Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi baja lehet az autómnak?

Mi baja lehet az autómnak?

Figyelt kérdés

Az autó egy 99-es Ford Focus 1.4 benzin 16v


Eddig csak ingadozott az alapjárat ha bemelegedett aztán elkezdte hogy hidegen nehezen indul és valamelyik henger valószínűleg nem megy, ha beindul ingadozik az alapjárat és teligázra sem akar járni valamelyik henger, csak kb 10mp múlva.

Hol keressem a hibát? Injektor? Gyertyák?



2021. aug. 4. 06:31
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

#8 Nem, én csak azt kérdeztem meg, kíváncsiságból csupán, hogy miért ragaszkodnak az emberek a nem különleges régi autókhoz, költenek rá vagyonokat, hogy nem újítanak be egy mondjuk 8-10 évvel fiatalabbra, saját érdekében. Semmi csúnya nem volt igazából benne, mert tényleg csak kíváncsiság volt, attól függetlenül hogy nem a kérdésre válaszoltam valóban... Viszont az felbosszantott hogy törölték, ezért méregből vágtam oda válaszomat. Ennyi történt.


Manapság is látok még 20+ éves kocsikat szaladgálni, de legtöbbször siralmas állapotban, és nem csak romák által hajtottakról beszélek... Azokra kifejezetten haragszok mikor többszörös bontószökevényekkel szaladgálnak, és hagyják is őket szaladgálni (emisszió meg közlekedésbiztonság mi...?), 150-200 ezer forintos vashulladékkal konkrétan.


Aki meg merészel 2-3 km/h-val többel menni a modernebb, jó fékrendszerű autójával azt kiszedik a sorból, vagy szép fotókat készítenek róla.


Egyébként anno az Audi 80-as kocsink is ezt csinálta, volt hogy már két henger sem ment, hiába lett gyertya cserélve benne. Egy darabig ment majd megint kimaradozott, végül apám valamit csinált vele, de kölök voltam nem tudtam mit.


Sajnálom hogy releváns választ nem adhatok.

2021. aug. 4. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

“általában benzinesnél nem romlanak el.”


Nekem pl. állásban romlott el, persze nem modern elektromos, hanem régi k-jet a maga idejében. Letettem novemberben, márciusban elővettem és már kihagytak a hengerek, nem porlasztottak szépen, és semmi csodaszer nem segített, csak csere.

2021. aug. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Motor vezérlő is rendetlenkedhet.

Illetve benzinszűrő, levegőszűrő.

Lehet falsot szív valahol.

Sok a hiba lehetőség.

Gyújtás ál szoktam kezdeni mert néha eléggé banális, hogy némi oxidációs illetve kopott, elöregedett alkatrész cseréje után megy minden rendben...

2021. aug. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!