Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 300.000 Km felett tenyleg...

300.000 Km felett tenyleg nagy esélye van motorcserére egy hasznaltautonak, amit Rámsóztak?

Figyelt kérdés
Hellósztok, életem első autóját akarom megvenni, és ilyesztgetnek a kollégák h 300.000 km-t futas alatti kocsit vegyek, mert 300.e km futas felett motorcsere ...az meg drága én meg sóher vagyok nem tudok ennyit fizetni , benzines autoban gondolkodom max fel millát szánok rá és nem km -t szeretnek venni hanem állapotot. Köszönöm . Hogyan tudom elkerülni, hogy én legyek az év balekja? Köszi

#Autó,300.000, motor, benzin, vezérlés, vezermű #Régi autó, öreg rom, biciklim van
2021. júl. 26. 19:59
1 2
 1/14 anonim válasza:
46%
Ha benzines autóba gondolkodsz akkor 300 ezer km az sok,benzinesek akkor szogtak kifingani ha dizelt akarsz azok akár500 ezret is megtesznek motor felújitás nélkül.
2021. júl. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

" Hogyan tudom elkerülni, hogy én legyek az év balekja?"

Ennyi pénzért esélyes vagy rá.

2021. júl. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
77%
Alapvetően van abban valami, amit mondanak, bár nagyon nagyon erős általánosítás. Tény hogy az ÁTLAG benzines személyautónak ÁTLAG felhasználás mellett valahol 200-400 ezer km körül van a motor élettartama. Ez persze nem azt jelenti hogy ez után kötelezően motorcsere, felújítani is lehet (persze kérdése, megéri-e). Vsizont a kevés km sem garancia semmire önmagában, 100 ezer km alatt is simán ki lehet nyírni bármelyik motort, ha olyan a felhasználó.
2021. júl. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
92%

Nagyon egyzserű


Olyan kocsikat nézegess, keress amikben viszonylag kevesebb a kilométer


Amugy az hogy 300 ezer kilométer után motorcsere... Ez eléggé nagy butaság

Vannak jobban és kevésbé jobban sikerült motorok, és a karbantartás sem mindegy.

Előfordulhat az is akár hogy a 150 ezret futott autó motorja rosszabb álapotban legyne mint a 300 ezrett futotté


Én mindenestre azt javaslom hogy 200 ezernél magasabb futásteljesítményű autokat hagyd ki

Lehet találni kevesebbet futott autot is ocsón.

Amugy meg állapotot veszünk nem évjáratot meg kilómétert:)

2021. júl. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat. Mentek a zöldek.


Nos osztom, hogy állapotot veszünk és nem km-t, de azérta bogarata fülembe ültették :D Igyekszem kevesebbet futottat nézni, köszönöm ;)

2021. júl. 26. 21:33
 6/14 anonim ***** válasza:

"Nos osztom, hogy állapotot veszünk és nem km-t"


Általánosítás következik: Ez csak az egyik irányba működik. A kevés km-t futott autó is lehet szar, de a földet huszonháromszor megkerült autó biztos nem lesz jó.

2021. júl. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Többször leírtam anno a gyakorin:

egyik rokonom megvett egy 4 éves flottás 1.6-os benzines Focust 286 000km-rel majd két évvel később 330 000km körüli óraállással adta el. 0 hibája volt az autónak és a külső-belső állapotára alapján nem mondtad volna meg, hogy 60-80 000km-nél több van benne.


Te ilyet már nem vennél meg, mert beültették a bogarat a füledbe, ezért egy kisebb futásót inkább bevállalnál akkor is ha nem tudsz meggyőződni az óraállás valódiságáról...


Az a baj, hogy ez a kérdés felmerül és 100-ból 96 ember inkább választja a márkaszervizben végigvezetett, igazolt szervizkönyves autó helyett a fele olyan óraállású tekert órás importot, mert ott az a bizonyos bogár.

2021. júl. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 krwkco ***** válasza:

"Hogyan tudom elkerülni, hogy én legyek az év balekja?"

Vétel előtt beszéld meg a tulajjal, hogy szerelővel át akarod nézetni és csináltass kompresszió vagy veszteségmérést. Ha ezek jók és nincs rossz hangja, akkor egy ideig nem jön szóba a motor generál.

Persze a rozsdát meg egyebeket a használtautónál szokásos módon szintén meg kell nézni.

2021. júl. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"Nos osztom, hogy állapotot veszünk és nem km-t"


Ez így szépen hangzik, de nyilván van egy élettartam, futásteljesítmény ami ígyis-úgyis baromi sok lesz.


Persze lehet itt jönni a "kimegy a világból" kocsikkal.

Csak hát az meg nem félmilliós járgány lesz...

2021. júl. 27. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat! 8-as lehet ezeket megcsináltatom.


7! Mindenben igazad van, igyekszem nem kulfoldrol hozottakat nézni, de a végig vezeett szervizkonyves ritkabb :D legalabbis a félmillas arkategoriakban :D

2021. júl. 27. 00:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!