Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egyszerű tesztet autó akkumulá...

Egyszerű tesztet autó akkumulátoron lehet végezni közönséges multiméterrel?

Figyelt kérdés

Tudom itt az ampert, stb nem fogom megtudni, de ha rá mérek úgy hogy nem jár a motor, és úgy is hogy igen, le lehet következtetni, hogy még jó az akksi?


Alapszinten értek elektronikához, forrasztgatni szoktam, ezért kérdem, ha hülye a kérdés, és hagyjam a fenébe az egészet akkor mondjátok.

Köszönöm a válaszokat!


2021. máj. 5. 14:57
 1/5 A kérdező kommentje:

*Feszültségre mérnék.

Tehát pl. 12,2-nek kell lennie alapból, járó motornál meg mondjuk 14-nek. (Csak mondtam két számot.)

2021. máj. 5. 14:57
 2/5 anonim ***** válasza:
igen, multiméter ezt megmutatja
2021. máj. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
De mekkora feszültséget kell mérnem járó motornál illetve ha nem megy?
2021. máj. 5. 15:36
 4/5 anonim ***** válasza:
HA jár a 14 jó, ha áll akkor a 12 még elmegy.
2021. máj. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A kapocsfeszültségekből azt tudod kimérni, hoyg jó-e a töltése a generátornak és hogy nem teljesen kuka-e még az akku. Akku pontosabb méréséhez terhelővilla kellene, vagy legalább belső ellenállást kellene mérni. De ha több nap állás után még fürgén teker az önindító, akkor a következő télig nagy valószínűséggel kihúzza.

Járó motornál 13,8-14,4V között kell mérned hagyományos rendszernék. (AGM akkuval, start-stopos autónál ez felmehet 15V-ig is.)

Álló motornál, úgy hogy másnap reggel méred, nem közvetlenül leállítás után, egy telesen feltöltött terheletlen akkunak 12,6-12,7V-nak kellene lennie. Ha autóba be van szerelve már akkor jó pár fogyasztó feléed, amikor csak nyitod az ajtót. Így ott kevesebbet fogsz mérni. 12,3-12,4-ig szerintem nem kell aggódni. 12,0 környékén, vagy alatta már nincs túl jól feltöltve az akku.

2021. máj. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!