Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szoktatok félni néha, hogy...

Szoktatok félni néha, hogy kijönnek elétek vagy nem adják meg az elsőbbséget?

Figyelt kérdés

Sokszor félek, hogy nekemjönnek vagy kijönnek elém úgy, hogy nem tudok megállni. Valószínűleg azért, mert már kétszer volt balesetem ilyen miatt 1,5 éves jogsival. Az egyik olyan volt hogy nem adták meg a jobbkezet és oldalba kaptak, a másik, meg kijöttek elém és centiken múlt hogy nekimenjek padlófékkel(mind a 2 esetben a másik volt a hibás, nem én). Na meg volt egy olyan is, hogy teherautó kijött elém országúton(én haladtam a főúton) és majdnem belementem lejtőn lefele, ha nem dudálok, ő nem áll meg és én meg nem rántok egy jó nagyot a kormányon, lehet hogy már nem lennék.


Olyanokat csinálok mostanában, hogy fékezéssel beengedek valakit a felhajtóról inkább, minthogy elmenjek mellette, mert félek. Negatív válaszokat hanyagoljuk.


2021. máj. 8. 21:58
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Majdnem minden nap vezetek amúgy amióta van jogsim.
2021. máj. 8. 21:59
 2/20 anonim ***** válasza:
83%
Nem, inkább jobban figyelek és rákészülök a manőverre, ha látom, hogy egy dilettánssal/barommal lesz dolgom (kocsi mozgásából általában levehető). De ha neked ennyire súlyos, akkor érdemes lenne szakemberhez menni
2021. máj. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
54%
Fél évente egy ilyen eset? Sokat vezetsz? Próbáld meg városban is használni a tompított fényszórókat, úgy könnyebb felmérni a távolságot, illetve tartsad be az 50-et (de lassabb se legyél).
2021. máj. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Igazából nem súlyos, csak hát nem olyan, mintha ezek nem történtek volna meg, ha érted. Jobban figyelek meg minden, de nem mindig lehet ezeket kivédeni figyeléssel. Furcsa, vannak akik 30 éve vezetnek és soha nem volt balesetük, mondjuk nem biztos, hogy Pesten élnek…
2021. máj. 8. 22:13
 5/20 anonim ***** válasza:
51%

Vannak helyzetek, amit nem lehet kivédeni. Egy ilyen baleset után természetes dolog, hogy az ember jóval óvatosabban vezet.

Némi idő után ez azért elmúlik, de akinek volt ilyenben része, az örökre megjegyzi, hogy elsőbbsége csak akkor van, ha megadják neki..

2021. máj. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Mindig fel van kapcsolva a tompított. Ezekben az esetekben tartottam a korlátozásokat amúgy.
2021. máj. 8. 22:14
 7/20 A kérdező kommentje:
#5 igen, de amikor mész 50-nel egy keskeny főúton és jönnek oldalról úgy hogy általában az utolsó pillanatban szokott mindenki állóra lefékezni, akkor azért nem fogsz lassítani minden alkalommal, hogy biztos nem jön ki eléd. A bizalmi elv meg ugye…
2021. máj. 8. 22:17
 8/20 anonim ***** válasza:
79%

Én ilyen helyzetben nem félni szoktam, hanem dühít és idegesít, hogy ilyen felelőtlen emberek ülnek autóba.

Amúgy több mint 20 éve vezetek, jó részét Budapesten, de szerencsére még csak koccanásom sem volt. Olyan viszont számtalanszor volt hogy próbáltak megtorpedózni, de szerencsére eddig mindig ki tudtam védeni mások hülyeségét. Mondjuk alapvetően óvatos sofőr vagyok. Ha pl főútra hajtanék ki és látom hogy az érkező autó felém indexel, hogy bekanyarodna és úgy saccolom, hogy féktávolságon belül vagyok neki inkább megvárom, hogy ténylegesen be is kanyarodjon, nem csak kint felejtette-e esetleg az indexét. Az sem érdekel, ha emiatt dudakoncertet kapok a hátam mögül. Ezt nem félelemnek hívom. Csak láttam már ezt-azt az utakon. Másokban 100%-osan nem tudok megbízni.

2021. máj. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat. #3: igen, kb. minden nap, van, hogy 70 km egy nap, van hogy csak városban jobbra-balra megyek, és ritkán 200 km. Én is szoktam hibázni, de nem ilyen nagyokat, mint ezek. Az országútas egy két napos utazáson volt, amikor egyik nap 200 km, másik nap 200 km-t vezettem és a második nap vége felé ilyet védtem, azért elég büszke voltam magamra. Ezek inkább az utóbbi félévben voltak, mind a 3.
2021. máj. 8. 22:32
 10/20 anonim ***** válasza:
62%

#7

Nem fogsz lassítani, de a féken lesz a lábad és minden rezdülésre figyelni fogsz. Ezt hívják defenzív vezetésnek és a legtöbb embernél csak egy komolyabb baleset élménye váltja ki.

2021. máj. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!