Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha autószerelőnél belemegyek...

Ha autószerelőnél belemegyek az aknába, akkor ki a hibás?

Figyelt kérdés

Nagyon széles akna volt a szerelőnél és ragaszkodott hozzá, hogy én menjek be. Végig azt csináltam amit mondott, oda kormányoztam, ahova mondta. Aztán mégis belezuhantam az aknába, mert nem vette észre, hogy az első kerekek ferdén állnak.


A kár tetemes.


A szerelő szerint az én hibám, mert nem azt csináltam, amit mondott. Szerintem meg a szerelő hibás, mert nem jelezte, hogy az akna felé megy az autó eleje.


Mit lehet tenni? Én biztosan nem fogom kifizetni neki.



2021. máj. 8. 15:56
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/158 A kérdező kommentje:
Annyit még hozzátennék hogy szerintem nem szabványos méretű volt az aknája.
2021. máj. 8. 15:57
 2/158 anonim ***** válasza:
88%
Te vezettel, a te felelosseged. Ha nem tudod meddig er az autod es az ablakon kinezve se veszed eszre mit csinalsz, az nem mas hibaja.
2021. máj. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/158 anonim ***** válasza:
87%
Ilyen esetben nem állapítható meg a felelősség. Kettőtök állítása áll egymással szemben, nincs külső szemtanú vagy kamerafelvétel, ti pedig értelemszerűen egymásnak homlokegyenest ellentmondót állítotok. Minden adott a sok ezredik évekig húzódó, eredménytelen tyúkperhez.
2021. máj. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/158 A kérdező kommentje:

"Te vezettel, a te felelosseged. Ha nem tudod meddig er az autod es az ablakon kinezve se veszed eszre mit csinalsz, az nem mas hibaja."


Az akna olyan széles volt mindössze mint a két kerekem távolsága! Elég volt csak egy kicsit mellémenni!!! Nekem ne mond hogy bárki is tud külső segítség nélkül ennyire precízen bejárni! Hát most a külső segítségem cserben hagyott sőt még én fizessem ki a káromat. Hát még mit nem-

2021. máj. 8. 16:37
 5/158 A kérdező kommentje:
Amúgy autómentőt kellett hívnunk és a kocsi egyik oldala totál kár, az egész kasznit ajtóstul cserélni kell!! Nem az én hibám volt úgy gondolom! A szerelő aknája sem szabványos méretű ebben is biztos vagyok! Szervízekben fele ilyen széles aknát sem szoktam látni!
2021. máj. 8. 16:39
 6/158 anonim ***** válasza:
94%
A 3-as.válaszolóval értek egyet. Te ezt mondod, a szerelő azt. Ha nincs más szemtanú, sem felvétel az egészről, akkor ezt bebuktad. Persze perelhetsz, de csak éveket, és pénzt veszítesz vele. Két ember véleménye áll egymással szemben, így esélyed sincs egy perben. Szerintem még akkor sem, ha az akna tényleg nagyobb volt, mint az átlag.
2021. máj. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/158 anonim ***** válasza:
92%
Mindig azé a felelősség aki vezet. Te beleegyeztél egy olyanba, amit nehéz volt megcsinálni és megbíztál egy idegenben, hogy mondja merre kell menni. Te vezettél, te hibád.
2021. máj. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/158 anonim ***** válasza:
93%

"Az akna olyan széles volt mindössze mint a két kerekem távolsága!"

Neked, mint vezetőnek fel kell mérened hogy biztonságosan be tudsz e állni. Ha az akna túl széles (amit előre megállapítasz, nem amikor beleestél), akkor megmondod, hogy te nem tudsz ide beállni biztonsággal, legrosszabb esetben meg otthagyod a szerelőt és keresel mást.


"Nem az én hibám volt úgy gondolom!"

De az volt. Jogilag mindenképpen, az erkölcsi oldala más dolog de itt nem arról van szó.


"A szerelő aknája sem szabványos méretű ebben is biztos vagyok!"

Akkor kérlek írd le, hogy a szabványos akna milyen széles, és ez melyik szabványban van rögzítve. A szabványos és a megszokott nagy kettő. A szabványos azt jelenti, hogy van egy hivatalos szabvány, amiben konkrétan meg van adva a mérete (és még ez sem jelenti azt, hogy pont azt a szabványt, vagy egyáltalán bármelyiket kötelező lenne használni ebben a konkrét esetben)


"Nekem ne mond hogy bárki is tud külső segítség nélkül ennyire precízen bejárni! "

Valószínűleg senki (vagy nagyon kevesen) tudnának. Ezt nem is várjuk el senkitől, de azt viszont mindenkitől, hogy felelősségteljesen felmérje a helyzetet és a képességeit, és eldöntse hogy végre tudja-e a manővert hajtani biztonsággal.


"Hát most a külső segítségem cserben hagyott"

Jogilag ő semmiért nem felelős.


" Én biztosan nem fogom kifizetni neki."

Miért kéne NEKI kifizetned? A saját autód javítását úgy oldod meg ahogy akarod.


"Amúgy autómentőt kellett hívnunk és a kocsi egyik oldala totál kár, az egész kasznit ajtóstul cserélni kell!!"

A felelősség megállapításánál teljesen lényegtelen a kár nagysága.


"A szerelő szerint az én hibám, mert nem azt csináltam, amit mondott."

Ha azt csináltad amit mondott, jogilag akkor is a te hibád.

2021. máj. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/158 anonim ***** válasza:
94%

"Te ezt mondod, a szerelő azt. Ha nincs más szemtanú, sem felvétel az egészről, akkor ezt bebuktad."

Ha tudná hitelt érdemlően igazolni hogy a szerelő mit mondott/mutogatott, még akkor is az ő hibája lenne, mert ő vezetett.

2021. máj. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/158 anonim ***** válasza:
94%
Nincs olyan, hogy szabványos aknaszélesség.
2021. máj. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!