Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Auóba szeretnék hangszórót-erő...

Auóba szeretnék hangszórót-erősítőt venni. (akár mélynyomót) valaki egy gyorstalpaló? Milyet vegyek? Mire figyeljek? Mi mitt jelent? Watt? , db?

Figyelt kérdés
mert nem igen értek hozzá... nem kell nagyon nagyon jó.. de azért tudja amit tudnia kell..
2018. ápr. 22. 12:35
 1/8 anonim ***** válasza:

"akár mélynyomót"


most akkor kell mélyláda vagy nem? mert ha nem akkor minek az erősítő? :D


Egy sima autórádió 4×50wattot lead, sima hangszóróknak az is bőven elég.

2018. ápr. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 JulesTS ***** válasza:

Egy fejegyseg jo ha a felet tudja a rairt 4x50w-nak (nem veletlen hogy egy 4x60w-os erosito ketszer akkora mint egy fejegyseg, joval nehezebb, koszonhetoen a nagy hutobordaknak es a fejegyseg 10A-es biztije helyett 2db 20A-es van bennuk). Egy normalis elso szettet mar erdemes erositorol hajtani.

Itt erdemes lenne tudni, hogy mennyit szansz ra...

Egy normalis 165mm-es komponens szet ~18eFt-tol, 4x60w-os erosito ~36eFt, vezetekek 8..10eFt, szigetelo anyag az elso ajtoba ~6eFt, plusz a beszereles ara, ha nem te csinalod. Ezzel mar kellemesen hangos es jol szolo rendszered lesz. Ha a szigetelt ajto es a 165-os melykozep altal adott mely hangot kevesled, akkor kesobb meg mindig lehet venni egy nagyobb erzekenysegu melyladat, amit a 4 csatornas erosito megmaradt ket csatornaja hidba kotve turhetoen meg tudja hajtani.

2018. máj. 1. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
SzÓVal ha van egy fejegységem ami 4x 50 w akkor az kevés 2db 200 w os hagszóróhoz.. olyankor már kell erősítő?
2018. máj. 6. 23:55
 4/8 A kérdező kommentje:
és a 4x50 w autórádió milyen erőségű hangszórókhoz elég? pioneer 230w hoz elegendő?
2018. máj. 7. 00:03
 5/8 anonim ***** válasza:

"Elegendő"


Meg fogja szólaltatni de természetesen nem lesz olyan erőteljes hangja mintha egy komolyabb fejegységre lenne rákötve!


Anno. én erősítőre csak a mélyládát kötöttem, első hátsó hangszórók fejegységről mentek, oda meg vettem egy jobb márkát drágábban.

2018. máj. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

fejegységnek egy JVC Kd x145 öt gondoltam,

két hátsó hangszórónak pedig egy pioneer 230w ott néztem ki.ami 50 dollár , és hogy van ez ? a fejegységen hány bemenet van ? vagy ez tipus fuggő? mert elől is van 2 hangszóróm, rá tudom tenni azokat is ? mármint 4 et?

tudnál irni privátban? lenne még 1-2 kérdésem

2018. máj. 7. 11:32
 7/8 A kérdező kommentje:
mit jelentenek a 2 -3 komponens hangfalak? és hogy hány utas? mi az?
2018. máj. 7. 13:48
 8/8 anonim ***** válasza:

Gyorsan kiokosítalak emberi nyelven. Èn is úgy voltam vele annó mint te!


A komponens hangszóró azt jelenti ,hogy egy hangszóróba több hangszórót raktak bele.

Nagy oválisok általában benne van mèg egy hangszóró. Magast közepet adja ,mèlyet nem nagyon.

Önmagában rádiót hallgatni jó vele kb, ilyen szegèny ember hifitornya.


Az hogy hány utas vagy hány csatornás,az azt jelenti hogy hány pár hangszórókimenet van az erősítőn. 2-4-6..

(Ez a minősègèrt felel) az a jó akkor szól tisztán ès tèrbe ,ha külön van erősítve a mèly a kózèp ès a magas. Mivel nincs olyan hangszóró ami mind a 3 hangtartományt ki tudja adni. Fizikailag kèptelensèg.


A mèly hangszórók minèl alacsonyabb Hz (Hercen)-tudnak megszólalni annál mèllyebb hangzást adnak. (Ezt rá szokták írni) Álltalában ezeket hátra szerelik be ,mert mást nem tudnak csak brummogni.


A közèp ès magas sugárzók minősège ès összhangja a lènyeg. Ott azt cèlszerű nèzni minèl magasabb KHz (kilo hercen) tudjanak muzsikálni szèpen.


Ha van egy 6 utas erősítőd akkor külön tudod kezelni mind a 6 db (3-pár)hangszóród. (Magas - közèp - mèly)


Ha csak 4 utas erősítőd van akkor már ügyeskedni kell.

Mert akkor csak 4 hangszóró kimenet van az erősítőn, ès 6db hangszórót kène ugyanúgy meghajtani vele hogy meglegyen a hangtartomány.


A 2 utas erősítővel csak 2 hangszórót tudsz meghajtani.(Ezt álltalában csak a mèllyre kötik)

Biztos hallottál már olyat hogy nyivákol az ajtóban a gyári recsegős torz hangszóró hátul meg èrthetetlenül dübörög a mèly mintha rugdosnák a csomagtartót.


Nos ez azèrt van mert az autórádiók csak kisteljessítmènyű erősítővel vannak gyártva. álltalában (50-55w)4x

2023. febr. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!