Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van itt még olyan ember aki...

Van itt még olyan ember aki vezetett Skoda 120 autót? Szerettétek? Mik voltak az előnyei és a hátrányai a többi akkori autóhoz képest?

Figyelt kérdés
A fiatalabbak (20, 30 évesek) kedvéért leírom, ez egy régi autó, a rendszerváltás előtt gyártották a csehszlovákok és már nagyon kevés van belőlük a magyar utakon. A régi Ladákkal ellentétben a régi Skodáknak Magyarországon nincs nagy rajongótáboruk.
2019. márc. 7. 22:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Vezettem, 120-assal csináltam a jogsit is. A farmotor miatt szervó nélkül is elég lazán lehetett kormányozni.
2019. márc. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én is szerettem, 80-al kiment a világból, csak 100.000-ként huvelyezni kellett...
2019. márc. 7. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
63%

Hóban is elment.

Viszont volt olyan, hogy szó szerint alákapott a viharos szél egy bukkanón és félig átdobott a másik sávba, mivel gyakorlatilag az összes súly hátul volt.

A mai fiatalok el sem tudnák indítani - gázpedál pumpálás, szivató.

2019. márc. 8. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 JulesTS ***** válasza:
42%

Sokáig volt 120-asom. Tuningoltam is rendesen. Az 50Le-s vasfejes blokkból 70Le-t csiholtam ki.

Leírás:

[link]

Képek:

[link]


Aztán amikor elcsavarodott a blokk, került bele egy Favorit motor, meg karosszéria felújítás után kapott új fényezést :

[link]

[link]

[link]

[link]

2019. márc. 8. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Hallgasd meg Badár fellépését az egyik tavalyi Parkoló Parádéról, előnye nincs, hátránya bőven.
2019. márc. 8. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 D. Brasco ***** válasza:
0%
Ezeknek az autóknak az az előnye,hogy kikoptak az utakról!Azon kívül csak hatranya van......az egesz autó egy világháború előtti technikai alapokra épülő hulladék,ami már a kitalálásakor is egy elcseszett végletekig elavult millio sebből vérző konstrukcio volt!Ezt ma maximum a nosztalgia tudja megszépíteni!
2019. márc. 8. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
12%

Első autóm is egy Skoda 120 volt, és utána is volt még belőle kétszer is. Oda-vissza 600km-es utakat tettem meg vele (Budapest-Sátoraljaújhely), megpakolva a nagymamám kedvességeivel: burgonya, alma, zöldségek, húsok. Sokszor pluszban még négyen ültünk benne. :-) Egyetlen egyszer hagyott csak cserben: már épp beértem Pestre, mikor leállt alattam, gyújtásprobléma volt (de rendes volt, mert a városhatáron belül csinálta). Egyik sem forralta sosem a vizet. Persze, már csak nosztalgia, de mivel megúsztam nagy szívások nélkül, így nekem pozitív emlékként maradt meg.

Ui: legjobb szexuális élményeim is ebben zajlottak! :-)

2019. márc. 8. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Skoda 105-ösünk volt én ugyan csak apám öléből vezettem.

Csak annyira emlékszem belőle, hogy nyáron gyakran felforrt a víz és sokat álltunk az út szélén emiatt.

2019. márc. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
45%
Régen mikor fiatalok voltunk, egy havernak ez volt az első autója, ezáltal sokat vezettem illetve utasként is sokat mentünk vele. Kanyarban nagyon ijesztő volt, normálisnak tűnő tempóval is nagyon furcsán viselkedett a farmotor miatt, kimondottan veszélyesnek találtam. Minden kanyart lépésben vettem be vele, olyanokat is, amit az apámtól örökölt 1310-es Daciával 80-al vettem be. Ezenkivül a szokásos problémák a 120-assal, hogy állandóan melegedett a motorja (5 személy + csomagok az ölben + nyári 38 fok 300 kilóméteres út, hogyne melegedett volna :)) Csak 3x szereltük útközben, de elértünk vele bárhova :D Szóval ezek a hátrányai, szarul pakolható, a farmotor miatt, ugyancsak a farmotor miatt szerintem rendkivül instabil, és a melegedési problémák. Ja meg amúgy egy szar minőségű valami, apám román piacos 1310-ese emellett egy megbízható komoly autó mai napig.
2019. márc. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
75%

Érdeklődnék kedves általános iskolás fiatalok, hogy a 3-as válaszon mit tudtatok lepontozni?!

Vélemény?

2019. márc. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!