Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit kell nézni a nivopálcán?

Mit kell nézni a nivopálcán?

Figyelt kérdés

Nincsen rajta min-max írás. A két bemélyedést kell néznem, vagy akkor van tele,ha az egész pálca olajos egészen a rugós részig?

Köszönöm

[link]


2021. ápr. 17. 12:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
31%
Két bemélyedés. Ha a pálca tetejéig lenne töltve, akkor kb el sem tudna indulni.
2021. ápr. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a bemélyedést kell nézni. Ha az egész pálca olajos, az nagyon nagyon rossz. A bemélyedés alja jelzi a minimumot, a teteje pedig a maximumot, odáig kell önteni.


A pálcát először mindig le kell törölni, visszadugni, újra kihúzni és akkor leolvasni. A kép szerint nálad a bemélyedés kb. háromnegyedénél van a szint, az még rendben van. Ha a kép készítése előtte letörölted a pálcát, akkor rendben van a szint, talán egy picit rá lehetne önteni, max 2 deci, annál több biztos nem hiányzik. Ha nem törölted le, akkor viszont szinte biztos, hogy nagyon kevés olaj van az autóban, talán még a minimumot sem éri el.

2021. ápr. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Most letöröltem előtte,így lett ilyen. [link]


Jó a fotó? Szerintem csinálok egy újat,rossz oldalt fotóztam,annyira nem látni

2021. ápr. 17. 13:12
 4/11 anonim ***** válasza:
61%
Itt valami nem okés. Olyan mintha a rugóig lenne töltve. Az nagyon nem jó. A bemélyedés tetejénél kéne lennie és remélem hideg motornál méred, mert akkor van értelme.
2021. ápr. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Kettes jól írja.


Ahogy elnézem a pálcán eléggé korom lerakódásos, én javaslom hogy a pálcát tisztítsd át jó alaposan féktisztítóval és töröld szárazra, akkor lehet előbukkan egy MIN és egy MAX jelzés. Jártam már így egyébként azért írom le.

Ha nincs feljelölve mert lehet olyan is akkor a bemélyedés két végét kell nézni ahogyan a kettes is írta hogy mit.

Jelen esetben kb 2-3 deci olajat rá lehet önteni de nem feltétlen szükséges, ha felénél van a szint akkor már érdemes lenne rátölteni, de akkor is javasolt 2 decit, várni 10-15 percet hogy az olaj teljesen lecsorogjon és ellenőrizni a szintet, ha még úgy látod férne bele akkor ismét tölteni egy keveset, várni csekkolni. Az sem jó ha túl sokat töltesz utána és jóval a MAX jelzés felett lesz a szint mert akkor az olajat kinyomhatja a tömítéseknél, esetleg a visszacsapó szelepnél, szelepfedél tömítéseknél és a szimeringeknél is.

2021. ápr. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Utoljára még ránéznétek nekem? Letakarítottam a pálcát,átmostam az egészet, majd újra beletettem. Most ezt mutatja:


[link]


[link]

2021. ápr. 17. 13:52
 7/11 anonim ***** válasza:
ez a max felett van kicsivel majd kifolyik a régi tömitéseken most ne tölts rá az fontos
2021. ápr. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Kozel sincs max felett, ez ha jol latom fel nívón van. Mindenkepp kellene rátolteni.
2021. ápr. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Új benne az olaj , ott a világosabb része is olyan volt a pálcán. Köszönöm mindenkinek!
2021. ápr. 17. 14:38
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy látom pont maxon van. Tökéletes.
2021. ápr. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!