Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Olcsón fenntartható autók...

Olcsón fenntartható autók munkába járásra?

Figyelt kérdés

Halihó. Nagyon sok kérdés van ebből, viszont kicsit egyedi felhasználása lenne az autónak, így már azt sem tudom, hogy dízel vagy benzines legyen.

Tehát munkába járásra kellene autó, 4 naponta 100km oda-vissza, plusz hétvégi bevásárlás asszonnyal, tudjátok.

Havonta körülbelül 50 ezernél nem szeretném, hogy többe kerüljön a fenntartás. (Az üzemanyagon kívül)


Gondolkodtam Ford focus-on, esetleg Opel astra H-n. Ezek nagyon tetszenek.

Légyszi motorokat is írjatok, tudom, hogy minden típusból van jó/rossz.

A honda jazz-ről hallottam talán, hogy a világ leg megbízhatóbb autója??



2021. ápr. 5. 14:34
1 2 3 4 5 6
 31/57 anonim ***** válasza:

1.9 TDI-t vagy PD TDI-t ajánlom.

Ezek nem pénztemetők, 300+ ezer km-el is nyugodtan meg lehet venni. Turbó lehet hogy mondjuk 300körül lehal, de kevesebb mint 100ezer ft-ból kapsz hozzá felújítottat. Mástól meg nem nagyon kell félni nála, adagoló, vagy PD-nél a PD elemek simán elmennek fél millió km felett is ha nem tankolunk mocskos gázolajat.

És fogyasztásba 5-6 l közt még egy nagy kaszniba is elvan. De hosszú úton 5 alá is mehet.

Az 1.4 benzines Golf simán megeszik 7-8l-t és még nem is megy jól.

2021. ápr. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/57 Beviz Elek ***** válasza:

A családban van 1.6-os 4-es Golf, néha kell javítani de nem panaszkodnak rá, ettől függetlenül én egyáltalán nem vagyok elragadtatva tőlük, ki lehetne kergetni a világból egy olyannal amióta vettem egy 1.6-os A3 8p-t (egykutya).

Nem szeretem a dízeleket, azt viszont el kell ismerni hogy a VW 1.9 dízel motorjai nagyon jók, a korosztály egyik legjobbjai.

A Corollából a Versoba még befértek, de kicsi Corollát én tuti nem vennék úgy hogy úton a baba.


Én még mindig Avensist vennék ha ennyi lenne a keret, a Toyota hihetetlenül egyszerűen oldja meg az elektromos rendszerét és az működni fog míg világ a világ. A VW can-busos rendszere problémás tud lenni, nekem nem jött be hogy a vezérlőmodulnak is vezérlőmodulja van amik természetesen minden misztikus dolgot képesek művelni.

2021. ápr. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/57 A kérdező kommentje:

És avensis-ből milyen motor legyen benne?

Tehát akkor azt szűrtem le, hogy egy 1.9-es octaviát is beadhatnék még akár.

2021. ápr. 5. 20:23
 34/57 anonim ***** válasza:
VW konszernből kb bármelyiket meg lehet venni 1.9el, csak ne legyen szétrohadva.
2021. ápr. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/57 A kérdező kommentje:
Engem az zavar, hogy 1 millióig szinte csak kereskedők árulnak 1.9TDi-t.. a több 1 milliós meg 1.4-es. Merjek kereskedőtől venni?
2021. ápr. 5. 20:35
 36/57 anonim ***** válasza:
régi suzuki swift jó lesz az
2021. ápr. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/57 anonim ***** válasza:
55%
Mondjuk a gyerekek kicsik, szóval miattuk felesleges nagy autót venni. Ha mindannyian nagy dagadt állatok vagytok, akkor kell nagy autót venni.
2021. ápr. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/57 anonim ***** válasza:
Lehet kereskedőtől venni, csak lehetőleg ne behozottat, hanem ami hazai lekérdezhető. Meg nézd át alaposan a kasznit rozsda szempontjából.
2021. ápr. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/57 Beviz Elek ***** válasza:
100%

#33

Attól függetlenül hogy nem vagyok a VW csoporttal kibékülve igen, az 1.9 Octavia is egy nagyon jó autó és egy időben még nekem is ott volt az esélyesek listáján.


Avensisből az 1.6 benzin és a 2.0 dízel is határozottan ajánlható. Ezeknél csak a rozsdára kell odafigyelni, azon kívül szinte elpusztíthatatlan.


#37

Pont a kisgyerekek miatt kell nagy autót venni. Eleinte gyorsan változnak a dolgok, megéri pár havonta kocsit cserélni? Vagy inkább szenvedjenek?


Néhány hónapig az autós hordozóban lesz a gyerek. Ehhez a legjobb a 3az1ben kialakítás mert ha elaludt ne kelljen minden ki-beszálláskor átpakolni, na meg újszülöttként pont télen ne rakosgasd össze-vissza a hidegben. A 3az1ben alsó része nagyon nagy, nagy raktér kell hozzá ha azon kívül mást is tennél a csomagtartóba.

Ahogy nagyobb lesz és a hordozóból átkerül gyerekülésbe úgy már kisebbre összecsukható babakocsit is be lehet szerezni, de ilyenkor viszont a nagyobb beltér a fontos mivel nyújtott lábbal tud a gyerekülésben ülni és nagyobb helyre lesz szüksége mint egy termetes felnőttnek.


Persze, régen egy kisebb autóban is megoldották a családok, de miért szenvedjen az ember ha nem muszáj?

2021. ápr. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/57 anonim ***** válasza:
Egyetértek utolsóval, személyes tapasztalat alapján ajánlom a vw sharant, ford galaxyt 1.9 tdi motorral, 2000-s évjárat körül, rozsdára figyelj!
2021. ápr. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!