Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Budapestiek Automata vagy...

Budapestiek Automata vagy Manuális váltós autót ajánlotok?

Figyelt kérdés

Én vidékről jöttem fel egy e46-os 3-as BMW-vel ami manuális, és már a tököm kivan a váltogatásokkal 3km alatt 10-15x kell váltanom vidéken 3-4x volt ilyen.


Ha fontos dolgom van és mennem kell akkor meg dúgózni kell és kuplung 1, kuplng üres, vársz, kuplung 1, gáz, fék kulpung üres játékot kell játszani.


Vidéken jó a manuális mert nem válogatsz annyit, de városban.. a sok megállással és elindulással, dugóval agyrém.



De ennek ellenére sok új suzukit látok a parkolóban kézi váltóval és fogom a fejem, hogy városba kézi váltóval autót venni...



2021. márc. 19. 19:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%
Akkor nagyon egyszerű a történet, veszel egy automatát.
2021. márc. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%
Nekem vidéken is kényelmesebb az automata.
2021. márc. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
70%
Hát azzal a BMW-vel tényleg szar lehet, mert nem városra van áttételezve meg gondolom a kuplung is jó kemény, de egy kis francia (Peugeot 206, Citroen C3), japán (Suzuki Celerio, Toyota Aygo) vagy olasz (Fiat Panda, Lancia Ypsilon) városi autóval simán lehet közlekedni Budapesten is kényelmesen. Párizsban, Rómában, Madridban és más sok milliós európai városokban is ezekkel járnak és a 20 éves kiscsajoktól kezdve a 70 éves mamákig senkinek nem esik le a lába a váltogatástól. Nem véletlen nem lett soha divat az automata váltós kisautó.
2021. márc. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
53%
Mindenhol jobb az automata. Manuálist már csak az vesz, aki fél a többletköltségtől.
2021. márc. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

3# Hát én szoktam is menni haza a szüleimhez, és oda egy kisautó maga a halál lenne. Terveztem egy skoda Fabia 1,2-t vagy 1,4-et de azokat megöli az autópálya .


Ennek E46 nak rövid a váltója 1 0-20, 2, 20-40,3 40-60 és így tovább de nagyon jó utazóautó az öreg kóra ellenére is.

2021. márc. 19. 19:37
 6/15 anonim ***** válasza:
80%
Az automata mindenhol kényelmesebb, csak vidéken nem jön ki annyira az előnye, mert ott a manuálisnak sincs hátránya. Városban viszont mindenképp automata, főleg ha új autóról van szó, mert már kb. kevesebbet fogyaszt, mint a manuális.
2021. márc. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
81%

Mindenki mást szeret.

Nekem pl. van olyan ismerősöm aki városba se hajlandó lemondani a manuálisról. Neki az hozzátartozik a vezetéshez.

Nyilván az automata kényelmesebb. Én manuálist vezetek legtöbbet, sokszor városba a dugóba gondolom hogy jó lenne egy automata de ha hosszabb távokon megyek akkor egyáltalán nem hiányzik.

De városba, aki sokat megy nagy forgalmú részeken vagy dugóba sokkal praktikusabb az automata

2021. márc. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
54%
Dízel manuálissal egy fokkal könnyebb a helyzet mert ott a dugóba tudod gáz nélkül alapjáraton kuplunggal gurítani az autót. De nagy forgalomba nagyvárosba kényelmesebb az automata
2021. márc. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
74%
Én kifejezetten szeretem a manuálist, pedig főleg városban használom az autóm. A japán manuális váltó annyira jó, hogy azt választanám csak városi használatra is.
2021. márc. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
79%

Ha zavar vegyél automatát.

Mondjuk én vidéki vagyok, de 10 éve automata autóim voltak/vannak és túl kényelmes ahhoz, hogy visszatérjek manuálra

2021. márc. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!