Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » P21W izzó (nappali menetfény...

P21W izzó (nappali menetfény az autómban) polaritáshelyesen hogyan kell bekötni?

Figyelt kérdés

Az izzószálas izzóknap persze tök mindegy, azok világítanak így is, meg úgy is, de a LED-esek már nem mindig. (Minek is tennének bele egyenirányítót, ha lehet tudni a bekötés polaritását.) Az én autómban a nappali menetfénynél az ittó oldalsó palástján kapja a pozitívat, az alsó kis bütykén a negatívat. Lehetséges, hogy fordítva van bekötve valamiért? Számomra az lenne a logikus, hogy az oldala érintkezik a testtel (tehát oda kapja a negatívat), és az alsó kis érintkezőra kapja a pozitívat.


Vettem egy LED-es izzót, és az csak ilyen (palástra megy a test, kis bütyükre a pozitív) polarizással hajlandó világítani, tehát nem működik az autómban.


Az autó polaritásával van itt a baj, vagy az izzóval? Esetleg van olyan LED-es izzó is, ami az én autóm polaritásával működik, csak rosszat vettem?


Egyébként nappali menetfénynél szabad LED-es izzót használni, ha eredetileg izzószálas volt az autóban? (Nem tompított fényszóróról beszélek, és nem is távolságiról, csak a mezei, sima nappali menetfényről, amit nem használ az ember sem éjjel, sem rossz látási viszonyok között.)



2021. máj. 3. 12:17
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
50%

6. vagyok, elnézést, ha kissé elragadtattam magam, de gyakran belefutok ebbe a ledes autóizzó kérdésbe, és sehogy nem értem, mire is jó ez. Azt tudom, mik szólnak ellene: szabálytalan. Részletkérdés, hogy jó szabály vagy hülyeség (előttem kifejtették), kár esélyt adni rendőrnek, műszaki vizsgabiztosnak a kötözködésre.

Drága. A sima izzóhoz képest mindenképp. Többnyire silány minőségűek, ez elvileg örökös élettartam lehet kevesebb, mint a hagyományos izzóé. Kevesebbet fogyaszt, viszont tekintve, hogy eleve kisebb teljesítményű izzókról van szó, egy mai autónál ez csepp a tengerben. A kevesebb fogyasztás viszont okozhat olyan gondot, hogy az izzók működését ellenőrző autóknál hibát fog jelezni. Ha direkt olyan izzót veszel, ami nem fog hibát jelezni, az meg nem fog kevesebbet fogyasztani, csak a különbözet nem fény formájában jelentkezik, hanem elfűti egy ellenálláson.

2021. máj. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!