Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Garancia időn belüli munkáért...

Garancia időn belüli munkáért fizetni?

Figyelt kérdés

2 éves személyautóról van szó, még garanciális, 20.000km-t futott. Hagyományos kézifékkel szerelt. A szervíz a kötelező szervíz alkalmával ráírta a munkalapra és így a számlára is, hogy a kéziféket be kellett állítani ami X ezer forintba került.

Hiába kopó alkatrész, de az én értelmezésem szerint garanciális "javításnak" kellene hogy minősüljön. Alkatrészt nem cseréltek, csak gondolom az állító csavarral feszesebbre állították, amiért jól kiszámlázták a márkaszervíz magas óradíját, 40 percre levetítve. Nem saját autóról van szól, hanem céges autó, vissza akarom küldeni a számlát. Jogosan kérnek érte pénzt, miért? A söfőr nem vette észre, hogy tovább kell húzni a kart, lehúzásra gyanakszom. Nem is hívták be a szervízbe, hogy nézze uram, magasan fog a kézifék, ami már nem elégséges vagy műszakilag nem elfogadható. Ezt hogy beállítsuk, X forintba kerül. Kéri vagy, nem? Szerintem így kellene eljárni.


2021. ápr. 1. 11:39
 1/6 anonim ***** válasza:
37%
Tudtommal nincs olyan hely, ahol a munkadíjat ne számláznák ki gyári garancia miatt. Alkatrészre, utólagos szerelésre van garancia.
2021. ápr. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

#1: rosszul tudod. Garanciális alkatrész hibája esetén a munkadíjat is a szerviz állja (ők tovább számlázzák anyacég felé).

Minden más viszont a te pénztárcádat súlytja. Mivel nem tájékoztattak róla, hogy ilyen javítást akarnak végezni, szerintem jogos a panaszod. Kérjél részletes tájékoztatást, hogy ez miként történt, miért nem jelezték előre, miért tartott 40 percig, stb.

2021. ápr. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Beviz Elek ***** válasza:

Tételezzük fel hogy valaki balfék és félig behúzott kézifékkel megy egy darabig. Miért garanciális javítás a kézifék utánaállítása? A fék egy kopó alkatrész, arra nem vonatkozik garancia amennyiben nem anyaghibáról beszélünk.


2 év és 20ezer km alatt nehezen hiszem el hogy ennyit romlott volna, inkább felhasználói hibára gyanakszom.


Ettől függetlenül szólniuk kellett volna hogy itt van ez a hiba, ennyi a javítás, döntsd el hogy mi legyen.

2021. ápr. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ha kértük volna, hogy állítsák be a kéziféket, akkor sem garanciálisan kellene végezni? Normális, hogy egy 2 éves kocsinál utánállításért fizetni kell? A kéziféknek az a rendeltetés szerű használata, ha egy nap pl. 5-10x behúzzák. Ha ez gyári minőségi hiba miatt nem bírja ki legalább a garancia idő végéig, akkor azt illene ilyenkor egy márkaszervíznek grátiszban elvállalnia. Fékbetétet értem, mert városban valaki 100x benyomja egy nap a fékpedált, de valaki csak 10x. De az hogy a kézifékért 40 percnyi munkadíjat számol fel egy szervíz azt nem tartom korrektnek.
2021. ápr. 1. 12:17
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez a jellegű munka nem tartozik a garanciális munkák alá, mert a fék természetes kopásából adódik. Helyesen járt el a szerviz, mert ilyen jellegű hibát kötelezően el kell hárítaniuk, akkor jártak volna el helytelenül, ha nem így tesznek. Fékkel nem szórakozunk.
2021. ápr. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Beviz Elek ***** válasza:

Ha valaki félig behúzott kézivel közlekedett és ezzel elkoptatta, akkor teljesen normális hogy fizetni kell a javításért. Nem tudom hogy milyen fékrendszer van az autón, de nekem mindkettőben úgy van kialakítva hogy a tárcsafék az üzemi és dobfék a kézifék. Az ilyen kézifék rendeltetésszerű használat mellett 300ezer km után sem kopik el hiszen sosem csúszik a pofa a dobon. Itt a beállítás sem annyi hogy behúzod a kézit és benyúlsz egy 10es krovával hogy feszíts a bowdenen. Hidraulikus, a kereket leszedve, a dobba benyúlva kell állítani.


Látatlanban könnyű a másikra kenni, kérdezd meg hogy miért kellett utánaállítani és hogy miért 40 perc volt, na meg hogy miért nem kérdeztek meg előtte.

2021. ápr. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!