Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy kell másik autosiskolába...

Hogy kell másik autosiskolába átiratkozni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mi a pontos menete? Nem szeretném az eddigi oktatómat se megsérteni semmivel, csak gyorsítani akarok egy egyébként tetűlassú folyamatot.



2021. máj. 31. 21:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Felhívod az iskolád és megkérdezed tőlük.


Amúgy ki kell kérni a papírjaid, azzal átslattyogni egy másik sulihoz, ahol egy egyszeri "kezelési díj" ellenében beiratnak és ott folytatod, ahol abbahagytad a kartonod szerint.

2021. máj. 31. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mielőtt elvándorolnál, azért érdeklődd meg, hogy a másik iskolában valóban pörgősebb-e az oktatás, vagy ott beraknak a sor végére, és várhatsz a sorodra.


Az iskola váltást nem lehet titokban, sunnyogva megcsinálni, a jelenlegi iskolától ki kell kérni egy dokumentációt (áthelyezési lap), amin különböző kódokban az van tételesen felsorolva, hogy eddig milyen leckéket oktattak már le.

Azt a lapot az új iskola ügyintézője beviszi a megyei közlekedési hivatalba, ott átregisztrálnak, kiállítják az új vezetési kartont, és csak utána kezdheted a vezetést.


A járvány miatt a legtöbb iskolában torlódás van, a jogosítvány szerzés amúgy sem volt egy gyors folyamat, átlag fél év körüli idők voltak.

Iskolát lehet váltani, de az sem biztos, hogy ingyenes, sőt valószínűleg van a szerződésben "lelépési díj", és az utóbbi időben a fogadó iskoláknál is divatba jött pénzt kérni az átiratkozóktól.

2021. jún. 1. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Túl vagyok már a fél éven és eddig tíz órát vezettem. Nem azért mert én mondogatom le. Inkább messzire megyek ettől az iskolától, eddig sem a segítségükkel jutottam el.
2021. jún. 1. 17:16
 4/6 anonim ***** válasza:

Sajnos az, hogy ilyen nyögvenyelős minden az nem egyedi eset. Főleg, hogy régen is hatalmas torlódás volt (még 2012-ben is több mint egy hónapot vártam az oktatóra) most a covid rátett egy bazi nagy lapátot.

Sok suli és oktató ezt nem bírja.

Első körben mindenképp a helyzet tisztázását javaslom, mert nem biztos, hogy máshol jobb a helyzet, és lehet, hogy ha lemegy a feltorlódás akkor belehúznak.

Ha váltani akarsz akkor mindenképp érdeklődj, kb mennyi idő míg oktatót kapsz, és milyen heti óraszámot vállalnak, sajnos ahol igazán gyorsak és rugalmasak ott egy masszív felárat is felszámolnak ezért.


A váltásnál mindenképpen nézd meg a képzési szerződésed, mert kell tőlük az igazolás, hogy épp hol tartasz. Lehet, hogy ezért is pénzt fognak felszámolni, de az is lehet, hogy ha van is ilyen pont akkor el engedik, mert ők sem tudták biztosítani az oktatóst.

Ha ez megvan, akkor keresd meg azt a sulit ahova átmennél, itt is kérhetnek egy egyszeri költséget a plusz adminisztrációért.

Ez a művelet alap hangon is 1-2 hetet igénybe fog venni, mert a papírmunka nagy része nem azonnali.

2021. jún. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Értem. Köszönöm a válaszokat! Hasznosal voltak!

Annyit hozzá tennék, hogy egy órával az oktatás megkezdése elött hívott, hogy nem fog menni egyébb okok miatt. (magánügy, ezt nem részletezem; de ez nem egyszeri eset) Türelmes ember vagyok és módomban áll elfogadni a helyzetet - de! Nem kis időt és pénz fektetek bele a dologba (az, hogy még plusz költség az átiratkozás és felárat fizetnek-e fel mindenért, nem érdekel. Úgy indultam neki az egésznek, hogy tisztában voltam a költségekkel), hogy egy minőségi oktatást kapjak vagy egy alap magyarázatot a dologokról. Teszem azt, ha megkér, hogy hívjam fel egy adott idő pontba és azt megteszem majd nem hív vissza és nem ír sms-t (márpedig tudja a számom) akkor mit várjak? Ez elött én kerestem és akkor is ha előfordult ilyen. De mint írtam, pénz és időt fektetek az egészbe. Ez egy szolgáltatás és bizony legalább egy sms-t, hogy "holnap hívj inkább" vagy bármi. (ugyanis máskor tudott írni) Vagy ha annyit mond, hogy "ez és ez van, legyek türelemmel" ~ megérteném és tovább várnék, ám lehet sokat képzelek. Bele fáradtam ebbe a toporgásba. De mindegy is. Mégegyszer köszönöm a válaszokat!

2021. jún. 1. 21:29
 6/6 anonim ***** válasza:

Teljes mértékben megértem a helyzeted és az álláspontod. Egy dolog amikor túl sok diák vár sorra és megint más, hogy ha nem lehet egy épkézláb időpontot egyeztetni.

Jelen esetben biztos, hogy a sulival van a gond és nem az oktatóval?

Mert ha csak oktatót szeretnél váltani, az annyi, hogy az előző fogja, és a kartonod átadja az új oktatónak.

Persze, ha már ennyi időt és pánzt beleöltél akkor alap elvárás, hogy a náluk lévő másik oktató is záros határidőn belül fogadjon.

2021. jún. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!