Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mikor szükséges cserélni a...

Mikor szükséges cserélni a váltóban az olajat?

Figyelt kérdés
Most vettem egy 99-es mercedest, fél automata váltós, de a hármast olyan "golyósan" veszi be néha, néha meg vajsimán, azon gondolkodom nem kellene-e új olaj a váltóba? Nem tudom mikor volt cserélve, egyáltalán volt-e. 280 ezer kilométer van az autóban.

2021. aug. 27. 20:47
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
82%
Na ezt a mercit nem szabadott volna megvenned :(((
2021. aug. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
55%
Ezt kár volt megvenni
2021. aug. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
59%
Sajnos igen, messze híres egy váltó ez, annyira rossz.
2021. aug. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
A vége úgyis olajcsere lesz. Odafigyelve arra, hogy az a fura formájú fémdoboz, ami tartalmazza az olajat, az is ki legyen cserélve az olajjal együtt. Javítás... majd nézd meg egy váltójavítás óradíját.
2021. aug. 28. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
22%

Ez nem az amiről itt sokan beszélnek. Ufyan olyan váltó, mint a kézi, csak nem kell kuplungolni. 2 hibája lehet, vagy a kuplung kopott el, vagy az a szenzor ami a kuplung vastagságát vizsgálja. De mivel néha jó, néha nem, ezért valószínű a szenzor a hibás.

Volt ilyenem ugyan ezzel a hibával. Még annó bontóban 20e ft ért vettem bele ezt a szenzort. Lehet már sokkal olcsóbb, mert ez tíz éve volt.

2021. aug. 28. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

A gépkönyv szerinti periódussal.

Ha nem ismered az előéletét, akkor pedig vásárlás után azonnal. Mint a vezérlés és motorolaj

Mondjuk ha ilyen öreg autóra futja csak, akkor nem szabad szarakodó váltóval megvenni, mert könnyen gazdasági totálkár lesz.

2021. aug. 28. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
#15 Tudom, igazad van, ez nem automata, hanem úgynevezett szekvenciális, automatizált kézi váltó.
2021. aug. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

15# vagyok. Látom lepintoztak, de ahogy olvasom a hozzászólásokat (kinek nem inge ne vegye magára), tudatlanok ebben a témában. Jellemző mjuk erre az oldalra. Ilyen autót se látta amiről szó van és úgy osszák az észt.

Nem az ész osztással van bajom, hanem azzal, hogy fingjuk nincs miről beszélnek.

2021. aug. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Ez nem cvt, meg autómata, meg ilyenek. Ez kéziváltó, annyit segít rajta egy olajcsere, mint egy kéziváltón. Semmit. Itt a kuplung van automatizálva.
2021. aug. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!