Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Budapesten futàrként megállhat...

Budapesten futàrként megállhatok olyan helyen, ahol amugy autó nem parkolhat?

Figyelt kérdés
Vagy vannak olyan helyek, ahol van kialakitott parkoló, de ki van írva, hogy nem parkolhat akárki. Autós futár vagyok Pesten, és vannak olyan utcák a belvárosban, ahol nem lehet megallni, mert nincs szabad hely. Van nekem a kocsiba olyan parkolast jelző kis óra, amit be tudsz állítani, hogy mikor értél oda,és akkor kb fél óráig ingyen parkolhatok. De ez csak olyan helyen érvényes, ahol alapbol lehet parkolni, csak nem kell pl parkoló jegyet vennem, vagy olyan helyre is érvényes, ahol nem lehet parkolni, de viszont meg tudok úgy állni, hogy a forgalmat nem zavarom.
2021. ápr. 4. 19:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
9%

Ha nincs se megkülönböztető jelzésed (kék villogó), se figyelmeztető jelzésed (sárga villogó), akkor szinte semmilyen többletjogod nincs. Annyi, hogy rakodóhelyen parkolhatsz.

De ez amúgy tök logikus, az, hogy te pénzért szállítasz valamit miért jogosítana fel arra, hogy akadályozd a forgalmat vagy épp balesetveszélyt okozz egy szabálytalan parkolással?

2021. ápr. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
48%
Futárokra semmi többlet engedély sincs. Sárga villogó sem jogosít fel semmire.
2021. ápr. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
52%
#2 tévedésben élsz. Figyelmeztető jelzéssel bizonyos esetekben megállhatsz olyan helyen, ahol egyébként tilos.
2021. ápr. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
Pedig nem.
2021. ápr. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
52%
Pedig de. KRESZ 50.§ (2) d), illetve (3).
2021. ápr. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

#5: Szerintem az, hogy nem a címzett ajtajában talál valaki parkolóhelyet az nem azt jelenti, hogy "munka végzése érdekében elkerülhetetlen", megállnia vészvillogóval bárhol csak úgy, mert az kényelmesebb.

Ráadásul ehhez eleve figyelmeztető jelzés kell, aminek meg a forgalmiba be kell legyen jegyezve

2021. ápr. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Élwtemben nem láttam meg futárkocsin sárga villogót.
2021. ápr. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is futár vagyok és nem állhatunk meg bárhol, csak ahol amúgy. Ugyanúgy magánszemélynek minősülünk. Az, hogy beállhatunk néhány rakodóhelyre (pl mammut meg Allee) csak a jófejségüknek és megértésüknek köszönhető.


Többek között ezért keresnek az autós futároknál kb 2-szer jobban a robogós meg motoros futárok. Ezért tolom én is motorral. Még úgy is megéri, hogy 900 köbcenti.

2021. ápr. 4. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Gls futár vagyok, kis autóval. És akkor hol álljak meg, ha csomagot viszek? Körözzek az utcákba, amíg nincs egy szabad hely? Vagy pl a király utcában hogy álljak meg? Ott van egy olyan utca szakasz, ahol bal oldalt vannak parkolók, de elvileg nem lehet megallni.
2021. ápr. 5. 09:33
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

Úgy állj meg, ahogy minden más halandó ember, szabályosan. Vagy intéztess sárga villogót a kocsira.

Minden munkának megvan a maga nehézsége

2021. ápr. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!