Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha négyévszakos gumit veszek...

Ha négyévszakos gumit veszek erre az autóra, akkor azzal nem kell foglalkozni egyáltalán 5-6 évig?

Figyelt kérdés

Egy olyan autóra lenne ami évente kb 7000-8000km-t fut, szinte kizárólag városban. A gumik típusa Michelin Crossclimate+ lenne (165/70 R14), és lemezfelniken lennének.


Kérdésem, hogy kell-e bármit is foglalkozni vele (guminyomás ellenőrzésen kívül) vagy simán elmegy így 5-6-7 évet, amíg el nem kopik,hogy leszedném ? Vagy gondot okozhat hogy ennyi ideig nincs leszedve és rárohadhatnak a csavarok? Esetleg bizonyos időközönként kell-e centíroztatni?

Köszi előre is a válaszokat!



2021. jún. 2. 07:15
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Nem lesz vele gond és nem kell leszedni sem.
2021. jún. 2. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%

A csavarok miatt nem kell leszedni. Centíroztatni érdemes. Pláne, ha rossz utakon jársz, akár évente, de 2 évente mindenképpen.

Én nem vagyok négyévszakos párti, de ilyen használatra, és ilyen minőségibb szett jó választás lehet.

Egyébként nem fog elkopni, azért fogod cserélni, mert elöregszik.

2021. jún. 2. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
26%

De műszaki előtt illik levenni és a féket átnézni, legalább kitakaritani.

Nme kell egyensúlyoztatni se, csak ha ráz vagy üt.

2021. jún. 2. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 krwkco ***** válasza:
100%

Szerintem sem kell centriroztatni, csak ha ütni, rázni kezd. Akkor is érdemes először megnézni, hogy nem száradt-e sár a belsejére.

Az élettartama felénél érdemes az első/hátsókat irányváltás nélkül megcserélni. A hajtott kerék jobban kopik.

2021. jún. 2. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
57%

Ha ráz a kormány bizonyos sebességnél akkor kell centíroztatni.

Ha belemész egy nagyobb kátyúba, ami után futómű állítás szükséges, akkor is kell centíroztatni.


Ami javasolt 4 évszakos gumiknál, hogy érdemes évente felcserélni azonos oldalon az első és a hátsó gumit, mivel elől jobban kopik. Ha nem foglalkozol vele az sem baj, de nagyon valószínű hogy mikor az első gumi akár 4 év után cserés lenne a hátsó még elfutna 1-2 évig.

2021. jún. 2. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
78%

De igen, évente érdemes az első-hátsókat felcserélni, hogy egyenletesen kopjanak. Illetve centrirozni sem árt.


Viszont, ha tudsz várni, elvileg szeptemberben jön Európába a CrossClimate 2. Azt sajnos nem tudom, hogy 14 colosban lesz-e.

2021. jún. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ mindenkinek!
2021. jún. 2. 09:45
 8/8 anonim ***** válasza:
A 7 év már necces, Nekem nemrég múlt 5 éves, és már láthatók rajta az öregedés jelei. A kopás nálam nem mérvadó, mert elég sokszor kanyarodok vele határon, ahol azért érezni, hogy radíroz. Túl a 40.000 kilométeren már csak 5 mm a barázdamélységem, még egy év talán van benne, 4-nél csere lesz.
2021. jún. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!