Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan kell alkudni egy új...

Hogyan kell alkudni egy új autó árából?

Figyelt kérdés

Nézzétek el kérlek, nő vagyok, és amúgy sem túl jó az alkudozásban. Egy használt autónál még csak csak van valami alap, de ilyenkor? Legfeljebb annyi jut eszembe, hogy egy konkurens szalonban, mondjuk 10%-kal olcsóbban adnák ugyanazt a felszereltségű modellt. 😂 Milyen praktikákat tudnék bevetni? Tudom, hogy nincs nagy játszóterem, de hátha mégis.


Köszönöm!! 😊



2021. jún. 14. 16:52
1 2
 11/15 krwkco ***** válasza:
100%

Ja, és ne azt mond, hogy Te mennyit akarsz adni az autóért, hanem azt kérdezd, hogy mennyi engedményt tud adni.

Ha a régi autód is beszámíttatnád azzal lehet bonyolítani az alkut. De abból csak annyit nyersz, hogy nem Neked kell foglalkozni vele. Itt -ha túl nagy engedményt adott- további trükköket tud bevetni a kereskedő. Pl. amikor átveszi a régi autót, új hibákra hivatkozik és csak olcsóbban veszi át.

2021. jún. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon nagyon köszönöm a hozzászólásokat! Óriásit segítettetek rajtam - nem tagadom, amatőr vagyok a témában!
2021. jún. 14. 18:22
 13/15 anonim ***** válasza:
72%

Ahhoz nagyon ismerned kell azt az autót, minden porcikájával együtt.

Ha csak simán eltudsz érdekesen beszélgetni és érdeklődést mutatva az eladóval minimum egy órát, már engedni fog.

lőttem elég jól leírták a lényeget.

Én régebben vettem és akkor is a hitel felé akartak vezetni engem.

De közbe olyan szín nem volt amit én akartam, persze minden más színre ráakartak beszélni ami készleten volt.

A másik pedig hogy CD rádió van benne gyárilag ami 90000 ft. Kérdezem hogy a magnós rádió az mennyi és mondja hogy az csak 40.

Addig alkudoztam hogy tettek bele magnósat és plusz egy vonó horgt azért a Cd -s árért.

Nekem teljesen mindegy mert se magnót se cd-t nem hallgatok. Ja ez 16 éve volt.

Addig mentünk hogy kb 300000-et lealkudtam, de nyitott maradt a hitel vagy kp.

Úgy lett legyártva nekem és 3 hónap volt mire megjött.

Mentem és mondom hogy kp lesz, hát nyeltek egyet de nem tudtak már semmit se csinálni , ők a hitelt szerették volna.

2021. jún. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Szalontól meg értékesítőtől is függ, mi nemrég rendeltünk, én se tudtam, hogy működik ez, aztán apám csak így megkérdezte, hogy a kedvezmény mennyi lesz:D Azt mondták 1 350 000-et tudnak adni (10 millió körül volt a listaár). De ez már a harmadik kocsi volt, amit ott vettünk, meg mondták, hogy valamelyik értékesítő inkább kiegészítőket ad ingyen, pl. téligumi szettet, valaki meg így pénzben szokta, mert úgy egyszerűbb.
2021. aug. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2021. aug. 17. 11:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!