Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » VW Golf 4 vagy VW Polo,melyik...

VW Golf 4 vagy VW Polo,melyik a jobb felszereltségileg,motorkinálatban,fentartásilag,melyiket ajánljátok első jogosítványosnak?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 8. 10:15
1 2
 11/16 D. Brasco ***** válasza:
73%

Aha...szoval azert mert én nem vetetném meg a kérdezővel első körön ezt a dinoszauruszok korából ránkmaradt öskövület motort,ezért nagy az arcom.....😆

Tudod nem mindenkinek az a hobbija amugy hogy 70-el csattogva mindenkit feltartson maga mogott.

Egyebkent is gobdolom milyen jol mehetett a caddy vele...foleg hogy en fabiat vezettem ilyen motorral ami az egyik legkönnyebb gép amibe ezt rakták ,azt még azzal is egy átok volt közlekedni.

Kedvencem amugy ez a mentalitás,hogy kezdő sofőrnek a legolcsóbb/legegyszerűbb/legszakadtabb/legócskább/leggyengébb autót kötelezó megvennie!

2021. ápr. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
71%

Azt szerintem te is beláthatod, hogy a használtautó vásárlás valahol lutri. Főleg ilyen huszonéves autók esetében, amikor 300000-600000 Ft-ba kerülnek. Ha anyagi okok miatt ennyi pénzt tud rászánni, nem biztos, hogy kettőstömegű lendkereket akar cserélni, vagy turbót felújíttatni. Egy SDi motor ebből a szempontból gazdaságosabb döntés.


Ezt ugye nem mondod komolyan, hogy egy SDI motorral szerelt autóval 70-nel lehet csak menni. Ezáltal feltartod a többieket? Simán mennek 110-120-at. Én a Caddy-vel 140 fölött mentem. Ez egy átlag embernek elég.


Persze, hogy egy lassabb, olcsóbb autó jó kezdőautónak. Megtanulni olyanon jó, amit nem sajnál annyira az ember, és nem is mutat túl a képességein.

2021. ápr. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

SDI-t nem érdemes. Tényleg nagyon gyenge, és ahhoz képest meg nem fogyaszt olyan jól. 1.4 PD kevesebbet eszik és az még megy is.

Poloból 1.4 PD TDI jó választás

Golfból akármelyik 1.9 TDI vagy PDTDI jó lehet.

Lényeg mindkettőnél hogy ne rohadjon. Első sárvédőiv-küszöb találkozásánál szeret különösen rohadni, meg az alja is némelyiknek. Nézd körbe alaposan, és azt kell venni ami nem rohad. Mert motorikusan akármelyik TDI golyóálló.

2021. ápr. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Eddig elég kevés válasz adott valóban választ a kérdésre...


Nekem volt mindkettő, Golf IV és Polo IV (9N) is (gondolom ezt a kettőt akarod összevetni, mert ezek vannak egy árban).


A Polo egy valamivel modernebbnek ható verda. Már kevésbé öregszik benne a soft touch műanyagtenger, amivel a Golf IV még tele van pakolva. Cserébe maga az autó egyszerűen alig kapható olyan konstrukcióban, ami tényleg élhető, és nem csak egy közlekedőedény.


Értem ez alatt, hogy az 1,2-es, 1,4-es benzinmotorokkal volt kapható - mindkettő felejtős, ha tervezel pályán is közlekedni, az 1,2 szimplán túl gyenge oda, az 1,4 meg ugyan tud tartani egy 130-as tempót, nem akarod, mert egyrészt a gatyádat is leeszi rólad ennél a tempónál (9-et úgy beveri ha nyomod neki mint a huzat), másrészt üvöltve talán meghall az utastársad, mert ott már kb négyezret forog a nem túl szép hangú motor.


Az 1.4 PDTDI motor nem egy rossz konstrukció, gyakorlatilag egy egy hengerrel lehúzott 1.9 PD. Nem egy erőgép ezzel sem, pályán már ez is elvérzik, de legalább ez városban tud annyi nyomatékot, hogy kényelmesebben el lehet vele furikázni. Enni meg alig eszik.

Nagyon ritka, de létezett belőle 1.9 PDTDI motorral is, azzal már mondhatni teljes értékű autó válik belőle, ezt a kasztnit mindenféle tuning nélkül is viszi mint cintányér a katalizátort.


Ellenben a Golf IV egy rondábban öregedő, rohadásra kicsit hajlamosabb autó, ami ezeken kívül jobban használható. Az 1,4-es benzinmotort ebben is érdemes elfelejteni, ugyanolyan itt is, mint a Poloban, ha nem rosszabb.

Az 1,6-os szívó egy megbízható technika, olajfogyasztásra hajlamos, de ezen kívül stabil, a papíron 102 lóerő mondjuk valójában érződik vagy nyolcvannak, elég lusta darab. De megy, megy, pályán is el lehet vele autókázni.


1.9 TDI vagy PD itt is nagyon ajánlható, csak nehéz olyat találni, amit még valami S-budget Vindízel nem szedett darabjaira, nagyon szeretik a tuningos hülyegyerekek. Ha mégis találsz, akkor én ezt venném, és nem húznám, gyárilag is kellően jól megy, baromi tartós, nem véletlen legenda.


Az 1.8T-t kerülném, bár egész sportos vele a Golf, cserébe nem a legmegbízhatóbb technika, és hasonlóképp szeretik húzni, mint a TDI-t.


Ami mindkét autóra igaz, és mindenképp erre figyelj: nagyon tudnak rohadni. Beragad a doblemezek mögé a retek, sose takarítja ki az átlag user, ezért a küszöbök elején-végén jellemzően már ott van a rozsda, jobb, ha olyat fogsz ki, amin még nincs, és figyelsz a védelmére. Ezek az autók mind elég tartósak, a Polo és a Golf is, ez a legnagyobb ellenfelük. Na meg mindenféle vicces elektronikai problémák, random check engine meg EPC lámpák jellemzőek, de ritka, hogy konkrétan mozgásképtelenre rohad le egy ilyen autó.

2021. júl. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Sokat olvastam,sokat hallotam erről dolgokrol,hogy 1.4 benzines felejsd el. 1.6 motor még ugy ahogy. Összeakartam hasonlitani a Vw Polo 4 és a vw golf 4 autót mindebe hasonlo motorral. mindenki álma,mindeki dicséri 1.9 TDI és a PDTDI meg GTI meg r32-r34 váltoaztokat.Maradok a benzines autonál,megbizhato motorral és felszereltséggel. Nagyon menő lett ez a pálya napozás,meghasonlok,de én ara egyszer sem használnám,meg nem tuningolnám, vw találkozorka sem ennék vele.


A használt autókban szeretem azt,amikor külsőleg és belsőleg is mind gyáriak.leültetett sport alkatrészek,tuning dolgok nem érdekelnek engem,meg ez nekem visszatarto,hogy ne vegyek olyant,

2021. júl. 26. 14:21
 16/16 Koaxk Ábel ***** válasza:

Nekem volt 9n3-as Polom (2006-os) 1.4 PDTDI motorral, nagyon jó kis kocsi volt, szerettem, kis költségből fenntartható! Egyedül a 3 hengeres dízelmotor hangja volt gáz, de ez átlag felhasználásnál elfogadható! 100 alatt iszonyat jól húzott, afelett meg nyilván ez a motor bőven kevés!

Én ha ilyesmit néznék be merném újra vállalni!

2021. okt. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!