Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A német autópályákon milyen...

A német autópályákon milyen feltételek teljesülnek, hogy nincs sebességkorlátozás? (pl: más az útburkolat összetétele [bocsánat, tudom hülyén hangzik]) Illetve melyek az ország azon részei, ahol a pályán már van korlátozás?

Figyelt kérdés

Valamint miért nincs rajta kívül egyetlen egy olyan ország sem, ahol legális a "NO LIMIT" a pályákon?

Azt tudom, hogy Németországban is van korlátozás a pályák egyes részein, csak azt nem, hogy hol. És erre kíváncsi vagyok.

A válaszokat előre is köszönöm!


2021. ápr. 21. 21:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Korlátozás ott van, ahol ki van táblázva.

Ez egy kialakult hagyomány Németországban és nem akarnak változtatni rajta. Nekik ez a Hungarikum + az is, hogy nincs náluk autópályadíj.

2021. ápr. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért náluk valahol nem csak két sáv van hanem több is, és kicsivel szélesebbek is a sávok. Valamint jobb a minőség, nincsenek olyan összeeresztések mint nálunk, ahol még 130-nál is hatalmasat üt a futómű.
2021. ápr. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Bocsánat, még annyival kibővíteném a kérdésem, hogy milyen feltételeknek kell teljesülnie ahhoz, hogy más országokban is lehessen törvényesen "NO LIMIT"? (ha csak egy szakaszra, de legális lehessen?)
2021. ápr. 21. 21:42
 4/10 anonim ***** válasza:
70%
Nem feltetel hanem politikai döntés kérd3se...
2021. ápr. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Igazából semmi, ahol elfogadható állapotban van a 2 sávos pálya, simán hagyják a no limitet. Nincs semmi extra benne, azok is hivatalosan a 130hoz vannak tervezve, annyi az ajánlott tempó Németországban.
2021. ápr. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
26%
En ugy tudom hogy nem az osszes autopalya ilyen hanem csak egy es talan annak is csak egy szakasza.
2021. ápr. 22. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
64%
Rosszul tudod. Alapvetően az összes pálya korlátlan, és ha csak random kitesznek valami táblát, akkor kell annyival menni, amennyit kitesznek. Ha pedig van egy feloldótábla, onnan mehet a 250.
2021. ápr. 22. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem mindenhol korlátlan, vhol Bréma felé fix 130-as korlátozás van végig. Egyébként mindenhol ennyi az ajánlott sebesség. Egy felmérés szerint a németek többsége nem is húzza 140-150 fölött. Persze nyilván Bugattival vagy Lamborghinivel nem 100-al fognak menni, csak 250-el is tudj megállni a Stau előtt.
2021. ápr. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Pénzbeszedés a gyorshajtások miatt.

Pl. Németországban kitesznek egy 80-as táblát. 200 méter múlva mégegyet, hátha nem vetted észre. Az osztrákok 200 méter múlva egy trafit tesznek, hogy csörögjön az a persely.

2021. ápr. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Persze, mondom, hogy van ahol tartósan kint van a tábla, de alapvetően korlátlan a pálya, ha nincs kitéve semmi limit.

Persze hogy sokan 140-150el mennek, vagy akár lassabbab, 110el, mert:

-rövidebb úton nem éri meg nyomni, 100 km-es úton nem nyersz semmit

-nagyon nagy a forgalom (bár a víruskorlátozások visszahozták a régi időket, az utóbbi 15 évben nem volt olyan, hogy az A6 autópályán alig kellett 200 alá lassítsak,

nappal, úgy mentem végig, csak az indokolt korlatozásoknál vettem vissza.

-még egy erős 3000res dízelnél is 5 literes többletfogyasztással jár a 200 km/h, az nagyon sok

Viszont a világnak és a német autóiparnak egyszerűen szüksége van a korlatlan autobahnra. Erre alapszik a német autóipar, emiatt van az, hogy már 1990ben is egy E34es BMW teljes nyugalommal suhant 200al, rengeteg fejlődéshez vezetett a korlátozas nélküliség. Én is sok sok órát megspóroltam már életemben, hogy éjszakánként 200al tudtam hazafelé suhanni Dortmundból, tényleg időben sokat nyersz.

2021. ápr. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!