az üzemanyag, akkor már nem kap levegőt abszolút.
2021. márc. 27. 12:12
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen, ez a megoldás elméletileg kizárja a túltankolást. A töltőnyílásba tövig dugott pisztoly végéig tudsz csak tankolni, mert ha azt eléri a szint, a szellőzés leáll, így a benzin szállítás is.

Csak akkor van baj, ha jó nagy a töltőnyílás és úgy tud csorogni az üzemanyag a pisztoly mellett, hogy közben szellőzés még van. Illetve akkor is gond van, ha Okos Jóska tankol: há' köll még abba menni, há' nem igaz, hogy csak negyven liter a tank, há' nehogy mán jövő héten megin' kelessen gyönni tankóni, éjn jaól teletankolok, külömbe' is lehet, hogy megin' emelik a benzint. Ilyenkor aztán Jóskánk ügyeskedik: rányom a lekattanó pisztolyra, kihúzza a betöltőnyílás pereméig és úgy nyomja tele vagy megkeresi a tágulási tartály szelepét, ahogy a kársztálylingon a márkafórumba' írták meg a bolgár csávó mutatta a jutyúbon a videóba'. Jól tele is nyomja az autót pukkadásig, aztán van meglepetés, mikor a föld alatti, hűvös tartályból felszivattyúzott üzemanyag a herepállasztó júliusi melegben szeretne hőtágulni, csak nem tud már hová, így a szellőzőn vagy a tanksapka alatt csordogál kifelé. Olyankor a benzinkutat üzemeltető cégtől a tanksapka gyártóján át az autó tervezőjéig mindenki hibás, csak Jóska nem.

2021. márc. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!