Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hamarosan műszakira kell...

Hamarosan műszakira kell vinnem az autót, szervizbe átnézik a cserélendő alkatrészeket?

Figyelt kérdés

A futómű biztosan igényel munkát mert több éve nem volt hozzányúlva, a motortartó bakok is kivannak, fékekre is rá kellene nézni hogy cserére szorulnak-e a betétek.

Sajnos ezek olyan dolgok amiket nem szívesen piszkálok, viszont segítségem nincs aki ért is hozzá, és jól átnézi amit kell, vizsga előtt.

Továbbá a csere alkatrészeket a szerviz intézi, megegyezés alapján?


2021. máj. 13. 21:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha megkéred őket, intézik az alkatrészt. De jobb ha magad veszed. Nem nekik van hasznuk.

De a legjobb, ha te magad elviszed előműszakira, végigmegy ugyan azon a vizsgasoron és megmondják pontosan miket kell csinálni rajt a sikeres vizsgáhou

2021. máj. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 krwkco ***** válasza:

Egy szerviz, ha kéred, felkészíti az autódat vizsgára. Mindet átnéznek, megbeszélik veled, megrendelik az alkatrészt és kicserélik. Sőt, le is vizsgáztatjak. De kérdés, hogy ezt akarod-e? Mert, még a becsületes szerviz is arra törekszik, hogy az autó biztosan átmenjen a vizsgán, sőt a következő vizsgáig is megfelelő legyen. Ezért minden alkatrészt, ami ennek nem felel meg, kicserélnek. A "haszonra" törekvő szerviz meg ennél többet is. Sok helyen nem fogadnak el hozott alkatrészt, mert arra a nyereségre is igényt tartanak. És nem csak a szerelőt kell fizetned, hanem a munkafelvevőt, az adminisztrátort, stb. Ez így együtt nagyon kényelmes, de sokba kerül.

A másik lehetőség, hogy elővizsgára viszed, ahogy 1-es is írta. Én az Autóklubhoz szoktam menni. Ha nem megy át elsőre a gép, akkor az Autóklub kb. 8000-es részét kétszer kell kifizetni. Minden hibát felderítenek, ami a vizsgánál gond. Adnak egy év ingyen diszkont tagságit.

Én utána időpontot szoktam kérni a szerelőhöz és megveszem az alkatrészeket. (Ford=Cromax) Az én szerelőm ezt elfogadja. Lehet, hogy ő olcsóbban kapná, de nem biztos (pl. a Bárdi drága). És tudom, hogy milyen alkatrész (eredeti, olcsó vagy drága utángyártott). Ha tudod, mi a hiba, előre megnézheted az alkatrészárakat és ha a szerelő akarja megrendelni, akkor is megkérdezheted tőle, hogy mennyit számol fel érte. Azért is jobb az egyemberes műhely, mert a szervizben mindig máshoz kerül az autó.

És utána viszem megint az Autóklubhoz. Ez sokkal strapásabb, de olcsóbb. És én tartom kézben, hogy mikor mit cserélnek az autón.

2021. máj. 14. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!