Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Cikinek számít automata...

Cikinek számít automata váltós jogsit letenni manuális helyett?

Figyelt kérdés

Férfiként.


Nyilván az automata váltósak egyre inkább terjednek. Meg magamnak is olyat szeretnék talán inkább.



2021. ápr. 10. 18:22
1 2
 1/17 anonim válasza:
43%
Cikinek nem ciki, csak ha valamiért mégsem automata lesz az első autód, azt külön meg kell tanulnod vezetni önállóan.
2021. ápr. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Egyes társadalmi körökben biztosan az.


De egy intelligens ember nem foglalkozik ezzel, a többinek meg nem kell tudnia.

2021. ápr. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
91%

Nem ciki, csak oltári pénzkidobás. Saját magaddal b*szol ki.


#1 Nem igaz, mert aki automatával tanul, az kizárólag automatát vezethet, külön jelzés van erre a jogosítványon is. Szóval megtanulhat vezetni manuálisat, de legálisan nem használhat manuális autót, akkor sem ha megtanulja. Ezért írtam, hogy hatalmas öngól automatával tanulni.

2021. ápr. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem ciki. Egyébként is, ha majd veszel új autót, automata váltós lesz.

Viszont arra az esetre, ha más autóját kellene vezetni, vagy bérelni akarsz trélert, stb. érdemes kézi váltósra letenni. Nem túl nehéz, csak gyakoroloni kell.

2021. ápr. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Önmagában nem ciki.

Akkor lehet probléma, ha valaki megkér, hogy vezess és manuális váltós az autó. Vagy mondjuk cégautónál stb.

Bár tény, hogy az automata váltóé a jövő, de az autók átlag életkorát elnézve még elég távol lesz, mire igazán elterjed.


Viszont ha autómata váltóra van korlátozva a jogsid, akkor utána elég csupán a vizsgát megismételni (és az okmányt cserélni). Nem kell semmi mást előről kezdeni. Igy ha már gyakorlott leszel a forgalomba, pár év múlva nagyon könnyen le fogod tudni tenni a vizsgát újra. Ha ügyes vagy, elég lesz pár órát venni.

2021. ápr. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Nem ciki

Az a ciki ha manuális kocsit kéne vezetned valamikor (nem tudni előre, akármikor lehet ilyen)

2021. ápr. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Ott a pont a #3-as válaszolónál. Nem ciki automatán tanulni, csak nem praktikus. Bármikor kerülhetsz olyan helyzetbe, hogy manuális autót kell vezetned, mert manapság itt még nem olyan elterjedt az automata. Ha autómatán tanulsz, CSAK arra fogod megszerezni a jogsit, hiába tanulsz meg kézi váltósat is vezetni esetleg, arra nem lesz érvényes.


Próbáld meg, hogy megy kézi váltóval, le tudsz-e vizsgázni. Ha nagyon nem megy, max akkor tanulj autómatán.

2021. ápr. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Munkatársamat rávette az autósiskola automata váltósra, éa zaóta bánja. Sokkal nehezebb votl megtalálnia az első autóját, és drágábban is jött ki, mint ha manuálisra is lett volna jogsija.
2021. ápr. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Én biztos nem csinálnék csak automatásat.


Egyszerűen azért, mert simán meg lehet tanulni kézivel is, és onnantól mondhatni bármivel elbánik az ember.

2021. ápr. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
100%
Attol függ, hol laksz. Nekem csak automatara van jogosítványom, de én kulfoldon élek, és itt konkrétan túlzás nelkul senkit nem ismerek, akinek manuális autója lenne, vagy azt vezetne, vagy a kozelmultban valamiért azt kellett volna vezetnie. Szóval, én teljesen feleslegesnek láttam ezzel szenvedni, az itteni amúgy is túl zsúfolt borzasztó kozlekedesben.
2021. ápr. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!