Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan kell fényszórómagasságo...

Hogyan kell fényszórómagasságot beállítani?

Figyelt kérdés
Találtam rajta jelölést, hogy ahhoz képest kell beállítani. Egy kicsi kör alakú jelölés van a fényszórón. Gondolom ehhez képest kell beállítani, de mégis pontosan hogyan? Lépésről lépésre kéne, mert igazából egyáltalán nem tudom.
2021. jún. 24. 22:33
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
72%

mondjuk nem egyszerű olyan vízszintes placcot találni, aminek a végében még fal is van.

Itt cm-ekről beszélünk, 1% esési szögről, még egy mélygarázsban is 1-2% lejtések vannak.

Szóval tényleg menni kell jópár próbakört is hogy ellenőrizd hova világít.

2021. jún. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Ha nem működik az utastéri állítója, akkor mondjuk 5 centi helyett 7-tel legyen lejjebb 5 méteren vagy mennyi?
2021. jún. 26. 21:42
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
#12: nem. Az utastéri állítót a legmagasabb állapotba tegyed. Ez a kapcsoló arra szolgál, hogy amikor nagyon terhet szállítasz, lejjebb tudjad venni a fénnyaláb magasságát.
2021. jún. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

“ Az utastéri állítót a legmagasabb állapotba tegyed.”


Ok, de írta, hogy nem működik. Akkor?

2021. jún. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Tudom mire szolgál. A beállításnál gondolom lejjebb kéne állítanom(magán a lámpán, nem az utastérben) a lámpát alapból, hogy ha megpakolom akkor se vakítson. Ez ha 5 centi helyett 7 az elég vagy legyen több?(tudom hogy 0-n kell lennie az utastérben)
2021. jún. 26. 21:53
 16/25 krwkco ***** válasza:
100%

7 centi 5 méterre az észszerűen hangzik. Az akkor jó, ha a megpakolt autó 1 centit ereszkedik a hátsó keréknél. Mert a 2,5 m tengelytáv kb fele az 5 méternek.

Egyébként a végső ellenőrzést érdemes menet közben megtenni. Pl. autópályán a belső sávban a fénycsóva jól megfigyelhető az elválasztú szalagkorláton. Ha enyhén ereszkedik, az jó.

2021. jún. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim válasza:
Nalunk egy nivosabb szervizbe kecskemeten 1000 ft ez a muvelet :)
2021. jún. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
53%
Eddigi válaszokból mit nem értettél meg???
2021. jún. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Végül úgy állítottam ahogy a német videóban van, de utólag láttam meg, hogy 1,2%-ot ír a lámpán, ami nem 5 cm, hanem 6(5 méteren) Ez mennyire probléma? Vakítani fog?
2021. jún. 28. 13:17
 20/25 krwkco ***** válasza:
55%

Ez nem nagy különbség. Ha nincs megterhelve az autó hátulja, akár jó is lehet.

Most már csak közlekedés közben kellene ellenőrizni. Autópályán, ahogy írtam. Vagy sötét országúton 30-40 méterre látnod kellene magad előtt a világos-sötét határt az aszfalton. Az út jobboldalán levő fák, táblák, stb. nem jó ellenőrző pontok, mert az asszimetrikus fényszóró ott megengedett módon sokkal magasabbra világít.

2021. jún. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!