Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Létezik 2008-tól gyártott...

Létezik 2008-tól gyártott megbízható autó, amikbe ha szakad a szíj semmi gond nem lesz? Ilyen csak a 8 szelepes autóknál van gondolom?

Figyelt kérdés

pl: renault 1.5 dci 8v

vw 1.6 8v benzin


2021. aug. 13. 14:50
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
71%
#10 Igen ugyanezt írtam én is. De te először nem ezt írtad, hanem hogy a vezérlés hajtja a hosszbordásszíjat. Ez így ilyen megfogalmazásban oltári marhaság. Ha hülyeséget mondasz, akkor ne csodálkozz rajta, ha valaki szóval teszi, hanem inkább írd le normálisan azt, amit akarsz.
2021. aug. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:
Okoska, ha szakad a vezérműszíj, akkor fog forogni a hosszbordás szíj ugyan úgy, mintha mi se történt volna? Segítek, nem. Úgyhogy azt ajánlom nézz egy másik kérdést, amire tudsz is válaszolni. Erre ezek szerint nem tudsz, mert még egy motorkódot se hallottam.
2021. aug. 13. 16:22
 13/35 anonim ***** válasza:
83%

hagyjátok, csak egy ostoba troll.

Fingja nincs az autó felépítéséről, leír egy duplafalú baromságot (a hosszbordást a vezérműszíj hajtja a főtengelyrő), amikor erre valaki figyelmeztette, megpróbál kihátrálni úgy, hogy mindenki mást lehülyéz. Szó szerint azt írtad, hogy a vezérműszíj hajtja a hosszbordás szíjat, ami pedig hülyeség.


Na figyelj te nagyarcú kotonygári manöken: ha szakad a szíj, a motor még forog tovább, mivel összeköttetésben van a kerekekkel. Így egyben megcáfolom egy mésik hülyeségedet is: "max ha 30km/h körül szakad akkor megúszhatja". Nem úszhatja meg. Ha szakad a vezérlés, akkor úszhatná meg, ha a motor főtengelye megállna a következő fél fordulaton belül. Nem fog. Mivel mint írtam, összeköttetésben áll a váltón keresztül a kerekekkel. Lejtőn, motorféküzemben a főtengely még akkor is forogni fog, ha három darabba repedt a hengerfej, eltörtek a hajtórudak, és a himbák törmeléke tölti be a szelepfedél alatti területet, és a hajtórudak kiütötték a blokk oldalát, mindaddig hajtani fog a hosszbordás szíj, lesz töltés és lesz klíma, ameddig a blokk és a főtengely egy darabban van, és az autó meg nem áll.


Te jössz, nagyeszű!

2021. aug. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
56%

"Sajnos a vezérléskészletek, amiket ma árulnak silány minőségűek vagy már újonnnan is selejtesek gyakran."

forrás?

2021. aug. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
68%
Amúgy miért nem lehet kérdezőt pontozni? Sosem értettem.
2021. aug. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 A kérdező kommentje:
Szerinted ha szíjszakadás után ugyanúgy forog a motor mintha mi se történt volna, azért ott vannak bajok. Nyilván egy darabig fog gurulni még de ennyi. Ha a vezérműszíj nem forgatja a motort, akkor a hosszbordás szíj se forog hülyegyerek. Egyszóval okoskodj anyukádnak. Ellenben akkora szakértő vagy, hogy a kérdésemre még mindig nem sikerült válaszolnod.
2021. aug. 13. 18:15
 17/35 A kérdező kommentje:
Ha nincs szíj, szerinted a vezérműtengelyt mi forgatja?
2021. aug. 13. 18:25
 18/35 anonim ***** válasza:
100%

"Ha nincs szíj, szerinted a vezérműtengelyt mi forgatja?"

Jelen esetben amig meg nem áll a jármű vagy ki nem nyomod a kuplungot

az autó mozgási energiája.

2021. aug. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 A kérdező kommentje:
18. Na végre egy értelmes válasz. Ja, most látom csak, hogy ezt nem te írtad.
2021. aug. 13. 18:48
 20/35 anonim ***** válasza:
55%

#18 vagyok

#13-as ugyan ezt írta csak bővebben.

"ha szakad a szíj, a motor még forog tovább, mivel összeköttetésben van a kerekekkel. "

2021. aug. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!