Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha épp egy autobaleset mellett...

Ha épp egy autobaleset mellett mennél el, megállnál, hogy segits?

Figyelt kérdés
2021. aug. 29. 23:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%
Attól függ milyen baleset. Csak egy koccanás, vagy 100-zal frontális, rohadtul nem mindegy. Ha látod hogy elvannak egymással, beszélnek stb. akkor én meg sem állnék, ha meg nem látni semmit akkor nem is gondolkodnék, félreállnék. Aztán lehet alkalmazni amit tanultál elsősegélyen, hogyha kell. De egyébként ha valaki csak áll az út szélén, elakadásjelzővel/nyitott motorháztetővel, állj meg neki is. Nagyon jól tud esni ha az 500 autósból aki elmegy melletted legalább 1 ember akar segíteni a bajban. Ha meg már intézkedett, vagy nem kell segítség, akkor is legalább elkönyvel egy rendes embernek aki próbál segíteni.
2021. aug. 29. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
98%

Akkor állnk meg, ha:

1. Olyan mértékű a baleset, ahol történhetett személyi sérülés. Ha látom hogy jól vannak, ott írják a motorháztetőn a bejelentőt stb. akkor nem állok meg.

2. Nem áll már ott 8 másik autó, mert kilencediknek megállni tök fölösleges. Én sem tudok többet, mint bárki más akit átrúgdostak a kötelező elsősegély vizsgán.

2021. aug. 29. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
75%
2021. aug. 30. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
97%

Rengeteg dologtól függ.

Elsősorban a baleset nagyságától. Ha láthatóan senkinek sincs semmi baja és/vagy már többen is segítenek, akkor nem állnék meg, maximum ha elsőként érek oda a helyszínre akkor megkérdezem, hogy minden rendben van-e, tudok-e segíteni. Nem feltétlen elsősegélyre gondolok, hanem mondjuk felajánlom a telefonomat egy telefonálásra a hatóságoknak/férjnek/szülőnek/gyereknek.

Ha nagyobb a baleset (potenciális halál), akkor tizedikként is meg fogok állni, mert ha ne adj Isten 11 sérült van, akkor jól jöhet a segítségem.

Nem baleset volt, de múltkor kerékpárral voltam, amikor egy másik biciklis durrdefektet kapott. Tudtam, hogy segíteni nem igazán fogok tudni (nincs nálam belső, tök más bicikli, nem igazán értek hozzá), de megálltam megkérdezni, hogy meg tudja-e oldani. Mondta, hogy köze lakik, de ha nem így lett volna, akkor lehet, hogy nincs nála telefon/nincs mobilnetje és tudtam volna segíteni egy szerviz keresésében vagy tudott volna hívni a telefonomon segítséget.

Szerintem bármi is történik, mindenképp érdemes megállni legalább egy ,,Minden rendben? Tudok segíteni?” erejéig. Az elszenvedőnek jól fog esni akkor is, ha nem tudsz/kell segíteni, de mint mondtam, az elsősegély kivételével számtalan más dologban is lehet szükség segítségre.

2021. aug. 30. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
97%
Ha a kérdés úgy értendő, hogy én vagyok az első odaérkező akkor igen. Ha a sokadik, akkor is és ha még kellek akkor maradok. Ha már ott a rendőr, mentő meg más is, akkor nagy ívben kerülnék mint mindenki más.
2021. aug. 30. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
84%

Ha úgy érzem tudnék érdemben segíteni, akkor igen.

Ellenkező esetben nézelődés nélkül, minél gyorsabban továbbhajtanék.

2021. aug. 30. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
96%
Ha éppen előttem történik, azaz én érek oda először, akkor persze. Ezen nem is gondolkoznék, szerintem ez evidens. Vagy legalábbis annak kellene lennie.
2021. aug. 30. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
83%

Volt ilyen, 2 kocsival a baleset utan erkeztünk, fejtetőn álló füstölő kocsi, nem volt kérdés, rohantunk mindketten.

De már voltak ott mások is, akik közben hívták a mentőket, a fejen alló kocsiban már nem volt ember.

Szerencsére csak a köcsög okozó volt beszorulva a szarjába ott nyöszörgött (2 szembejövő kocsit lökött az árokba előzés közben)

Majd a tűzoltók kivágják, kicsit félrerúgtam a törmelékét, aztán mentünk tovább.

2021. aug. 30. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha látom hogy már vannak ott, és nem csak bámészkodnak hanem segítenek is többen, illetve nem nagyon komoly, akkor nem.


Amúgy igen. Legutóbb pont mögöttem csúszós úton egyik pillanatról a másikra beborult az árokba mögöttem egy régi Ducato, akkor egyből satu és futottam oda, szerencsére pont egy munkásbrigád is jött szembe, együtt kikaptuk a szélvédőt és ki tudott szállni a nő aki vezette. Nem lett baja egy-két közepes vágáson kívül, mert kitört az oldalsó ablaka amire ráborult. Ott jó volt, hogy voltunk ennyien :)

2021. aug. 30. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

persze és egyébként a legtöbben megállnak

múltkor az egyik körforgalom közepén fetrengett valami berúgott csöves, mindenki, de szó szerint mindenki megállt megnézni hogy mi van, de addigra volt már ott vagy 10 ember segíteni (vagy megnézni hogy mi van), szóval ment is tovább mindenki, de tényleg mindenki megállt megkérdezni hogy minden oké-e

2021. aug. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!