Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen tapasztalatok vannak a...

S70Enduró kérdése:

Milyen tapasztalatok vannak a Peugeot RCZ-ről?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 23. 12:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Egyszer egy haver vett egyet használtan. Jó kis Audi TT feeling olcsóbban Peugeot technikával. Vezetni akkor vezettem, mikor ivott a srác és én meg... :D. De csak nyugodtan, nem volt semmi játékossàg, amit bánok is, mert amikor haver vezetett, akkor nagyon ment a kis méregzsák.


Viszont a technika az 1:1-ben 1. generációs 308-as. Tùl sok gond nincsen vele, de néha elektromos jeladók hibát dobnak ki a müszerfalra... Valaming hangja sincsen...


Drága rá a gumi (250 ezer volt) és ha megpatkázod a felnit, akkor a futómüt is drága szervizelni. Egy sok küllös fekete Peugeot felni majdnem 100 ezer... szoval szoval kicsit német prémium árak vannak ennél a modellnél.


Ha én vehetnék, akkor egy faceliftes feketelàmpás darabot, fehér szinben, fekete kerekekkel, fekete tetövel vennék. Szépek nagyon és hasznàltan nem is vészes az áruk.

2021. ápr. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
3 millióért 10 éves használt peugeot? Nem...
2021. ápr. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Jó kis Audi TT, de ha már TT koppintás, akkor igazi TT-t vennék.
2021. ápr. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ahogy írták, olcsóbb TT. Szerintem szebb is, különlegesebb is, de ez már szubjektív, én személy szerint a TT-t egy drága, sportcipős-sportzakós, de maximum sportrajongó, és közel sem sportoló Golfnak látom (és igen, vezettem már az összes eddigi generációját, mert egy közeli rokonom az ötödiket hajtja fanatikusként), a Peugeot kicsit egyedibbnek hat, de szintén többnek néz ki, mint amit tud, ezt is tesztvezettem már.


Hangot tudsz neki csinálni, vannak egész normális kipufogó rendszerek, de a Paragi-féle "hangosítókat" szerintem nem érdemes rátenni, attól tényleg csak hangos lesz.


Amúgy persze, mivel ez egy sportos autó, és nem is volt kifejezetten olcsó újkorában (ahogy korához képest most sem), a fenntartása több lesz, mint egy 308-nak. Ahogy a TT fenntartása is valamivel drágább, mint a Golf vagy az A3.


Két oka van, hogy mégsem vennék ilyen autót.


1: Az 1.6 THP motor minden, csak nem megbízható konstrukció - ez a méltán hírhedt Prince motor, keress utána, a legtöbb "kerülendő motorok" listán fixen rajta van. Amíg jó, addig elég jó, de ha rossz, akkor nagyon.


2: Egy szép darab ezekből ~4 millió forint. Ezzel van egy hatalmas probléma: 4,5-5 körül már Toyota GT86-ot is lehet venni, ami valóban egy sportautó, és nem csak annak néz ki, ráadásul szerintem a motor miatt még a fenntartása is kevésbé riasztó. Én kérdés nélkül azt venném TT vagy RCZ helyett.

2021. ápr. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Na jó, csak 3-3,5 körül találsz egy szépet - de már azok is 150-200e között futott, 8-10 éves darabok.

Toyota GT86 pedig 5 millióért már 100e km körüli, 6-8 éves van, és a két autó csak méretben és stílusban hasonló, menetteljesítményre ég és föld a Toyota javára. (Előző voltam)

2021. ápr. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

#4:

Lehet venni HDI motorral is. Azok eléggé megbizhatòak.

2021. ápr. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
#6: Na jó, igen, azt azért nem említettem, mert én nem gondolkodnék dízelben sportos autóba.
2021. ápr. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nyilván a TT-ben is a TFSI motorok a jobbak teljesitmény szempontjából, de ha TDI-vel veszi az ember, máris nem olyan problémàs. Nem?
2021. ápr. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

8

Nem.

2021. ápr. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

9


Csak azért gondoltam ezt, mert a TFSI motoroktól nagyon ódzkodnak az emberek, mig a TDI-t mindenki méltatja.


Kérdezö: a formája tetszik vagy a sportossága? Ha az utobbi akkor a 308-asnak van GT (nem GT line, simán GT) felszereltsége, ami szintén nagyon tud menni, bár elmarad egx RCZ-töl, egy RCZ R-töl meg aztán pláne...

2021. ápr. 24. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!