Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ford Mondeo 2001 2.0 Benzin...

Ford Mondeo 2001 2.0 Benzin első autónak?

Figyelt kérdés
Ezek tetszenek, igazabol dolgozok, és jókat hallok róla, de erdekelne mire figyeljek, illetve tapasztalatok , nem lenne jó ha mindig szervizben állna ;)

2021. júl. 2. 21:55
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
9%
Ilyen 2.0 benzines Mondeot inkább céges autóként használtak, nem gyakori hogy magánszemélyek nagy számban ilyent használjanak. Utakon is alig látok, pedig megyeszékhelyen lakom... Szerintem ritka, és ha tetszik és nincs széthajtva vedd meg, de számits rá, hogy költségesebb lesz fenntartani, mint egy 'egynégyes' népautót. Nekem is tetszik, de sose mernék ilyent venni.
2021. szept. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
75%
Dehogy használták cégesként, a cégesek mind TDCI-k voltak. Anno nem volt ez ritka,csak később a VW és BMW import kicsit megváltoztatta az utcaképet :)
2021. szept. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
Összesen 1 olyan embert ismertem, akinek ilyen 2.0 benzines Mondeoja volt, és ő vállalkozásban használta cégautóként... Amúgy a Mondeók eladásának nagy részét mindig a céges vásárlók adták, nálunk a cégnél most is van benzines meg dízel Mondeo is, 2.0 benzinest meg nem sokan vettek anno magáncélra. De ha jó állapotú, meg tetszik, meg kell venni, sok más szerelemautó is eszi a pénzt, nem csak a Mondeo, sőt még lehet hogy a fenntartása olcsóbb mint egy sportosabb olaszé....
2021. szept. 11. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:

Akkor te összesen 1 ember alapján extrapoláltál egy 10 milliós ország járműparkjára? Nekem volt 2.0 benzines és van 3 ismerősöm akinek szintén volt. Akkor én most 4 eset alapján bátrabban csinálhatok országos átlagot? :D


A cégautó legnagyobb előnye, hogy el tudod könyvelni kiadásként az üzemanyagot és visszakapod az áfáját, de csak abban az esetben ha DÍZEL.


Valszeg azért van a használtautón négyszer annyi dízel az MK3-ból mert...


"2.0 benzinest meg nem sokan vettek anno magáncélra"

Szerinted.. :)

2021. szept. 11. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
Nem csak szerintem, statisztikákban/cikkekben is olvastam, és tapasztaltam is. Nézd meg hány 1.6 GOLF IV meg 1.4 G Astra van, meg hány 2.0 Mondeo magánkézben. Egy kb. 60.000-es lélekszámú megyeszékhelyen élek majdnem 50 éve. Mindig is érdekeltek az autók, nézegetem őket, feltűnt hogy milen kevés a Mondeo. Itt szinte csak céges Mondeokat látni, egy benzinest tudok ami magánszemélyé volt mig össze nem törték, illetve volt mégegy I-es régebbi amit szintén vállakozásban használtak, csak az 1.6 benzines volt. Nem tudom ki mit számol el, a cégnél most is van benzines Mondeo... És ramaty műszaki állapotban. Tesz rá mindenki... Szóval ne mondd már hogy olyan sok 2001-es 2.0 benzines Mondeo szaladgál az utakon... Egy 1.4 G Astrát csak könnyebb fenntartani ez vitathatatlan. Ha tetszik a kérdezőnek, vegye meg...
2021. szept. 11. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:

"Nézd meg hány 1.6 GOLF IV meg 1.4 G Astra van, meg hány 2.0 Mondeo magánkézben."

Ezek közül melyik volt a Mondeo árkategóriájában?


"Szóval ne mondd már hogy olyan sok 2001-es 2.0 benzines Mondeo szaladgál az utakon..."

Nem azt mondtam, hogy sok szaladgál belőlük. De ugye azokból az modellekből amik jellemzően cégautók voltak azokból sokat látsz utakon igaz? Ez hova vezet? Csak nem oda hogy nem használták a benzines Mondeot cégautóként?


Oké, nálatok mittudomén Egerben kevés a Mondeo, Pesten meg MK3 taxiból volt vagy 400db. Na ilyenkor mi van? Te tudsz 5 autóról és a ivlágban máshol mindenhol valszeg ugyanúgy mennek a dolgok mint nálatok. Egy kisebb városban, falun, egy 2 milliós megapoliszban... :D

2021. szept. 11. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
Pont az árkategória miatt is irtam: egy újonnan drága autót általában pár éves koráig jobban karbantartottak, de egy 20 éves Mondeo kategóriájú autót ki fog márkaszervíz előirásai szerinti szinten szervizeltetni? Nekem is tetszettek a Mondeo-k, de csak cégautóként kellene, ahol a cég fizeti a karbantartásokat. Ültem Mondeoban, nagy a lábtér, térérzet van benne, szép jó de fenntartani más tészta. Ha meg valaki nem tudja a kötelező szervizeket meg felmerülő problémákat orvosolni, akkor ne vegyen ilyen kategóriás autót... Akinek van pénze majomra legyen banánra is. Vagy vegyen, ha tetszik neki, és költsön rá annyit amennyit akar.
2021. szept. 12. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
'Pesten meg MK3 taxiból volt vagy 400db' de én irtam hogy _2.0 benzinest meg nem sokan vettek anno magáncélra_ tehát nem a leharcolt taxikról beszéltem....
2021. szept. 12. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 A kérdező kommentje:

Köszönöm a valaszokat, az az igazsag, hogy gyakran elviszik elolem a jó mondeo lát, kerdesem meg mindig aktuális.


Nem szeretném ha vitatkoznátok, hogy ki cégednek és ki magáncélra hasznalja, mindenki úgy hasznalja ahogy akarja :D Én is megyeszékhelyen elek és minden sarkon latok egyet , nagyreszben dízelek , errefelé a benzinesek ritkábban :D viszont az a hír jarja hogy “jobbak” persze eszik is a benyát :D

Golf, astra nem egy liga :D passattal és Opel omegaval/ insigniavsl lenne egy liga a mondeo :D ha van egy jó focus giha felsz. Jó allapot lehet az marad, de min 101 le ebbe a kaszniba nem lesz-eleg 75 lovacska szerintem :D


Termeszetesen s pénz megvan a fogyasztas nem okoz gondot és igen egy Jó Alfát költségesebb fenntartani :D Alkatresz Fordnál nem vészes nekem legalabbis ;) igyekszem igényes tulaj lenni nem várom meg meg megall alattam :D

2021. szept. 12. 00:43
 20/39 anonim ***** válasza:

Igenis van és volt is benzines céges, mondom nálunk is van a cégnél benzines és dizel Mondeo is! Az tény hogy a dizelt jobban vették a cégek flottában illetve inkább lizingelték azért van sok használtan belőle. Ha alkatrész nem gond, meg a tankolás sem, akkor viszont egy jó állapotút vegyél, kényelmes és szép autók. Mondjuk 20 éves autón már bármi elromolhat arra azért számits :) És még egy kis segitség a döntéshez, olvass bele ezekbe is:


[link]

2021. szept. 12. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!