Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Aki a balesetemet okozta, nem...

Aki a balesetemet okozta, nem tud fizetni nekem??

Figyelt kérdés
Tegnap a főúton közlekedtem, és egy ember akkor csalogatta visszafelé az elszökött kutyáját, amikor én jöttem. Fékeztem, de sajnos elütöttem a kutyát, és ahogy csúsztam a fékezés miatt, belecsúsztam egy útszélen parkoló autóba. A helyszínelők úgy ítélték meg, hogy a parkoló autóban okozott károkat nem az én biztosítóm fizeti, hanem a kutya gazdája és ezzel együtt az én kocsimra is ő fizet. Legalábbis fizetne, de mint kiderült, olyanok mint a templom egere, ha van egy kis pénzük inkább elisszák, sohasem dolgoztak életükben, semmi vagyonuk. És itt jön a kérdés, hogy ilyenkor mit lehet tenni? Nyeljem be a többszázezer forintos kárt, csináltassam meg a saját pénzemből? A rendőrök nem segitettek ezugyben, annyit mondtak hogy sajnáljàk, de nem tudnak mit tenni. Létezik, hogyha egy nincstelen semmirekellő ember vagy, akkor te bármit megtehetsz, mert nincs miből büntetni?? Felháborító.....!!!! Valami esetleg járt már hasonlóan? Találtatok megoldást?? Nagyon megköszönném a segítséget, mert sajnos én sem vagyok abban az anyagi helyzetben, hogy csak eltekintsek efelett! :((

2021. márc. 16. 21:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
52%

Az ilyen esetekre is való a casco...

Nyilván feljelentheted az illetőt meg hasonlók, de ha valóban nincs se vagyona se jövedelme, akkor valsz nem lesz belőle pénz...

2021. márc. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
73%
Nagyon sajnálom a történteket. Remélem sikerül jól kijönnöd belőle.
2021. márc. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 D. Brasco ***** válasza:
93%
Ha jol tudom polgári peres útra viheted a dolgot,de ha tenyleg nem dolgozik es nincs fizetése meg nincs semmi a nevén,akkor kb eselytelen hogy te ebbol az egeszbol pénzt láss,de kerdezz meg egy ügyvédet vagy valami szakertot.
2021. márc. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
90%
Polgári per, aztán ha van keresete, akkor előbb vagy utóbb vissza fogod kapni a pénzt szép lassan.
2021. márc. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Ezaz, hogy nincs se keresete, se biztositasa. Olyan lehetoseg nincs, hogy raterhelik a hazara vagy valami ilyesmi?
2021. márc. 16. 22:39
 6/18 D. Brasco ***** válasza:
83%
Ha nincs a nevén ház/lakás/autó stb akkor nem tudnak semmire sem terhelni.Marpedig gondolom ez lesz a helyzet
2021. márc. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
77%

Na szóval, ilyenkor feljelented(ha volt rendőr megtörtént), ilyenkor el kell kezdeni perelni, 1-2-3x bíróságra menni ott megmondják fizetnie kell x időn belül,általában 1-2 év, ha nem tud/nincs mire terhelni/nincs biztosító akkor jön az hogy neked az állam valamelyik szerve fizeti ki a pénzt az illető meg szépen leüli x-összeg/nap, ez így működik körülbelül, akkor is ha betör akkor is ha tönkreteszi a kocsid.


Az egyetlen gond hogy ez biza 1-2 vagy több év.

2021. márc. 17. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
78%
Szóval ha nincs vagyonod/kereseted, akkor is tudnak "büntetni" börtönnel, ahol nincs fagy, van kaja, nem ázol, van hol aludni...
2021. márc. 17. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
46%

Irnál részleteket, hogy mennyivel mentél, miért csúszott meg az autó?


Ha a házára rá tudnák terhelni, mit nyernél vele?


Adósok börtöne meg már régóta nincs!

2021. márc. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
86%

"Adósok börtöne meg már régóta nincs!"


Van, csak nem abban a formában mint régen.

2021. márc. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!