Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vp30 elektronika javítás után...

Vp30 elektronika javítás után az autó nem indul, de az egyik porlasztó hollanderjén friss üzemanyag jelent meg. Ez milyen problémára utal? (részletek lent)

Figyelt kérdés
99-es Ford Focus 1.8 tddi (90le) autómon adagoló elektronikát javítottak. A megkapott elektronikát a beszerelési leírások alapján szereltük, forgásszög érzékelő (2 csavar), adagolókamrák feltöltése tiszta üzemanyaggal, majd a psg rögzítése után az előre megjelölt vezetékeket probléma nélkül megforrasztottam. Az első indításkor szinte meg se makkant az autó, gondoltam lemerült az akksi (sőt biztos) mivel két hónapig állt a kocsi. Hívtunk is segítséget, hogy bikázással hátha megoldódik. Forgatott az öndindító kis kattogások mellett de semmi. Most töltőn van az akksi, de felfedeztem egy talán biztató jelet. Jobbról a második porlasztó hollanderjén frissen kinyomott gázolaj látszott!!! Elképzelhető, hogy televágta üzemanyaggal és azért nem indul? Ilyenkor mit érdemes csinálni? Gondoltam az akksi töltés után még megpróbálom, majd elvisszük szerelőhöz, hogy nézzen rá. Előre is köszi
2021. máj. 4. 13:20
 1/3 anonim ***** válasza:

" Elképzelhető, hogy televágta üzemanyaggal és azért nem indul? "

Mit vágott volna tele?

Ha tömítési hiba is van, akkor is mellé nyomja a gázolajat.

De biztos hogy ott más baj van.

2021. máj. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Eddig nem folyatta ki, ez friss nyom és csak ennél az egynél látszik. És nem tekertem le a hollander csavart és így nyomta ki.
2021. máj. 4. 17:25
 3/3 A kérdező kommentje:
Viszont le volt lazulva a csavar azért nyomhatta ki, kombinát fogóval is simán tudtam rajta tekerni. Ez egy jó jel ha ott friss üzemanyag van nem? Holnap lelazítjuk a többit is mindenhova nyom-e. Addigra feltöltődik az akksi is.
2021. máj. 4. 19:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!