Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha valaki azt mondja magáról,...

Ha valaki azt mondja magáról, hogy tud vezetni, vagyis jó sofőr, akkor kicsit sokat gondol magáról az illető?

Figyelt kérdés

Vannak vezetők, akik kimondják magukról, céloznak rá, ha szóba kerül, hogy márpedig ők jobbak az átlagnál. Na igen, az emberek többsége így gondolkodik magáról.

Jómagam csak úgy kérdeztem már meg naponta vezető, jóformán hivatásos sofőröktől, hogy ők tudnak jól vezetni? S a válasz némelyiküknél nem volt. Valójában ők tudják milyen nehéz is ezt valóban profin, jól csinálni?



2021. júl. 29. 20:00
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Én bőven 1 millió km felett járok, volt sok autóm, és mindig is nagyon érdekeltek az autók, ezekmiatt első perctől már úgy gondolom, jól ment a vezetés, meg mások is mondták. De sosem mondom azt magamról, hogy nagyon jó vagyok, meg hogy jobb vagyok másnál. Mai napig látom magamban a hibákat, néha bénázok, hosszú utakon nem tudom mai napig jól kontrollálni a figyelmem, és 2 autót is sikerült tetőre állítani (egyik sem saját hibámból). Aki meg nagyon beképzelt ilyen szempontból, mert ilyenek is vannak, azok a legrosszabbak.
2021. júl. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem ez attól függ ki mondja és ki mit ért vezetési tudás alatt.


Páldául BP-i autósokon volt egy "vitapartnerem" aki kifejtette, hogy ő lendületesen közlekedik, lecsap a lehetőségekre, gyorsan reagál, jó a reflexei. A leírása alapján az a tipikus "paraszt" közlekedő aki az egyik legrosszabb az utakon mert reflexből meggondolatlanul vezet. A többi vezetőnek esélyt sem adva a reagálásra.


Vagy sokak vezetési tudása kimerül a "takarodjatok csicskák" vezetésnél. Aki azt gondolja, hogy mindenki más beszari, tötymörgős ő pedig "mer" menni. Aztán a tudása pontosan addig tart ameddig csak a gázt kell nyomni és az első teljesen mindennapos helyzetből hatalmas balesetet okoz, mert ugye néha a féket és az agyunkat is használni kellene.

2021. júl. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
71%

Vagy volt "hivatásos sofőrrel" dolgom Oszkáron.


Belültem mögé, végig halálfélelmem volt konkrétan. Egész úton a csaja mutogatta neki a facebook ismerősök képeit, videóit. Közben a srác 160-170-el tolt le mindenkit M3-ason. Mindenkire dudált, mindenkire villogott. Még ki sem mentek előle, már mellettük volt sávon belül.


Megnéztem a róla írtakat, mások is írták, hogy "lendületesen vezet" meg "gyorsan hazaértünk". Volt egy-két negatív komment akik leírták amit én magam is tapasztaltam. Leírta valaki, hogy a jobbról előzés majd büntetőfékezés nem tartozik az ő értékrendjébe.


A srác válasza mindenre az volt, hogy aki fosik ne ülnön autóba és ő amúgy is hivatsos sofőr neki senki ne pofázzon a vezetésről.

2021. júl. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
73%
Az én tapasztalatom is az, hogy akik hangoztatják, milyen jól vezetnek, azok többnyire agresszívan vezetnek, de nem jól... amit jellemzően nem ismerek el, mindig a másik a hülye.
2021. júl. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%

Amúgy részemről a tud vezetni valaki az arany középút.


Nem sokat hibázik, nem sokat bénázik, nem megy se lassan se gyorsan, aki képes határokon belül közlekedni. Mert szerintem valahol az is az érettség és jó sofőrség jele, hogy időnként elengedjük a "dühünket" nem megyünk bele adok-kapokba, nem borul el az agyunk.


Mert sajnos a sofőrök jelentős része konkrétan idegbeteggé válik a legkisebb vélt vagy valós sértéstől is.


Illetve szerintem fontos a defenzív és előrelátó vezetés, amikor figyeljük mit csinálnak körülöttünk és igyekszünk előre helyezkedni, kimaradni a "buliból".


Illetve a másik, hogy tanul a hibáiből. Hiszen mindenki hibázik, mindenki figyelmetlen néha. Csak nem mindegy, hogy tanul belőle és elkerüli vagy szarik bele mert fel sem fogja mit csinál és nem vállalja a felelősséget. Szerintem érett gondolkodású ember időnként fel kell ismerje, hogy igen, ezt itt most én rontottam el.


Amit én látok:


Nekem általában mások mondják, hogy jól/biztonságosan vezetek. Emellett persze hibázok én is.


Én azt látom, hogy általában megköszönik az emberek a manőverem, és nem dudaszóval/villogással jeleznek. Ez nem azt jelenti, hogy elsőbbségemről lemondva boldog-boldogtalant segítek. De igyekszem segíteni a másikat.

2021. júl. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%
Aki ezt mondja magáról az általában pont nem jó sofőr.
2021. júl. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
72%
Épp ellenkezőleg. Általában azok mondják ezt, akiknek ,,vérükben van a vezetés”.
2021. júl. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
59%

"Én azt látom, hogy általában megköszönik az emberek a manőverem, és nem dudaszóval/villogással jeleznek. Ez nem azt jelenti, hogy elsőbbségemről lemondva boldog-boldogtalant segítek. De igyekszem segíteni a másikat."

Jaa, na igen, ez a másik. Az én haverjaim is idegbetegek a volánnál. Mindenkit szidnak, dudálnak, türelmetlenek, néha még át is kiabálnak. Nem értem, komolyan. Én olyan szinten nem tudom felhúzni magam semmin, hogy soha nincs semmi konfliktusom senkivel. És mivel így állok hozzá a közlekedéshez, valahogy velem is szinte sosem történik olyan, hogy leszorítsanak, direkt elémvágjanak, ledudáljanak, stb. 1es voltam.

2021. júl. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
59%

Én is azt figyeltem meg, hogy akik ezt mondják magukról, azok általában erőszakosan, agresszíven vezetnek, nem látják át a közlekedési szitukat, csak önző módon mennek.

Kettős mércével mérnek: Ledudálják, leanyázzák a másikat valami apróságért, majd ugyanazt megcsinálják pár perc múlva.

Pl. ha valaki kihajt elé, akkor rágyorsít, dudál és mutogat, fordított esetben viszont elvárja, hogy szó nélkül lassítson a másik.

Aki gyorsabban megy nála, az "száguldozó őrült", aki lassabban, az "mazsola".

Általában az alap fizikához is buták. Szent meggyőződésük, hogy a fél másodperces követési táv elegendő lesz vészfékezés esetén is vagy az, hogy az ABS, ESP stb. igazából hülyeség és ők sokkal jobban tudnák irányítani az autót nélküle. A lendületből előzés sem megy nekik, inkább belemásznak a másik fenekébe és úgy kezdenek előzni padlógázzal.

2021. júl. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
79%

Vannak ismerősök/barátok az autósportban, de érdekes módon még egyiktől sem hallottam soha, hogy milyen jól vezet.

(pedig akad köztük Magyar Bajnok is)

A szomszéd srác viszont már többször kifejtette hogy mennyire ügyes/gyors/preciz.....stb.

(jogosítványa.......jah' neki olyan nincs) :D

2021. júl. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!