Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autószerelő "gyorstalpaló"?

Autószerelő "gyorstalpaló"?

Figyelt kérdés

Megéri elvégezni egy

9-10 hónapos autószerelői OKJ tanfolyamot?

Utánna figyelembe veszik ezt a munkaadók, hogy én nem egy 3 éves suliba jártam?


2021. máj. 19. 09:43
 1/8 anonim ***** válasza:
89%

Na ez az a szakma, ahol nem a papírt nézik.

Elég nagy hiány van.

Kapsz jópár melót első nap, aztán figyelnek gülü szemekkel, hogy alakítasz.

2021. máj. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Inkább az számít hogy mit tudsz,nem a papír.
2021. máj. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
Ahogy írták előttem is. Én régen voltam autószerelő, aztán éles váltásban áttértem szoftverfejlesztésbe. Egy közös van bennük: nem feltétlen a papírt nézik, hanem azt, hogy meg tudod-e csinálni amit kérnek.
2021. máj. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, számít, mert ad egy alap tudást. 3 éves persze jobb lenne, de ha van egy ilyen 1 éves OKJ-d és 2 év munkatapasztalatod, az többet ér, mint 3 éves suli. Szóval, ha most belevágsz, 3 év múlva már jobb helyzetben leszel.
2021. máj. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Azért ez relatív. Milyen sűrűn lenne oktatás? Illetve a gyakorlat hogy nézne ki? No meg van bármi előéleted autószerelés kapcsán (ismerősnél stb)?


Én évekkel ezelőtt elkezdtem egy autószerelős OKJ-s gyorstalpalót (előtte nem szereltem autót soha), de abba is hagytam. 380 000 Ft volt a képzés. 300 000-t fizettem ki végül (részletekben kellett fizetni), utána hagytam abba. Az egész csak egy pénzlehúzás volt.


A képzés így nézett ki:


- 18 alkalom elméleti oktatás suliban (szombatonként)

- közben kellett keresni magadnak gyakorlati helyet ahová 1 hónapra el kellett menni


Én végig jártam a 18 alkalmat + 1 hónap gyakorlatot és ott tartottam, hogy alap dolgokon kívül (fékbetét csere, olajcsere, izzócsere stb) mást nem tudnék megcsinálni egy autón.


Kezdjük ott, hogy a 18 alkalom kevés. 18 alkalom alatt a suliban a tananyagot végig sem tudtuk venni. A futómű/fék dolgokra azt mondta utolsó alkalommal az oktató, hogy otthon olvassuk el a könyvből.


Arról nem is beszélve, hogy pénzlehúzás volt az egész. Mondta az oktató, hogy küld tananyagot még e-mailben. Na, ennek is díja volt. Az egyiket 200 Ft-ért, a másikat 300 Ft-ért volt hajlandó elküldeni. :D Meg a vizsgafeladatokból semmit nem gyakoroltunk a tanórán. Aztán mondta ha szeretnénk gyakorolni, akkor ő hozzá ahol lakik (Esztergom), elmehetünk és tudunk gyakorolni (2 alkalom volt rá). Természetesen ezt is pénzért "feketén". Kiszámoltam, ha mindannyian elmentünk volna, akkor 250 000 Ft-ot keresett volna az oktató a 2 alkalommal "zsebbe". Én itt mondtam, hogy na ebből nekem elegem van, nem dobom ki a pénzt tovább.


A képzőszerv a csodálatos OKTÁV Zrt. volt Budapesten. Jaah és vizsga csak fél évvel az utolsó elméleti oktatás után volt. Én ugye erre már nem mentem el, csak az e-mailem benne maradt a rendszerükben és jött a vizsga előtt az e-mail. És volt valami gond is, mert a budapesti vizsgahelyszínnel szerződést bontottak és akik elmentek vizsgázni, Győrbe kellett elmenniük végül.


És ha mindez nem lenne elég, az utolsó részletet is be akarták rajtam hajtani a végén (pedig a szerződésben benne volt, hogy X időpontokig abbahagyva a képzést mennyi díjat nem kell már befizetni). Próbáltak bepalizni, csak nem ment.


Ez a képzés azoknak volt jó akik már autószerelők voltak, de nem OKJ-s végzettségük volt és a munkahelyük kérte az OKJ-s papírt.

2021. máj. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddig válaszokat! :)


Jelenleg fogtechnikusnak tanulok, illetve tanultam...

Sajnos teljesen ellehetelenítették a szakmát, a tanfolyam befejezését illetve a szakmában való elhelyezkedést nézve is.

Így kell keressek egy másik szakmát, ami érdekel és szívesen csinálnám, így jött az autószerelés...


Van több autószerelő ismerősöm, illetve a nagybátyámnak van műhelye...

Én is kicsit ettől tartok, hogy a pár hónap nem lesz elég egy biztos tudás megszerzésében, örökre meg nem akarok csak olajat cserélni :D

2021. máj. 19. 11:35
 7/8 A kérdező kommentje:

Sajna késő már elmenjek egy 3 éves suliba, mire befejezem már 25 leszek :D

Ígyis közel 4 évet kisz*ptam a fogtechnikus suliban :D


Ezért gondoltam egy pár hónapos képzésre...

Az OKTÁVról én se hallottam jókat, Ti tudtok más alternatívát?

2021. máj. 19. 11:38
 8/8 anonim válasza:
100%

5-ös vagyok.


A pár hónapos képzések semmit sem érnek. Van 2 volt osztálytársam akik 3 éves autószerelő képzést végeztek el. Ők is azt mondták, hogy 3 év alatt sem lehet megtanulni autószerelőnek igazán, nem még pár hónap alatt.


Neked annyiból szerencséd van, hogy ha nagybátyád tudna tanítani, úgy van értelme. Papírt szerzel róla, nagybátyádnál meg megtanulod a szakmát.

2021. máj. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!