Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szoktatok félni néha, hogy...

Szoktatok félni néha, hogy kijönnek elétek vagy nem adják meg az elsőbbséget?

Figyelt kérdés

Sokszor félek, hogy nekemjönnek vagy kijönnek elém úgy, hogy nem tudok megállni. Valószínűleg azért, mert már kétszer volt balesetem ilyen miatt 1,5 éves jogsival. Az egyik olyan volt hogy nem adták meg a jobbkezet és oldalba kaptak, a másik, meg kijöttek elém és centiken múlt hogy nekimenjek padlófékkel(mind a 2 esetben a másik volt a hibás, nem én). Na meg volt egy olyan is, hogy teherautó kijött elém országúton(én haladtam a főúton) és majdnem belementem lejtőn lefele, ha nem dudálok, ő nem áll meg és én meg nem rántok egy jó nagyot a kormányon, lehet hogy már nem lennék.


Olyanokat csinálok mostanában, hogy fékezéssel beengedek valakit a felhajtóról inkább, minthogy elmenjek mellette, mert félek. Negatív válaszokat hanyagoljuk.


2021. máj. 8. 21:58
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
De ugye ott volt a félsz is bennem, hogy mi lett volna, ha nem védek ilyet.
2021. máj. 8. 22:33
 12/20 anonim ***** válasza:
62%

Elég gyakran előfordul ilyen eset. Kicsit jogos is a félelmed, de jobb ha valahogy megbarátkozol vele.


Vannak helyzetek, amikor látszik az autó mozgásán, hogy mire készül, ha olyan inkább te fékezz, minthogy egy barom belédhajtson.

De sajnos vannak olyan esetek, amire nem lehet felkészülni.


Pl ma jöttem egy úton, egy szép nagy kanyarból kifele (103km/h-val), amikor a benzinkútról bármiféle szétnézés nélkül kivágott elém egy kisteher.

Beleálltam a fékbe és reménykedtem, hogy megállok. Így is lett.

Még egy jó tanács (bár szerintem a 1.5 év alatt azért már tapasztaltad) az ABS pedállüktetésétől ne íjedj meg, nyomd csak ugyan olyan erősen a féket.

2021. máj. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
#12 Oh azt már tapasztaltam egy párszor, köszi :) A kisebb dolgokat le sem írtam.
2021. máj. 8. 22:35
 14/20 anonim ***** válasza:
72%
Félelem max akkor van, ha biciklivel vagyok (vagy mikor motoroztam), gyakran leszorítanak, nem adják meg az elsőbbséget, minden lehetőségre fel vagyok készülve, emiatt igazából autót vezetve is sokkal jobban felismerek helyzeteket, mint az, aki sosem vett részt veszélyeztetett puhatestűként a közlekedésben. Kocsiban ülve amúgy inkább felkúrják csak az agyamat az ilyem gyökerek, de nem félek.
2021. máj. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
#14: Én már nem is mernék motorozni vagy biciklizni, mert szarba sem vesznek, meg biciklivel folyton útba lennék, amit ugyancsak utálok. Köszi a választ.
2021. máj. 8. 22:46
 16/20 anonim ***** válasza:
68%
Én azoktól szoktam tartani, és ilyenkor jobban is figyelek, akik a mellékútról hatalmas lendülettel érkeznek, és ha megállnak, csak utolsó pillanatban teszik. Mert nem lehet tudni, hogy nem vesz észre, vagy csak így vezet. Nyilván figyelek ilyenkor, hogy ha kell, tudjak reagálni.
2021. máj. 8. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
41%

Nem szoktam félni. Aki fél vezetni az közlekedjen busszal vagy gyalog. Nem adják meg az elsőbbséget, kihajtanak elém az ilyen történések nem érik el az ingerküszöbömet.

Egy valami idegesít a túl óvatoskodó, fel/le gyorsítgató, fékrendszert légtelenítő vezetők. Enyhe lejtőn úgy jön le mint aki a Himalájáról ereszkedne le. 2km-en keresztül égeti a féket.


Felhajtóról/besorolósávból azt engedem be aki használja az irányjelzőjét. Nem használja a blinkert én fogom kitalálni mit akar. Volt olyanra is példa, hogy a sáv végén megállt és kiszállt az autóból az illető... Ez miatt nem fogom lassítással megtorpantani a mögöttem lévőket. Főleg nem gyorsforgalmi úton.

2021. máj. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
54%
#17: na szerintem pont neked kéne busszal járni. A gyorsítósávból nem beengedni valakit jó nagy gyökérség.
2021. máj. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Döntse el mit akar!

Aki nem jelez az úgy járt.....

2021. máj. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Ne legyünk hülye németek a közlekedésben...
2021. máj. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!