Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 15 éves Skoda Fabia 1.2...

15 éves Skoda Fabia 1.2 HTP-re megéri 15"-os alufelnit + jó állapotú használt Bridgestone gumit venni 90-ért?

Figyelt kérdés

A jelenlegi acélfelni (gyári 14 colos) elég rossz állapotban van a gumis szerint (üt) és a gumi is valami sok éve használt Kingstar gumi.

Ezért javasolta, hogy szerencsés lenne cserélni. Felnit is mutatott 60-ért (+gumit 32-ért), de nem tudom megéri megvenni.


A mostani csak rossz állapotú viszont nézegettem neten alufelniket és van ami sokkal olcsóbb van ami nagyjából ennyi (természetesen használt).


Alternatív megoldás lehet zsír új acélfelnit venni (de az újonnan 52 ezer forint a 4 db) és egy acélfelninek csak nincs olyan értéke és kinézetre sem jó, mint kicsivel többért egy alufelni.


Mit tennétek a helyemben?



2021. júl. 30. 17:55
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
maradnék a 165/70r14 nél
2021. júl. 30. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem is maradj a 14-esnél:

- a gumi ballonosabb, ez a magyar utakon nem árt (az 1.2HTP menettulajdonságai nem indokolják a sportosabb "peres" gumit)

- a 14-es méretek általában olcsóbbak


Az olcsó alufelnik nem (sokkal) könnyebbek, mint az acélfelnik, így műszaki előnyük nincsen, csak esztétikai lehet, de ez természetesen egyéni ízlés kérdése.


Biztos, hogy mind a négy jelenlegi felni kuka? Ha mondjuk kettő jó, akkor elég csak két újat venni.


Használt Bridgestone helyett én inkább egy második vonalbeli új gumit vennék, de lehet, hogy ez csak az én hülyeségem.


(egy 16 éves Fabia tulajdonosa, 14-es acélfelnivel)

2021. júl. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!