Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A biztosító miért ad kevesebb...

A biztosító miért ad kevesebb kártérítést egy 17 éves autó fényezésére, mint egy pár éves autónál?

Figyelt kérdés

Meghúzták az autónk oldalát. Hátsó lökhárító valószínűleg javítható festéssel, bár kicsit csálén áll, a 2 oldalajtók biztosan, más meg szerencsére nem sérült. 80 ezer Forintot adott érte a biztosító. Utánakérdeztem, hogy ezt mire föl számolták ki, és mondták, hogy az autó értékének megfelelően adják az összeget. De ennek jelen esetben semmi értelme. Ugyan annyiba kerül a 3 elem fényezése, mint egy 2 éves autónál. Kértem árajánlatot, kaptam nagyon korrekten árat, 190 ezer Forint a javítás. 100 ezer per elem az átlag ár mostanában egy fényezésre. Elküldtem nekik, hogy ennél olcsóbban nem igazán lehet kihozni. Ez egy cseppet sem érdekelte őket.

Ilyenkor lehet valamit csinálni? Mert elvileg épp arra szolgál a biztosító, hogy fedezi az autóban keletkezett károkat. Holott alig fizet valamit, anyagilag jobban jönnék ki, ha nem fizetném, és minden káromat magam javítanám és fizetném az általam okozottakat.



2021. júl. 6. 21:50
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
12%
Azt teheted, hogy nem fogadod el, hanem jogorvoslatot kérsz. Mondjuk mivel manapság eléggé gátlástalanok az emberek én minden egyes parkolásnál felírom a mellettem előttem állók rendszámát és autó típusát, hogyha cetli nélkül akarnak távozni, akkor már tudom is kit kell keresni. Meghúzás esetére meg is van a szakember ki készít nekem felmérést és szakvéleményt a helyzetről, így aki távozik cetli nélkül nálam, az készülhet arra, hogy velem sza.ul jár.
2021. júl. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
60%
Nincs mit tenni, először is figyelmezteted őket, hogy jogi útra tereled az ügyet, ha nem hat akkor tényleg. Csak addig vagy jó ügyfél amíg fizetsz és nincs veled gond. Független kárszakértő, ügyvédi költség stb amit mind ők fognak fizetni, ilyenekkel fenyegetőzz.
2021. júl. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 krwkco ***** válasza:
0%

A biztosítóknak van egy meghatározott kártérítési gyakorlatuk, amit az üzletszabályzatban és a kötvényben tudatnak az ügyfelekkel. Ennek része az, hogy nem az autó javítását térítik, hanem csak a megsemmisült anyagi értéket. Ha van 300 ezret érő (csak péda) használt autód, akkor annak a festése nem ér 500 ezret, mint egy vadonatújé. Sajnos ez nagyon rosszul érint mindenkit, ha kár éri, de a biztosítók ennek alapján kalkulálják a díjakat. (Plussz rávágják a maguk hasznát, de az más kérdés.)

Ha az idős autóknál is mindent javítási értéken térítenének, akkor más lenne a biztosítás díja.

2021. júl. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
7%
Így pedig mindennemű biztosítás felesleges hármas. Kínában létezik egy olyan törvény cikkely, hogy mindent a bűnös fizet. Ha kárt okozol azt is Te fizeted, ha a személynek baja esik a kórházi ellátását, kiesését is Te fizeted. Én ajánlanám ennek a törvénynek a bevezetését.
2021. júl. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

Avultatásnak hívják. Káron szerzés nincs a magyar jogban.

Okosabban nem tudom elmagyarázni, de a kocsidnak vsn egy forgalmi értéke.

Benne az ajtó is.

Ha a kocsit 240 ezer forintért tudnád eladni, lebontva az ajtóra 34 ezer forint, akkor ezt az értéket kell helyreállítaniuk.

Az üzletszabályzatban le van írva, és százalékban számolnak.

2021. júl. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 crudy ***** válasza:
54%
Szerintem ezt erti a csori kerdezo, csak fel van haborodva (jogosan) hogy nem teritik meg a karat es ezert fizet. A matek az kijon, a biztosito mindig jol jar. Valahogy a bonusz malusszal is jol jar, mivel egyre tobbet fizetunk.
2021. júl. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:

A felajanlott osszeg egyezsegi osszeg. Amit nem vagy koteles elfogadni, ellenben elviszed egy javitoceghez, ok csinalnak egy kalkulaciot, kiszamlazzak az adott osszeget a biztositonak, azaz szamlas javitas. Az autod keszen van, ok meg felveszik a penzt.

Masodsorban pedig 40ezer/elemtol van a fenyezesi ar.

2021. júl. 6. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 krwkco ***** válasza:
53%

#4

"Így pedig mindennemű biztosítás felesleges"

A kisértékű használt autóra kötött casco lehet, hogy valóban felesleges. Főleg, ha van annyi pénzed tartalékban, hogy tudjad fedezni az autóban esett károkat és nem vagy rászorulva, hogy másokkal kockázati közösségben legyél.

"... Te fizeted, ha a személynek baja esik a kórházi ellátását, kiesését is Te fizeted."

Ez nálunk is és most is így van. Személy esetében nincs "avultatás". A 90 évesre is 100%-ban kifizetik a "helyreállításra" tett erőfeszítések költségeit.

2021. júl. 6. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:

"én minden egyes parkolásnál felírom a mellettem előttem állók rendszámát és autó típusát, hogyha cetli nélkül akarnak távozni, akkor már tudom is kit kell keresni."

És mi a megdönthetetlen, minden kétséget kizáró büntetőjogi bizonyíték arra, hogy az az autós okozta a károdat, aki épp akkor parkolt melletted, mikor te odaálltál? Ha jót tesz a lelkednek a felírogatás, akkor nyugodtan, de sokra nem fogsz vele menni.


A kérdésre visszatérve: én itt az oldalon se értem ezt sokszor. Ha valakinek egy idősebb autója sérül meg csak legyintenek, hogy nem számít, aprópénz. Amit én nem értek. Nekem is 16 éves autóm van. De ha megsérülne azonnal javíttatnám. És a szervizek, fényezők nem adnak kedvezményt az autó korától függően. Egy gyári karosszériaelem hasonlóan drága. A fényező ugyanannyiért fújja le, mintha az az elem egy fiatal autóra kerülne. A szervizben is fix az óradíj, nem függ az autó korától.

2021. júl. 7. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
0%
9es nekem is 16 éves autóm van. Mi a bizonyíték? Úgyhogy, ha adott a rendszám, és távozott cetli nélkül feljelentem. Ha pedig feljelentést teszek szépen megnézik a rendőrök a kárt okozó járműn is a sérülést. Kedves barátom, ha az illető meg is csináltatja az autóját, aki nekem kárt okoz adott a vastagságmérő, ami bejelez. Én simán végigcsinálnám ezt. Volt egy korábbi autóval is balesetem parkolóban, ahol ki akartam állni a parkolóból, de nem láttam az érkező kocsit, mert balra tartással közlekedett. Összeütköztünk. A nő nekiállt hepciáskodni ki lett hívva a rendőr és mivel a papírjai sem voltak rendben, a rendszám tábláját elkobozták. Mindent meg lehet oldani hidd el!
2021. júl. 7. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!