Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 6 órán át fel volt kapcsolva...

6 órán át fel volt kapcsolva a tompított világítás! Beindult. Lehet baj ebből holnap reggel?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Véletlenül rajta hagytam a világítást az autón, most vettem észre. Lekapcsoltam, beindítottam, pöccre beindult. Holnap reggel nem lesz vele semmi gond igaz, ha mar beindult 6 óra után?



2021. jún. 27. 21:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű hogy nem.
2021. jún. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Hú, köszönöm. Nincsen nálam akksi töltő , olyan helyen vagyok perpill. De remélem akkor nem lesz gond, mert normálisan beindult, mint eddig szokott. :D Ebből most tanultam!
2021. jún. 27. 21:12
 3/16 anonim ***** válasza:
52%

Lehet már csak azt az egy próbaindítást bírta ki, és gondolom nem mentél egy kört, hogy töltsön viszatöltsön a generátor.


Tompított 6 órán át, az elég sok. Nem csak helyzetjelző ment? A te kocsid nem picsog, ha világítással nyitod az ajtót?


Reggel izgulhatsz :)

2021. jún. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
43%
Ahogy #3 írja. A legrosszabbat csináltad, ráindítottál, még egy csomó energiát kivettél a kocsiból, de vissza nem töltötted. De valószínű nem lesz belőle gond, ha most sem volt érezhető gyengeség. Nyáron azért kisebb a kockázat ilyenekkel.
2021. jún. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Remélem nem lesz probléma. Gondolkoztam megyek vele pár kört, de nem éreztem gyengének és nem mutatta az akksit sem a visszajelző.

Gondolkoztam,hogy most rá indítsak vagy ebből nagyobb problémát csinálok. Lehet csak a helyzetjelző ment, de a tompított maradt bekapcsolva, úgyhogy ezt nem tudom, szerintem csak a helyzetjelző , mivel a kulcs nem volt bent, és le is zártam. Remélem nem lesz gond! :D pocsékul kezdődne a napom. Gyengeséget nem tapasztaltam és tényleg erőlködés nélkül elsőre indult. Nem éreztem rajta semmi furcsát.

2021. jún. 27. 22:01
 6/16 anonim ***** válasza:
30%

Az akksit nem mutatja semmilyen visszajelző. A piros akku jel azt mutatja, hogy van-e töltés vagy nincs.

Szóval izgulhatsz. Menj le egy negyed órával előbb, hogy legyen időd keresni valakit, aki bebikáz.

2021. jún. 28. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
50%

Ha beindult akkor annak semmi baja és nem merült le.

De akinek autója van annak jó ha van egy akkutöltő is, ez alap dolog.

2021. jún. 28. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
61%
Nem tudjuk, menj vele 2 órát intenziven akkor feltölti a generátor
2021. jún. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Régi fajta autó?

Úgy értem, ha kiveszed a kulcsot, akkor is ténylegesen világít a tompított?

Mert például az enyémen szándékosan sem lehet rajtahagyni a tompítottat, mert akkor csak a helyzetjelző világít.


Mekkora akksi van benne, hogy kibírt 6 órán át 2*55 W + 2*6 W+ műszerfal világítási terhelést?

Ez 130W, több mint 10A, 6 órán át ez több mint 60 Ah terhelés.

Ennyit csak egy nagy akksi bír ki.

Mint pl. az én 75Ah-s akksim.

2021. jún. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
73%

Viszont, ha tehermentesítő kapcsolós, mint az enyém, akkor a 2*55 W kiesik, 20W, 1.6 A, ez 6 órán át 10 Ah, ennyit egy 44Ah-s akksi is röhögve kibír, indítási nehézség sem lesz.


Egyébként egy lemerült akksival kb. 100 kilométert kéne menned, hogy feltöltse az akksid.

Nem 1 kört.

:-)

2021. jún. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!