Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó eladással kapcsolatos...

1101gyongyigodo kérdése:

Autó eladással kapcsolatos kérdés??? . Adásvételi nem jó. Forgamit nem vitték el. ???

Figyelt kérdés
Eladtam az autómat. Minimális összegért. Mi donornak szántuk, de lábon vitték el, hogy ők mit kezdenek vele nem tudtuk meg több dolgot is mondtak. Szovak eladtuk, de a forgalmi itt felejtették egyből hívtuk őket de nem vették fel. Írtunk sms-t arra reagáltak hogy másnap jönnek érte, hát nem jöttek. Viszon az adásvételi el is volt probléma. A tanú aki a vevő apja volt nem látszik az alaoras(nem tudtam hogy mind a 4lapon külön alá kell írni elcsesztem) nem tudjuk őket elerni. A kormanyablakba le akartam jelenteni az eladást de így a tanúk miatt azt mondják nem lesz jo. Szoval ha használják az autot minket büntetnek meg. Mi a teendő ilyen esetben? Megoldás lehet ha véglegesen kivonatjuk az autot a forgalomból?

2021. aug. 10. 17:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Tehát ha jól értem azért nem fogadják el mert az egyik példányon halvány/nincs aláírás?

Először próbáljátok meg megint felhívni őket. Elmondjátok a problémátokat. Hogy visszajönnek-e aláírni, az kiderül. Ha nem jönnek, esetleg "okosba" aláírni lehet, gondolom egy aláírás minta van, megpróbálsz a másik lapra egy hasonló aláírást véghezvinni amilyen az ő aláírása. Lényeg, hogy ne nagyon térjen el az övétől, hogy ne tűnjön fel.

Ha megvan akkor le tudod jelenteni, és őrizd meg az adásvételit utána, mert ha szélhámosak és büntetés jön az autóval kapcsolatosan akkor az adásvételivel tudod magad mentesíteni.


Végleg kivonatni te már nem tudod, ahhoz bontóba kellett volna vinni a kocsit. Ha nem íratják át, akkor egy idő után hivatalból ki lesz vonva ideiglenesen a kocsi a forgalomból.


Legalább tesók voltak?

2021. aug. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 krwkco ***** válasza:

Ha kivonatod a forgalomból, akkor még nincs megoldva, hogy el legyen bontva. Bontási igazolással. Bármikor számon kérhetik tőled, hogy hol az autó.

Viszont szerintem ahhoz, hogy az eladási szerződés teljes bizonyítóerejű magánokirat legyen, nem kell, hogy minden példány azonos legyen. Csak az a lényeg, hogy a vevő aláírta és két tanu tanusítja, hogy az aláíró Te voltál és az eladó. Ha "véletlenül ott volt még valaki" aki előtt az aláírók igazolták magukat, akkor az egyik példányon Ő is lehet tanu.

De azért kérdezz meg erről egy ügyvédet.

2021. aug. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Nem maradt nálad olyan példány, amin látszik az aláírás? Azt az egyet kellene leadni okmányirodában.
2021. aug. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

#2

Ha írószer boltban vett itatós nyomtatványt, az minden írást átvisz, kivéve az aláírásokat. Szóval ott vannak a tanú adatai, csak nics aláírása.

2021. aug. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Eladó és vevő aláírása is hiányozhat, ha nem írták alá mind a négy példányon.
2021. aug. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
ha ennyire lesz@rják akkor írd alá te
2021. aug. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Írószer boltban vett indigós papírt vettem. Az eladó és a vevő mind a 4oldalon aláírta de a tanúk nem nem tudtam hogy azoknak is mindegyik oldalt kell alairni. Az első oldalt írták csak alá de úgy az ment a vevőnek viszont ami nálunk marad azon nagyon halványan látszik. És az úgy intéző azt mondta ez probléma lehet. 2napja hívjuk őket de nem érjük el őket ki van kapcsolva a telefon. Igen első válaszoló tesók voltak :/
2021. aug. 10. 19:43
 8/18 anonim ***** válasza:
valószínű gyakorlatiasak voltak ezzel a manőverrel. vajon miért van mindig új kocsijuk?
2021. aug. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Nem tudom sajnos. Figyelmetlen voltam. Holnap megyek be az az kormanyablakba leadom a papirt. Nem hiszem hogy el fogom tudni érni őket 2napja hivogatjuk őket. Plusz a forgalmi miatt is hívtuk de semmi..
2021. aug. 10. 19:50
 10/18 anonim ***** válasza:

1. Próbálgasd telefonon, de ez szerintem nem fog bejönni


2. Írd alá te a szerződést


Valószínűleg elég hamar jönni fognak a büntetések, és mivel nincs lejelentve az adás-vétel, jelentsd be, hogy ellopták az autódat...



Sajnos tesókkal üzletelni elég nagy hiba, direkt nem írta alá a tanú, hogy majd ezzel ők jól járjanak.

2021. aug. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!