Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan kell alkudni egy új...

Hogyan kell alkudni egy új autó árából?

Figyelt kérdés

Nézzétek el kérlek, nő vagyok, és amúgy sem túl jó az alkudozásban. Egy használt autónál még csak csak van valami alap, de ilyenkor? Legfeljebb annyi jut eszembe, hogy egy konkurens szalonban, mondjuk 10%-kal olcsóbban adnák ugyanazt a felszereltségű modellt. 😂 Milyen praktikákat tudnék bevetni? Tudom, hogy nincs nagy játszóterem, de hátha mégis.


Köszönöm!! 😊



2021. jún. 14. 16:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
38%
Jóisten gyerele.
2021. jún. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
39%

Kérdés: ha bemész a boltba venni egy kiló kenyeret, akkor annak tudsz alkudni az árából?

Na ugye.

2021. jún. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Kérdés: melyikünk kérdése az abszurd?


Na ugye.

2021. jún. 14. 17:00
 4/15 anonim ***** válasza:
86%

"ha bemész a boltba venni egy kiló kenyeret, akkor annak tudsz alkudni az árából?"

csakhogy a szalonban igenis lehet alkudni, nem is keveset. Kedvezmények vannak, inkább eladják az autót olcsóbban most mint ki tudja mikor drágábban.

2021. jún. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
4-es, én is így tudom, de hogy tudnék minél nagyobb kedvezményt elérni? Mondjuk, ha azonnal fizetek?
2021. jún. 14. 17:03
 6/15 A kérdező kommentje:
Vagy pont egy hitel jutaléka miatt engednek többet?
2021. jún. 14. 17:03
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Hitel éri meg jobban nekik.

Ha előttük lobogtatsz 5 millió ft készpénzt, nem hiszem, hogy meghatja őket.

Napi szinten látnak ennyi pénzt.


Inkább ingyenes forgalomba helyezés meg ajándék téligumi szett szokott előfordulni.

2021. jún. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
72%

[link]


Talán ebből megtudsz hasznos tippeket.

2021. jún. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

#4 #5 Hát nem jól tudjátok. Kedvezmények vannak, persze, de alkudni nem lehet. A kettő között azért elég nagy különbség van.

Szóval még mindig a te kérdésed az abszurd, kedves kérdező. Ha úgy mész be autót vásárolni, hogy "felébű' mennyit engedsz tesa'" (nyilván túlzok a könnyebb érthetőség kedvéért), akkor úgy kizavarnak, mint macskát sz*rni. Bár itt a végén már látom, hogy jó felé kapiskálsz: a kedvezményeket leginkább a különböző fizetési feltételekkel lehet kicsikarni a szalonokból. De továbbra is hangsúlyozom, hogy hatalmas a különbség az alkudozás és a kedvezmények között. Visszatérve a kenyeres példára: egy kiló kenyér lehet akciós, de ezt nem hívnád alkudozásnak, ugye? A kedvezmény egy előre meghatározott fix összeg bizonyos feltételek teljesülésekor. Az alkudozás egy helyszínen, közös megegyezéssel kitalált összeg, aminek igazából nincs feltétele, csak a kölcsönös beleegyezés.


Egy szó, mint száz: úgy látom jól látod a helyzetet, csak a kérdésből ez nem derült ki és úgy tűnt, hogy el vagy tévedve. Ebből adódott a félreértés.

2021. jún. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 krwkco ***** válasza:
72%

Ha rászánod a fáradságot, menj el több szalonba és kérj árajánlatot. Kölcsönnel és kölcsön nélkül. Azután nézd meg, hogy a kölcsön mennyi plusz kiadást jelent, vissza lehet-e azonnal fizetni, stb. Én úgy tudom, hogy némelyik kereskedés a használtautós fórumokon is hirdet új autókat.

Árcsökkentés helyett megpróbálhatsz olyan extrákat kérni, amik Neked kellenek.

Készülj fel arra, hogy az értékesítő profi az alkudozásban. Nem lehet azzal átrázni, hogy a másik kereskedés jobb árat adott, ha ez nem így van. És finoman bunkó tud lenni, ha azzal akar nyomást gyakorolni rád.

A Te előnyöd, hogy ha egy kereskedésben nem sikerül az alku átmehetsz egy másikba, már tanultabban. Ezért ne ott kezd, ahol tényleg venni akarsz.

2021. jún. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!