Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ezekután szólnom kellett...

Ezekután szólnom kellett volna a főnökömnek, hogy mennyi pénzt kaptam a koccanás után?

Figyelt kérdés
Januárban volt egy apró koccanásom a céges Ducatoval. Nem én voltam a hibás, és a vétkes fél megkért, hogy oldjuk meg a biztosító nélkül. Felhívtam a főnököm, és azt mondta, hogy őt nem érdekli, oldjam meg egyedül, csak az autó mindenképp legyen megjavítva. Annyira nem érdekelte a dolog, hogy el sem jött megnézni a saját autóját, vagy hogy tárgyaljon a másik sofőrrel, mégcsak telefonon sem beszélt vele. Gondoltam akkor oké, csinálom úgy ahogy jónak látom, és elfogadtam 50000 ezer forintot az úriembertől. 16ezérért vettem egy teljesen új bal lökhárítót, és én magam fel is szereltem. Az autó hibátlan volt ezekután, senki nem állapította volna meg a koccanást. Mivel a főnökömet látszólag nem érdekelte a dolog, gondoltam akkor megtartom magamnak a maradék 34ezret, ennyi jár nekem amiért utánnajártam, és kicseréltem az elemet. Csakhogy most, egy hónap után véletlenül megtudta, hogy 50ezret kaptam, és követeli magánák a maradékot, olyannyira, hogy már le is vonta a fizetésemből. Ez mennyire jogos?

2020. febr. 29. 10:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire .
2020. febr. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire.
2020. febr. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
100%

Nem szól szám, nem fáj fejem.

Senkinek nem kellett volna említeni, hogy még kerestél is a dolgon. De legalább már tudod, hogy kinek nem kell főleg ilyen dolgokról beszélni, mert a főnök fülébe jut a dolog. A főnököd meg hát, alaphangon is pénzéhes.

2020. febr. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
100%
Marha
2020. febr. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
81%

Szereld le az újat, rakd vissza a töröttet.

A főnöködet meg hívd fel, hogy ameddig nem utalja a 34 ezret, nem mész doplgozni, és amúgy is, ha nem kapod meg a neked járó nettó bért, feljelented a NAV-nál

2020. febr. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
8%
Gondolom ez hármas ducato lehet, hogy van külön jobb, és balos lökháritó. Az az kis műanyag elem a fényszóró alatt könnyen cserélhető, egy laikusnak is talán fél óra alatt. Ezekszerint te 64ezer forintos órabért számláztál magadnak. Az autó a főnöködé, koccanás után csökkent az értéke, ami miatt a munkaadód jár rosszúl. Gondolkozz el azon, hogy kit illet a kártérítés.
2020. febr. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem bejelentett fizudból vonta le, akkor sajnos már semmit nem tehetsz.
2020. febr. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Azokután, hogy azt mondta, hogy oldjam meg ahogy akarom, akkor mi köze hozzá, hogy mennyiből oldottam meg? Amúgyis munkaidőn kívűl csináltam, a saját szabadidőmből áldoztam 2órat a beszerzésre, és javítasra. Az autó csupán 2napig volt törött lökháritóval, de aközben is ugyanúgy dolgoztam vele, mert csupán egy 6-8centis repedés volt. Nincs szó bevételkiesésről sem.
2020. febr. 29. 11:43
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem jogos. Ettől függetlenül tényleg nem szabad elmondani, ha ilyen a főnök.
2020. febr. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Én megmondanám neki hogy van 1 napja visszafizetni a pénzt, vagy megyek ügyvédhez.
2020. febr. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!