Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az évi két kerékcserét magatok...

Az évi két kerékcserét magatok végzitek el, vagy gumishoz/szerelőhöz viszitek?

Figyelt kérdés

2021. júl. 26. 01:03
A kérdező szavazást indított:
Saját magam szoktam.
Gumissal/szerelővel cseréltetem mindig.
Inkább magam szoktam, de pár évente elviszem gumishoz/szerelőhöz is.
40 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%
Hol a "magam vagyok a szerelő" opció? :(
2021. júl. 26. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
48%
A kereket lecserélni nem nagy dolog.
2021. júl. 26. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
33%

Szerelő.. egy oka van.

Centírozni nem árt..

Meg futóművet állítani, évente egyszer.

2021. júl. 26. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 D. Brasco ***** válasza:
89%

Ha 2 felniszettről beszelunk,akkor azt szerintem a legtöbb ember megoldja magának.

Ha egy szetr felnin kell a gumikat cserelgetni akkor nyilván gumis....legalább is nem hiszem hogy sok embernek van otthon a garázsban egy komplett gumis zugműhely a hozzá valo gépekkel.

2021. júl. 26. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
56%
Kerék csere van a kérdésben !! nem gumi csere.
2021. júl. 26. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
67%

Eszembe nem jutna azért szerelőhöz, gumishoz menni, időpontot kérni, munkehelyemen szabadságot kivenni, hogy az egyik szett komplett kereket levegyék a másikat meg vissza! Ez tényleg nem egy agysebészet. Ha út közben defekt érne, kb ugyan ezt kell csinálni, csak egy kerékkel, akkor sem hívok szerelőt, trélert az út szélén.

Valamelyik hétvégén, amikor ráérek átrakom. Ekkor szeretem saját szememmel is szemrevételezni a fékek, futómű, "alváz" állapotát.

Ha nagyobb sebességnél ráz a kormány, akkor nyilván gumishoz megyek centríroztatni. Azt nem tudom itthon megoldani. Meg akkor is ez van ha új gumit veszek, vagy nyomásszenzort kell cserélni.

2021. júl. 26. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
50%

Sajnos a rossz magyar utak miatt évente nem árt centrírozni a kerekeket, mert a rosszul kiegyenlített kerék tönkre fogja tenni a futómű többi elemét, és közben még a tapadás is rosszabb.


Szóval legalább egyszer egy évben érdemes ezt gumisra bízni.


Ettől függetlenül én nem cserélgetek, négyévszakos gumival járok.

2021. júl. 26. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
61%

Kimaradt egy lehetőség:

Négyévszakost használok, évente, kétévente elviszem centiroztatni. Az elsők félig kopott állapotban helyet cserélnek a hátsókkal, amit meg tudok csinálni itthon, van több emelő.

2021. júl. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
74%

Én is áttértem 4 évszakosra, a fene se fizet állandóan a cserélgetésért.

Ráadásul nálunk már nincs is tél, ha esne heteken keresztül a hó akkor meglehet érteni hogy kell téli gumi is.

2021. júl. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
54%
Eddig a gumit cserélgettük, természetesen gumissal. Viszont most tavasszal vettünk egy komplett felniszettet zsír új gumikkal, így amíg el nem kopik az abroncs, addig biztosan magam cserélem.
2021. júl. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!