Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mely típusok/évjáratok voltak...

Mely típusok/évjáratok voltak a LEGMEGBÍZHATÓBBAK az elektronika megjelenése (és motortérbeli elburjánzása, vagyis egyre több alkatrész elektronikusra lecserélődése) előtti autókból? Erről van valahol a neten angol/német/magyar információ vagy lista?

Figyelt kérdés

Nem csak személygépjármű, autóbusz/kisteherautó/teherautó is szerepelhet az általatok linkelt listákban, Google keresőszavakban!


Magától értetődő (félre ne értse valaki), hogy a kiírásban nem elektromos ablakemelőkről, ablaktörlőkről, magnóról, klímáról, vagy üléshűtésről van szó.


Hanem azokról az elektronikus berendezésekről, melyek a gépjármű egyik helyről a másikra történő eljuttatásában kaptak szerepet, vagy ezt (ha csupán közvetetten is, de) befolyásolták.


Mikor következett be ez (az egyre nagyobb elburjánzás), illetve mikor kezdődhetett ez (mikor még csak kevés elektronika/vezeték/stb. volt a motortérben/gépjárműben, de már volt)?


70-es évek? 80-as évek? Esetleg hamarabb kezdődött?


.

.

.


Összefoglalva: olyan alkatrészek, melyeket már egy esztergályos/autószerelő (vagy aki ezzel foglalkozik!) nem tud elkészíteni/legyártani (még ha azon alkatrészeket, amiket tud elképesztően drágán is készíti, ha nagyon ritkán erre van igény)?



2021. ápr. 9. 20:50
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Miért lett lepontozva az 5-ös és 6-os válasz? Amiket felsorolt, azok mind valóban kiemelkedően megbízható modellek voltak.
2021. ápr. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Én most felpontoztalak.


Nem tudom mi alapján megy ezen az oldalon a pontozás, de már én is kaptam máskor indokolatlanul negatív pontokat. Sőt, ahogy figyeltem volt már nem egy, nem két kérdés, ahol egyetlen ötven százalék feletti válasz sem volt a több tíz hozzászólásból.

Ember nem értheti mi és főképp miért megy itt.

2021. ápr. 10. 21:24
 13/18 anonim ***** válasza:
Itt (és sok más weboldalon szintén) a pontozási rendszer független az adott kérdésre adott válasz milyenségétől.
2021. ápr. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Igen, de ezt én, meg az előttem író, teljességgel értelmetlennek tarom/tarja. Nem ok nélkül.
2021. ápr. 12. 17:54
 15/18 anonim ***** válasza:
Sok éve aktív tagja vagyok a weboldalnak, majdnem őstag. A kezdetekkor mikor elindult ez a pontrendszer, már akkor bődületes marhaságok voltak (indokolatlan alul-felül pontozás). Az első nap még foglalkoztatott, majd mivel nem lehet vele mit kezdeni, beletörődtünk. Javaslom Nektek is.
2021. ápr. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Ok. Megpróbálok így tenni. Csak azt nem értem, hogy ha valakinek igaza van, vagy jól mondja, azt miért kell egyeseknek a kezdetektől fogva lepontozni? Meg alaptalanul feszültséget szítani? És ha valaki hibájára rámutatnak, akkor annak miért kell dühödten még XY legutolsó élő felmenőjét is minden valótlan, hamis rossznak elmondania? Ez - számomra - nonszensz.
2021. ápr. 12. 18:10
 17/18 anonim ***** válasza:
2013
2021. ápr. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Akkortól van ez az értelmetlenül (és érdemtelenül!) össze-vissza "ponty"-ozás?
2021. ápr. 12. 22:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!