Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehetséges autót beindítani...

WallStreet kérdése:

Lehetséges autót beindítani hibás/rossz önindítóval?

Figyelt kérdés

Helló !

Az lenne a kérdésem,hogy adott egy renault megane 1 típusú szgk.aminek valószínűleg rossz az önindítója.Pár nappal ezelőtt hazafele tartottam de útközben megálltam egy autómosónál lemosni a kocsit.Mosás után észrevettem,hogy teljesen beázott az autó motortere és amikor beakartam indítani már nem ment.Picit később tolásra beindult aztán épp,hogy mentem pár métert az autó füstölni kezdett az önindító felől majd leállt az autó.Sajnos olyan helyen álltam le ahová parkolójegy/bérlet szükséges ami nekem nincs,ezért érdeklődnék,hogy ha ráadom a gyújtást az autóra és megtolom van-e rá esély,hogy beindul vagy csak nagyobb kájrt teszek vele?



2019. febr. 19. 14:46
 1/2 anonim ***** válasza:
Van rá esély hogy tolásra indulni fog
2019. febr. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Beviz Elek ***** válasza:
68%

Rossz önindítóval be lehet tolni a manuális váltós autókat, ezzel nincs gond (ne részletezzük hogy minek nem tesz jót), viszont a tiédnek járt a motorja amikor elkezdett füstölni, majd leállt.


Az önindító szempontjából teljesen lényegtelen hogy gyújtáson van az autó vagy jár a motorja, és ha nem működik nem fog leállni a motor sem.


A leállás és a füstölés nem jó jel, én nem erőltetném a tologatást (jó eséllyel be sem fog indulni), a víztől valamilyen elektromos zárlatra tippelnék amit meg kellene nézni mielőtt tologatni kezdenéd.

2019. febr. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!