Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Olcsón fenntartható autók...

Olcsón fenntartható autók munkába járásra?

Figyelt kérdés

Halihó. Nagyon sok kérdés van ebből, viszont kicsit egyedi felhasználása lenne az autónak, így már azt sem tudom, hogy dízel vagy benzines legyen.

Tehát munkába járásra kellene autó, 4 naponta 100km oda-vissza, plusz hétvégi bevásárlás asszonnyal, tudjátok.

Havonta körülbelül 50 ezernél nem szeretném, hogy többe kerüljön a fenntartás. (Az üzemanyagon kívül)


Gondolkodtam Ford focus-on, esetleg Opel astra H-n. Ezek nagyon tetszenek.

Légyszi motorokat is írjatok, tudom, hogy minden típusból van jó/rossz.

A honda jazz-ről hallottam talán, hogy a világ leg megbízhatóbb autója??



2021. ápr. 5. 14:34
1 2 3 4 5 6
 11/57 A kérdező kommentje:
Leginkább fenntartási költségek érdekelnének. Akár éves szinten is
2021. ápr. 5. 15:22
 12/57 A kérdező kommentje:

Az az igazság, hogy 1 milliót már kicsit sokallok. Olyan autót szeretnék, amiből 900 ezer körül nehéz mellényúlni. Ilyen a mazda 6, csak jókat hallok róla, kivéve a rozsda.

Úgyértem, hogy nem egy másfél milliós audit szeretnék 900 ért kifogni, hanem bőségesen a kínálat legalább közepéből. (Bár ott is vannak romhalmazok, nameg az autókereskedői árak is felviszik)

2021. ápr. 5. 15:25
 13/57 anonim ***** válasza:
27%
Ostoba felfogás ez kérdező, hogy a Swift szar meg törik. Minden autó darabokra tud törni. Én meg képzeld el veled ellentétben láttam olyan esetet, amikor a Swiftből teljesen sértetlenül szállt ki egy ember. Ahelyett, hogy ilyen kocsit ócsárolsz megérthetnéd hogy egy ford sem jobb az opel meg zabálja az olajat erről ennyit.
2021. ápr. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/57 anonim ***** válasza:

"Az az igazság, hogy 1 milliót már kicsit sokallok. Olyan autót szeretnék, amiből 900 ezer körül nehéz mellényúlni. Ilyen a mazda 6, csak jókat hallok róla, kivéve a rozsda." Golfból annyiért lehet jókat kapni. Nyilván szerelővel kell menni, vagy elvinni független szervízbe átnézetni. Az évi 600 ezres keret egyébként olyan sok egy ilyen kategóriás autónál, hogyha neadjisten felülsz egy szopórollerre, akkor sem leszel bajban.


Azzal nem értek egyet, amit többen mondanak, hogy elsősorban magánszemélytől érdemes vásárolni. A kereskedőknél sem feltétlen drágábbak vagy rosszabbak az autók, nekik sokszor az a hasznuk rajta, hogy a "piaci áron" 900 ezres autót mondjuk 650-ért számítják be egy drágább autó eladásakor, így tudnak rajta sokat keresni. meg kell nézni a kínálatot, ami tetszik azt megnézni, kipróbálni függetlenül attól hogy ki hirdeti.

2021. ápr. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/57 A kérdező kommentje:
Köszi a nagyon hasznos tanácsokat. Igazából már egy kérdés maradt, hogy benzin vagy dízel. Golfból pl 1.6 benzint vagy 1.9 tdit vennék, arról hallottam jókat. Gondolom, ha dízelt néznék akkor nagyobb lenne az éves költség ha beüt a krakk.
2021. ápr. 5. 15:35
 16/57 anonim ***** válasza:

"Ostoba felfogás ez kérdező, hogy a Swift szar meg törik. Minden autó darabokra tud törni. Én meg képzeld el veled ellentétben láttam olyan esetet, amikor a Swiftből teljesen sértetlenül szállt ki egy ember. Ahelyett, hogy ilyen kocsit ócsárolsz megérthetnéd hogy egy ford sem jobb az opel meg zabálja az olajat erről ennyit."


Miért ostoba felfogás? A swift nem számít különösen biztonságos autónak, főleg egy (egyébként nem vele egy kategóriájú) Astráhiz képest. Nyilván minden autó törik, csak kérdés hogy mennyire.


Ez ugyan olyan mint a megbízhatóság: A Toyotából is van ami elromlik, az Alfából is van ami hibamentes, csak az arányok nem egyformák.

2021. ápr. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/57 anonim ***** válasza:
Én valami egyterűt néznék a helyedben, gyerekkel áldás. Honda Jazz is jó, bár ott inkább 1 milliótól kezdődik, ami vállalható darab. Nekem Chevrolet Tacumám van, LPG-vel, ha meg tudsz barátkozni a küllemével, szerintem érdemes elgondolkozni rajta. Opel technika, elfogadható áron. Egy Golf 4 véleményem szerint már elég öregecske, kissé túlárazottak is, ha ez a vonal, akkor inkább egy Octavia.
2021. ápr. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/57 anonim ***** válasza:
#15: Számold össze kb mennyit mész egy évben. Évi 15000 km alatt én a használat módjától függetelnül benzinest javasolnék, felette is csak akkor dízelt, ha az egyben megtett hosszabb utak a jellemzőek, és nem az apróbb szaladgálós távok.
2021. ápr. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/57 A kérdező kommentje:
Igazából toyota avensis is tetszik, corolla sem rossz, ezekről csak jókat hallottam. A bizzosítás nem drága hozzájuk? 1 éve van jogsim tehát még nem vagyok magas kategóriában
2021. ápr. 5. 16:13
 20/57 A kérdező kommentje:
Való igaz, a golf kicsit túlárazott a korához képest.
2021. ápr. 5. 16:14
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!