Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fiat Punto 1.4t multiair...

Fiat Punto 1.4t multiair 135le mennyire bevált típus? Esetleg Skoda rapid 1.6crtdi 105le? Melyik lehet ésszerűbb választás? Gondolok itt fenntartás stb

Figyelt kérdés
Évi 10-15ezer km-t megyek. Talán még a Vw polo V 1.4 86le szivo benzin is képbe van

2021. máj. 16. 16:25
 1/4 anonim ***** válasza:

A napokban gondolkodtam el én is egy 1.4T Fiaton. Állítólag megbízható motor, megbízható autó, ezért kezdtem el én is érdeklődni komolyabban iránta.

Viszont egy valaki azt írta, hogy ha e mellett dönt az ember, akkor a "sima" 120LE-s 1.4T-t válassza, ne pedig a 135LE-s Multiair-t, de indoklást nem kaptam és máshol nem is találtam ilyen jellegű megkülönböztetést a kettő között, szóval nem tudom, hogy tényleg rosszabb-e bármi okból a Multiair.


Viszont egy valamit még hallottam: állítólag az 1.4T-k ugyanazt a váltót kapták, amit a sima szívók is, szóval ha túlságosan ráélvez az ember a turbó adta előnyökre, akkor a csapágyak relatív hamar feladják és hát az ugye kissé borsos tud lenni (de normális kultúrált használat mellett bírják rendesen, szóval nem kell tőle nagyon megijedni). A Multiair, mivel valamivel erősebb az alap 120LE-nél, talán még inkább hajlamos megenni a váltó csapágyait, de mint mondtam, kultúrált használat mellett szerintem semmi gond nincs ezzel sem.

2021. máj. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Erre neked leginkább a polo lenne a megfelelő, dízel nem kell ilyen kevés évi futáshoz.
2021. máj. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A Multiair változatot azért nem szokták ajánlani, mert szereti magát elég könnyen megadni ez a modul és nagyon költséges a cseréje.
2021. máj. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
ugyanezekkel az opciókkal volt tegnap is kérdés, ott kiveséztük, hogy inkább Polo
2021. máj. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!