Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó eladással kapcsolatos...

1101gyongyigodo kérdése:

Autó eladással kapcsolatos kérdés??? . Adásvételi nem jó. Forgamit nem vitték el. ???

Figyelt kérdés
Eladtam az autómat. Minimális összegért. Mi donornak szántuk, de lábon vitték el, hogy ők mit kezdenek vele nem tudtuk meg több dolgot is mondtak. Szovak eladtuk, de a forgalmi itt felejtették egyből hívtuk őket de nem vették fel. Írtunk sms-t arra reagáltak hogy másnap jönnek érte, hát nem jöttek. Viszon az adásvételi el is volt probléma. A tanú aki a vevő apja volt nem látszik az alaoras(nem tudtam hogy mind a 4lapon külön alá kell írni elcsesztem) nem tudjuk őket elerni. A kormanyablakba le akartam jelenteni az eladást de így a tanúk miatt azt mondják nem lesz jo. Szoval ha használják az autot minket büntetnek meg. Mi a teendő ilyen esetben? Megoldás lehet ha véglegesen kivonatjuk az autot a forgalomból?

2021. aug. 10. 17:51
1 2
 11/18 krwkco ***** válasza:

Szerintem az indigós aláírás akkor sem joghatályos, ha látszik. Aki indigóval ír alá, az nem látja, hogy mi van az alsó lapon, ezért nem tudja mit ír alá.

Ha az indigós aláírást feljavítod, az magánokirat hamisítás. (Kivéve, ha az eredeti aláíró mellette újra aláírja tollal.)

És ha van még egy tanud, aki "jelen volt", akkor nem kell azonnal aláírnia, ez nem követelmény. Megteheti néhány nap múlva is. De kérdezz meg egy ügyvédet.

Vagy írj egy tértivevényes levelet a vevőknek, hogy ha nem lépnek veled kapcsolatba, vagy 15 napon belül nem veszik a nevükre az autót, akkor feljelented őket.

2021. aug. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

#7

Írd felül, amíg látszik. Ott csak a papír nyomódik át, nincs indigó.


Kivonatással semmit sem érsz el, ha ők át sem akarták írni. Neked jönnek akkor is a büntik. Még rosszabb is, mert forgalomból kivont járművel "közlekedsz".

2021. aug. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 krwkco ***** válasza:

#10

"Valószínűleg elég hamar jönni fognak a büntetések, és mivel nincs lejelentve az adás-vétel, jelentsd be, hogy ellopták az autódat..."

Nem vádolhatja őket lopással, mert náluk van egy tökéletes szerződés.

Csak az átiratás elmulasztásával.

2021. aug. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
De az adásvételi 2masolata nálam van azzal csak tudom bizonyítani hogy eladtam. És ott a vevő aláírása mindegyik peldanyon. Egyik tanú a párom volt nyilván az látszik átirata. Amúgy mi az autot kivontuk ideiglenesen meg pár hónapja ezt jeleztük nekik.
2021. aug. 10. 20:44
 15/18 krwkco ***** válasza:

"De az adásvételi 2masolata nálam van azzal csak tudom bizonyítani hogy eladtam."

Ezt most mire mondod? Kinek akarod bizonyítani? Most egyetlen hatóság sem foglalkozik ezzel. Ha nem lépsz tovább rendezetlen marad az ügy. Ha 5 év múlva megtalálják a roncsot egy természetvédelmi terület közepén és az alvázszámból megállapítják, hogy a Te neveden van, akkor fogsz kezdeni bizonyítani? Egy nem közhiteles szerződéssel?

Most kell lépned valamit.

2021. aug. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Ma voltam bent a kormanyablakba. Azt mondta ott az úr, hogy le adják a papirt ha úgy elfogadjak hogy halványan látszik akkor oké. Ha nem akkor fogunk kapni postán egy olyan papírt, hogy elutasitottak akkor be fognak minket is idézni meg azt is aki megvette és be kell hozza az adásvételi saját példányát ha be hozzá oké. Ha nem akkor kivonjak véglegesen a forgalomból az autot.
2021. aug. 11. 19:35
 17/18 anonim ***** válasza:
A lényeg, hogy innentől te már rosszul nem járhatsz. Szorítok, hogy simán menjen minden.
2021. aug. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Remélem én is. Köszönöm szépen mindenkinek :)!!
2021. aug. 11. 21:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!