Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyi idő alatt csinálnak...

Mennyi idő alatt csinálnak meg egy vezérműszíj szakadást? Azt is bele értve hogy mindent cserélnek amit ilyenkor szükséges. Egy hét alatt kész van?

Figyelt kérdés

#vezérműszíj #szakadást
2021. aug. 24. 07:39
 1/9 anonim ***** válasza:

Az attól függ hogy milyen baja lett ettől.

Mert ha a szelepek belevertek a dugattyúba vagy a szelepek, szelepszárak elgörbültek, akkor az sokba és sok időbe telik megcsinálni.

Sőt akár komplett hengerfej csere is lehet.

De ezt mind csak megbontás után lehet megmondani.

2021. aug. 24. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 krwkco ***** válasza:
54%
Ha nem hidrotőkés a motor akkor az elállítódott szelephézagok mutatják, hogy a szelepek ütköztek-e a dugattyúkkal. Ha ez rendben van, akkor elég kompressziót mérni és vezérműszíjat cserélni.
2021. aug. 24. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
Egy héten belül hozzá sem nyúl a szerelő, több hónapra való meló áll minden műhely előtt.
2021. aug. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen típusú motor.

Ha a szelepek működését szabályozza a szíj, akkor szakadástól a motor teljesen tönkre mehetett. Ezt motorcserével, vagy teljes szétszereléssel, dugattyúk, szelepek cseréjével lehet javítani. Ha ilyen motorod van, lehetsz még szerencsés, de valószínű a GTK.

Ha nem, akkor csak az időzítést kell újra beállítani, görgőket és feszítőt cserélni. Ez pár órás munka.

2021. aug. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 krwkco ***** válasza:

#4

"Ha a szelepek működését szabályozza a szíj, ..,"

A vezérműszíj minden motorban a szelepek működését szabályozza. De vannak ún. non-interference motorok, főleg a hengerenként két szelepesek között, ahol a dugattyúk és szelepek nem mozognak be ugyanabba a térbe. Ezek garantáltan nem károsodnak egy vezérműszíj szakadásnál.

2021. aug. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a szakmai válaszát, sokat segített!

Közben már nagyjából tudom a választ a kérdésemre. Autópályán 120 - szal előzve történt a hiba (tudom ezt nem írtam le a kérdésemnél) szóval 16 szelepes, így teljes hengerfej csere lesz meg miegyéb... Igen, tényleg tele vannak a szerelők munkával ez valóban így van. KB 10 autó ott állt a műhelyben és előtte, de! Mivel kifizettem a szükséges alkatrészek árát ezért így engem előre vettek a listán. Ha fizetsz, akkor csinálják a kocsit, ha nem akkor várnod kell. Így kB jövő hét közepére ígérte a szerelő hogy készen lesz, de nem fix az időpont, mert ez kemény meló lesz. És igazatok van, tényleg nagyon nagyon zsebbe nyúlós a dolog 😞😞

De nincs pénzem másik autóra és különben is imádom ezt az én kis huszonéves ótókámat és szeretném még minél tovább használni.

2021. aug. 25. 09:01
 7/9 krwkco ***** válasza:

Mit mondtak, mennyibe fog kerülni?

Felújítják, vagy bontott hengerfej lesz?

Egyébként egyetértek, hogy idős autónál lehet értelme a nagyösszegű javításnak. Nem az számít, hogy az autó árához képest mennyibe kerül. Az az eldöntendő kérédés, hogy az eladási ár+javítási költség árért kapsz-e hasonló használati értékű és megbízhatóságú másik autót. Ha nem rozsdásodik és Neked megfelel, megéri javíttatni.

2021. aug. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
2 kiló. Eddig. A fentmaradó összeget akkor, ha teljesen készen lesz (munkadij és még egy - két alkatrész ami közben cserére szorul). Igen, mindenki azt mondja hogy megéri megcsináltatni, és én is így vagyok ezzel. Minimális a rozsdásodás rajta. Nekem teljesen megfelel az autó, nem baj, hogy öreg,elvisz bárhová,megbízható, ha rendben van 👌 😊
2021. aug. 25. 10:03
 9/9 A kérdező kommentje:
Krwkco, bocsi kihagytam :felújítás lesz, mert a bontott hengerfej nem megbízható. Még évekig szeretném használni az autót és nem biztos hogy jó ötlet bontóból venni egyet, ami valamilyen szinten zsákbamacska.
2021. aug. 25. 10:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!